» Wieści » Nadchodzą jubileuszowe Polterświęta

Nadchodzą jubileuszowe Polterświęta

04-12-2020 18:02 | Jan 'gower' Popieluch

Nadchodzą jubileuszowe Polterświęta

W piątek 11 grudnia rozpoczniemy dziesiątą już edycję Polterświąt – akcji, w której czytelnicy i redaktorzy Poltera dzielą się fantastycznymi prezentami. Serdecznie zapraszamy do przejrzenia półek i udziału we wspólnej zabawie.

Polterświęta to inicjatywa zapoczątkowana w 2011 roku przez zigzaka i od tamtej pory kontynuowana przez redakcję. Zasady są proste: jeśli masz grę, książkę, komiks, film albo inną fantastyczną rzecz, którą chętnie kogoś obdarujesz, dodajesz ją do puli prezentów. Jeśli w już zgłoszonych prezentach znajdziesz coś, co chciał(a)byś zobaczyć pod swoją choinką, daj znać w komentarzu. Jeśli wybierzesz jakiś prezent, zaproponuj coś od siebie. Nie musisz wymienić się z tą samą osobą. Nie musisz oferować takiej samej liczby prezentów ani podarków o tej samej wartości. Po prostu dorzuć od siebie dla innych tyle, by wymiana samoczynnie się nakręcała.

W tym roku wymienimy się prezentami już po raz dziesiąty. Dlatego niezależnie, czy brałeś/-aś udział w poprzednich edycjach, czy po raz pierwszy słyszysz o Polterświętach, serdecznie zapraszamy do wspólnego tworzenia tej ciepłej bożonarodzeniowej atmosfery, w której wzajemnie się uszczęśliwiamy. Z przebiegiem zeszłorocznej edycji można się zapoznać tutaj, a 10. Polterświęta startują już w piątek 11 grudnia.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Polterświęta | Polterświęta 2020


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Exar
   
Ocena:
0
Przypomni ktoś, czy można będzie przekazać PDF/Mobi w ramach polterświat? Mam kilka świetnych pozycji, ale obawiam się, że oddanie książki w formie elektronicznej może naruszać prawo.
05-12-2020 21:20
Kamulec
   
Ocena:
0

Jeżeli umowa, w ramach której nabyłeś taki utwór, nie mówi inaczej, to w mojej ocenie masz zakupione prawo korzystania z pojedynczej kopii danego utworu przekazać komuś innemu. Wtedy Ty takie prawo tracisz. Przy czym nie jestem ekspertem.

06-12-2020 00:16
gower
   
Ocena:
0

@Exar
To skomplikowany temat. Ogólnie tak, masz prawo zarządzać kupioną kopią/licencją, jak chcesz, w tym również ją podarować lub odsprzedać, jest nawet głośne orzeczenie TSUE na ten temat. Ale pojawia się problem, jak to faktycznie zrealizować tak, żebyś Ty nie miał już swojej kopii, czyli żeby doszło do przekazania, a nie skopiowania – w większości sklepów możesz przecież kupionego ebooka w dowolnej chwili po prostu pobrać ze swojego konta.

06-12-2020 03:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.