» Horror czyli Kulthulhu » Informacje » Zew Cthulhu w listopadzie

Zew Cthulhu w listopadzie


wersja do druku

Zestawienie informacji

Autor: Redakcja: Ania 'Kosteczka' Kostecka

Zew Cthulhu w listopadzie
Począwszy od tego miesiąca na Stronach Szaleństwa pragniemy zaprezentować Wam nowy pomysł na przedstawianie najnowszych informacji ze świata związanych z systemem Zew Cthulhu. Zamiast pojedynczych newsów, raz w miesiącu znajdziecie tekst, w kilku słowach przybliżający, co i gdzie się dzieje. Oczywiście nie znaczy to, że w dziale nie będą pojawiać się żadne newsy. Jeśli tylko macie informacje o jakichś ciekawostkach, korzystajcie z opcji "wyślij wieść", a my postaramy się dodatkowo ująć to także w owym miesięcznym zestawieniu. Serdecznie zapraszamy do lektury. Czekamy także na wszelkie informacje na temat stron, portali, czy innych miejsc sieciowych, które Zewem Cthulhu się zajmują i warto byłoby je w owym zestawieniu uwzględnić.

Wieści z Yog-Sothoth.com

Serwis poinformował o uruchomieniu drugiej edycji programu Secret Shoggoth, zakładającego wymianę tajemniczych prezentów pomiędzy Cthulho-maniakami. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod tym adresem:

link

* * *


W połowie listopada pojawił się wywiad redakcji YogRadio z Mikem Masonem, redaktorem magazynu The Whisperer, członkiem grupy Kult of Keepers oraz pracownikiem Black Industries. Rozmowa, oprócz oczywiście tematów związanych z projektami cthulhowymi, dotyczy także premiery Warhammera 40K RPG: Dark Heresy, więc polecamy ją także miłośnikom tych realiów.

link

* * *


Istnieje szansa, iż już wkrótce możliwym będzie, w krótkim czasie, zdobycie brakujących fragmentów z, na przykład, Unaussprechlichen Kulten, czy Book of Dzyan. Dla wszystkich miłośników mitologii Cthulhu została bowiem założona grupa w serwisie LibraryThing. Celeano, gdyż taką nazwę ona uzyskała, umożliwiać ma wymianę informacji o posiadanych zbiorach. Kto wie, jakie perełki się tam pojawią i jakie ciekawostki będzie można znaleźć.

link

* * *Wieści z Project NEMESIS

Ostatni miesiąc przyniósł na stronach Project NEMESIS znaczącą aktualizację materiałów dla miłośników Delty Green. Jako pierwszy zaprezentowany został materiał przedstawiający kilka pomysłów na wykorzystanie, jako przeciwników, sławnej grupy MJ-12. Może nie są one zbyt nowatorskie, czy nieszablonowe, ale z pewnością każdy Mistrz Gry, w tego typu tekstach, ma szanse znaleźć jakąś inspirację, jeśli nawet nie na przygodę, to przynajmniej na intrygujący wątek.

link

* * *


Na kolejny materiał nie musieliśmy długo czekać. Tym razem zaprezentowano felieton Delta Green Post 9/11, rozpoczynający się od cytatu, będącego jednocześnie mottem przewodnim tej odsłony: "The greatest fear of all is the fear of the Unknown". Jeśli więc jesteście ciekawi, czym w trakcie sesji Delty Green można wzbudzić pewien niepokój w graczach, gdy najbardziej popularne rozwiązania już się przeżyły, zapraszamy do lektury.

link

* * *


Trzecia i czwarta listopadowa aktualizacja to teksty The Cult of Cthulhu oraz More views on the Cult of Cthulhu, prezentujące nowe spojrzenie na tą sektę, odbiegające od tego przedstawionego w podręczniku do DG. Jednocześnie w pierwszym artykule znalazł się pomysł na scenariusz z wykorzystaniem niezawodnych i jak zawsze przerażających Insektów z Shaggai, zwanych również Shanami.

link

link

* * *


Potworne kulty, zamaskowane na szczytach władz, czy korporacji to jest to, co agenci Delty Green kochają najbardziej. Stąd też polecamy zapoznanie się tekstem Threat: The Abhoth Strain, AKA the Cosmic Cancer. Ciekawa historia kultu związanego z Abhothem jest bowiem pomysłem co najmniej na jakąś przygodę, albo nawet – przy pewnym nakładzie pracy – może się stać podwaliną większej całości.

link

* * *


Pewnym uzupełnieniem do powyższych tekstów poświęconych kultowi Cthulhu, czy Abhothowi jest Great Old Ones as Micro-managers, czyli szósta listopadowa aktualizacja Project NEMESIS. Artykuł krótki i raczej niespecjalnie oryginalny.

link

* * *


Kolejne dwie aktualizacje to A Different Take on the Mythos, część pierwsza i druga. Spojrzenie na Mitologię Cthulhu, z którym z pewnością warto się zapoznać. Zwłaszcza, że jak autor napisał w wyjaśnieniu: "This essay will take a humanocentric standpoint, perhaps from the necessity that the author is a human being and, therefore, selfishly interested in understanding the universe from his own place within it". Trzeba więc przyznać, iż jego stanowisko jest każdemu z nas bardzo bliskie.

link

link

* * *


Autor powyższych tekstów, Robert J. Parker zaprezentował jeszcze jeden materiał, zatytułowany Power and Horror. Felieton prezentuje pewien styl rozgrywania przygód, w którym poprzez uśpienie czujności graczy, można osiągnąć o wiele ciekawsze efekty, niż budując opowieść w tradycyjny sposób. Dodatkowo w tekście znalazł się pomysł na przygodę do rozegrania w systemie Delta Green.

link

* * *Wieści z CthulhuTech

Według informacji z oficjalnej strony systemu w sprzedaży pojawił się podręcznik w cenie 30 USD. Więcej informacji na jego temat możecie znaleźć pod tym adresem. Tam też można złożyć zamówienie. Z pewnością, wiadomość tą można uznać za news listopada.

link

* * *


Dodatkowo, dział Download został zaktualizowany o dwa pliki związane z CthulhuTech.

link
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

CthulhuTech
Recenzja podręcznika
Zew Cthulhu: Malleus Monstrorum, tom II
Bóstwa z Mitologii Cthulhu
- recenzja
Rzut okiem na Call of Cthulhu: Masks of Nyarlathotep
W 80 masek dookoła świata
- pierwsze wrażenia
Cthulhu bez macek
Potwory nie tylko Mityczne
Zew Cthulhu: Malleus Monstrorum, tom I
Bluźnierczy bestiariusz
- recenzja
Prawdopodobieństwo w grach fabularnych
Oczekuję 7-ki, czyli kiedy pojawi się troll?

Komentarze

string(15) ""

Jeremiah Covenant
   
Ocena:
0
Ciekawy pomysł i nie wiem czy nie lepszy, niż mozolne klepanie wieści za każdym razem, gdy pojawi się coś nowego.
17-12-2007 09:29
vanderus
   
Ocena:
0
Juz wygląda na to że lepszy, bo przyciąga do nas więcej czytelników niż pojedyncze wpisy.
17-12-2007 09:35
Aesandill
   
Ocena:
0
Niezbyt podoba mi się ten pomysł, wole codzienne zerkanie czy pojawił się nowy temat, niz jakieś miesięczne podsumowanie przez które musze przebrnać by wyłowić coś ciekawszego. :(
17-12-2007 11:41
vanderus
   
Ocena:
0
Aesandill, dzięki za opinię. Zobaczymy, czy inni czytelnicy bardziej się będą przychylać do nowej formy, czy do dotychczasowej.

Za nowym przemawia dodatkowo fakt, iż dział ZC nie cierpi na nadmiary kadrowe, więc stałe i regularne newsowanie jest mocno utrudnione. Natomiast przygotowanie zestawienia raz w miesiącu, jest o wiele łatwiejsze do przeprowadzenia. Zresztą - warto zauważyć, że nawet Chaosium przyjęło taką formułę.

Natomiast na przygotowanie tego typu tekstów raz na tydzień na przykład, nie byłoby wystarczającej ilosci tematów.

Zresztą, tak jak pisałem - zestawienia te nie wykluczają normalnych newsów. Jeśli ktoś ma jakąś informację, którą gotów jest się podzielić, zapraszamy do pisania.
17-12-2007 13:20
Homunculus
   
Ocena:
0
A mi się podoba taka forma newsów, raz na miesiąc solidna lektura Cthulhtystycznych nowinek jest fajnym pomysłem.
17-12-2007 15:08
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
vanderus - może pomyślcie o wersji kombinowanej? Newsy standardowo, gdy coś się pojawi, na koniec miesiąca podsumowanie w wersji exclusive - rozwinięte najciekawsze pomysły (może zgodnie z uwagami czytelników), dodatkowe wieści... no i wszystko w jednym miejscu?
20-12-2007 19:17
Aesandill
   
Ocena:
0
Pomysł powyżej popieram(Zsu-Et-Am). Jakoś nie znalazłem cierpliwości(i czasu) by dokłądnie przeczytać "nową forme" a newsy zawsze czytam na bieżąco. Wyraźny tytuł, obrazek, temat nie tylko zasugerowany, ale i rozwinięty ułatwiają mi odbiór i wyłapanie ciekawych wiadomości (nie, nie jestem analfabetą, nawet wtórnym, a nawet "dzieckiem caarton network", czytam dużo, szybko i ze zrozumieniem. No ale w dzisiejszych czasach cięzko znaleść czas na przetrawienie swoistego "spisu treści"). Ale podsumowanie na koniec miesiąca wydaje mie się nie złym pomyłem. Ale na deser.
21-12-2007 10:01
vanderus
   
Ocena:
0
Dzięki za uwagi. Postaramy się robić co w naszej mocy, by zadowolić wszystkich - zarówno zwolenników pojedynczych newsów, jak i tych, którym do gustu przypadła forma miesięcznych zestawień.
21-12-2007 10:49
Jeremiah Covenant
   
Ocena:
0
Sądzę, że problem polega na tym, że potrzeba osoby, która byłaby w stanie wyłapywać wieści i wrzucać je jak najszybciej. Rozwiązanie proponowane przez Vanderusa ułatwia mu pracę po prostu.

A może, Aesandill, chciałbyś się zająć newsami na subsystemie? :)
02-01-2008 23:33

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.