» Wieści » Zew Cthulhu na Avangardzie 2007

Zew Cthulhu na Avangardzie 2007

|

Zew Cthulhu na Avangardzie 2007
Tym wpisem Strony Szaleństwa rozpoczynają nowy cykl wiadomości, które będą publikowane w dziale Zew Cthulhu. Chcąc pomóc w wyborze konwentu, na który warto się wybrać, będziemy informować o prelekcjach poświęconych systemowi Zew Cthulhu, problematyce powiązanej z systemem, bądź takich, na których przedstawiona wiedza przez Strażnika Tajemnic z pożytkiem będzie mogła zostać spożytkowana. Na pierwszy ogień – Avangarda 2007.

W programie konwentu niestety brak jest prelekcji ściśle poświęconych Zewowi Cthulhu. Warto jednak zwrócić uwagę na trzy spotkania, z których informacje mogą być dla miłośników Cthulhu pomocne. Zwłaszcza dla tych, którym nieobce jest Cthulhu Dark Ages. Opisy zaczerpnięte zostały ze strony konwentu.

Mroczna filozofia średniowiecza
Prowadzący: Maciek 'Starlift' Dzierżek
"Poglądy średniowiecznych ojców Kościoła stworzyły wzory myślenia, którym ludzkość nie była w stanie zaprzeczyć przez wiele stuleci. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak udowodniono istnienie Boga, kiedy dusza wstępuje w człowieka i jakie ma to konsekwencje - zapraszam. Mrok średniowiecza to nie "brak" cywilizacji czy brutalne wojny. To mędrcy panujący nad prawdą i myślą spowodowali taką ocenę tej epoki przez późniejszych ludzi; paradoksem jest, że ich myśli determinują ludzkie zachowania także dziś".

To nie będą wyznania przyszłego egzorcysty...
Prowadzący: Paweł 'Tredo' Potakowski
"Czy oglądaliście film Egzorcyzmy Emily Rose? A słyszeliście kiedykolwiek o Anneliese Michel? Na tej prelekcji dowiecie się z pewnością, kim była ta niemiecka studentka z Kingenbergu, egzorcyzmowana za życia, a po śmierci uznana przez wielu za świętą. Prelekcja przygotowana została w oparciu o wnikliwe konsultacje z duchownymi i zgodna jest z Nauką Kościoła Katolickiego."

Kobieta w średniowieczu
Prowadzący: Klaudyna 'phanthasilea' Trawińska
"Nec domina, nec ancilla, sed socia.
(Nie pani, nie służąca, lecz towarzyszka.) - Wincenty z Beauvais

Matki królów i królowe - regentki, bohaterki poematów i poetki, mistyczki i wykształcone opatki - ale także matki i gospodynie, podległe władzy mężczyzn oraz wszeteczne czarownice ścigane przez Kościół. Jak żyły kobiety w średniowieczu? Kim były, jak pracowały? Czy któraś z nich zapisała się w szczególny sposób w średniowiecznej historii? - Obraz kobiety w średniowieczu i związane z nim stereotypy."

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.