» Wieści » Okładka Zewu Cthulhu już jest

Okładka Zewu Cthulhu już jest

22-07-2011 20:03 | AdamWaskiewicz

Okładka Zewu Cthulhu już jest
Na stronie wydawnictwa Galmadrin ujawniona została okładka polskiego wydania podręcznika podstawowego do szóstej edycji Zewu Cthulhu. Stworzona specjalnie na potrzeby polskiej odsłony gry, zawiera ciekawy lokalny element.

Ponadto jak informuje wydawnictwo, w związku z drobnym opóźnieniem wysyłek, wszystkie osoby, które zamawiały podręczniki z dostawą za pośrednictwem Poczty Polskiej, otrzymają je wysłane kurierem bez dodatkowych opłat - te które wybrały dostawę przesyłką kurierską mogą spodziewać się refundacji różnicy w cenie przesyłki.
Źródło: Wydawnictwo Galmadrin
Tagi: Zew Cthulhu Ed. 6 | Zew Cthulhu | Wydawnictwo Galmadrin


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~triki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Odebrałem przesyłkę. Akcja z kurierem - mega plus.
22-07-2011 21:11
ThimGrim
   
Ocena:
+1
Rzuciłem tylko okiem na to co przyszło i jest: MEGA!
22-07-2011 21:19
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+4
Okładka wygląda lepiej niż w wersji oryginalnej, kolorki są bardzo fajne - nawet blade obrazki wyglądają lepiej niż w szarościach, po pierwszym przejrzeniu wrażenie jak najbardziej pozytywne.
22-07-2011 21:33
~nowy

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
+ za kuriera, chociaż zamawiałem listonosza. Trochę mnie zszokował widok człowieka z DHL, super.

podręcznik ciężki, mam nadzieję, że się szybko nie porozłazi. trochę dziwny papier, niby jakaś kreda a bardzo łatwo go się "łamie" i zagina się...trochę chyba chłopaki z G. na nim przyoszczędzili.

jeszcze nie czytalem, ale mam nadzieje, ze jest niezle przetlumaczony.
23-07-2011 08:45
~Darkman

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@nowy: Ale argument :) a moze Wybrali ladniejszy a nie tanszy?
23-07-2011 12:11
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1
Przejrzałem podręcznik i niestety już jest łyżka dziegciu - tytuły części podręczników i opowiadań Lovecrafta są przetłumaczone, inne pozostawione w oryginale (pomimo tego, że zostały już wydane po polsku), niektóre tłumaczenia są mocno zaskakujące - "Stars are right" to "Gwiazdy mają rację".
23-07-2011 12:24
~Magharon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Nie, okładka stanowczo jest słaba. Oryginalna była świetna, Monstrualny cień wielkiego przedwiecznego wśród nieokreślonych budowli oblepionych wodorostami. I mikroskopijna łódeczka na wzburzonym morzu. Świetnie oddawała klimat całej gry. A tutaj dostajemy klocowatego, bezrękiego potworka o proporcjach Buddy. Siedzącego na kamiennym klocu, który bardziej przypomina "tron" niż bluźnierczą architekturę R'lyeh. I uwaga, wyciąga nogę (sic!) po statek wycieczkowy rodem z "Rejsu". No ludzie!
23-07-2011 12:56
~Magharon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Po darmowych stronach z podręcznika, widać też że tłumaczenie nie jest najlepsze. Jest po prostu toporne, nie mówiąc o błędach tłumaczeniowych. Ja się pytam dlaczego tak się dzieje?! W Polsce ten podręcznik był tłumaczony już dwa razy przez Maga i był przetłumaczony dobrze. Czy tak trudno było wykupić to tłumaczenie, albo chociaż mieć je dla porównania? Miałem zamiar kupić ten podręcznik, ale chyba jednak zaopatrzę się w oryginał. Okładka lepsza i nie ma problemu z przekładem.
23-07-2011 13:09
~greenbox

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
okładka zdecydowanie do dobrych nie należy. Cthulhu pewnie w tej chwili wyłupuje oczy wydawcy i rysownikowi który tak bardzo zbeszcześcił stopę bóstwu. :D za to złoty(żółty) napis z kolorystyką ilustracji ratują całość.
23-07-2011 19:29
~Podtxt

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Gwiazdy mają rację :D
24-07-2011 12:06
~niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Okładka mi nie przeszkadza, widziałem już gorsze. Pewno wszyscy chcieliby aby autorem był Piotr Cieśliński, Morano lub co najmniej Luis Royo. Wydawnictwu raczej nie grozi kara ze strony wielkiego Cthulhu ;)

A pełen obraz czy wszytko wypaliło, dadzą wyniki sprzedaży i to one będą najlepszą oceną pracy jaką wykonała ekipa wydawnictwa ;)
27-07-2011 11:47
~greenbox

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
wyniki spzredaży raczej na pewno będą zadowalające bo to kultowy system przecież, ja w każdym razie trzymam mocno kciuki bo lubię takie odważne kroki naprzód jakie w tym wypadku robi Galmadrin. Co nie zmienia faktu ze okładka jest słaba, i nie chodzi mi o to kto powinien ją wykonać, bo równie dobrze mógłby ją zrobić utalentowany nastolatek z digartu byle interesował sie mocno ilustracjami i horrorem, jesli coś jest robione z uczuciem i nie dla forsy to przewaznie wychodzą ekstra rzeczy. Nie każdy to kuma, ja w kazdym razie czuje niesmak patrzac na taką grafe jak powyzej, ilustarcjęokładkową do chyba najmocnieszego tytułu RPG z gatunku horror. Ktos tu miał okazję dobrego scoverowania swietnego podrecznika, i nie wykorzystał takiej wspaniałej szansy, nie przyłożył sie-uznał ze ma za mało czasu albo mu sie nie chce, że to głupi i śmieszny temat, i może zrobić kupe i nikt sie nie połapie. Celowo sie tutaj rozpisuje bo wątek już zlazł ze strony głownej wiec nikt tego juz nie poczyta. Wydawnictwu życzę rozważnego doboru graficznej kadry przy kolejnych tytułach(bo będą mam nadzieje)
28-07-2011 12:33

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.