» Wieści » Niefortunna publikacja

Niefortunna publikacja

|

Wczoraj na stronach naszego serwisu pojawiła się publikacja stanowiąca inspirację do gry fabularnej Kult, bazująca na niedawnej katastrofie Airbusa 330.

Kult jest systemem, w którym nie unika się podobnych tematów, lecz część czytelników poczuła się urażona wykorzystaniem aktualnej tragedii jako tematu sesji RPG.

Rozumiem to i w związku z tym w imieniu serwisu przepraszam za zamieszczenie materiału, który przez część z Was został uznany za niestosowny, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę świeżość opisywanych wydarzeń. Gwarantuję również, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie zdarzały się w przyszłości.
Tagi: Kult | Poltergeist


Czytaj również

Komentarze


JesterRaiin
   
Ocena:
-4
OK !
Czuję się zmotywowany. W wolnej chwili opiszę jakiś wstępny zarysik przygody do KULTu dotyczącej losu pasażerów Airbusa. Tym razem obiecuję, że się bardziej przyłożę i poprawię jakość. Jeśli o treść chodzi, postaram się obrazić możłiwie najszersza grupę odbiorców.

Na marginesie :
Moje drogie Matki Teresy z Kalkuty, jakże troszczące się o los bliźniego swego i tego leżącego na ulicy, zarzyganego i tego nieznanego z obcego kraju - tragicznie zmarłego !
Zaglądacie do działu z zasady traktującego o obrazoburczych klimtach, poświęcacie tyle czasu i energii na zjadliwe, quasi-Onetowe przepychanki Mimo to dział ten jest pusty i zaniedbany. Mało tu treści, mało tu tekstów, mało przygód, czy choćby inspiracji prostych. Gdyby każdy z was napisał jeden przyzwoity kawałek, wieść, albo notkę na forum, czytania byłoby dość do stworzenia e-zinu typu Steel Heart czy Cenotaphium. Oczerniacie stojąc z boku, nie wnoszac nic w rozwój. Pasożytujecie. Shame on you.
09-06-2009 12:38
~andrzejlika

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Wow, coz za goraca dyskusja. Ciekawi mnie tylko ilu dyskutantow przeczytalo ten zdjety tekst. Bez znajomosci tesktu nijak nie mozna stwierdzic, czy byly podstawy by go zdejmowac, czy nie.
09-06-2009 13:27
malakh
   
Ocena:
+2
Uzasadnienie przedstawione przez Drakera mi zdecydowanie nie wystarcza.

Z całym szacunkiem: kogo to ma obchodzić? Przepraszam, ale kim ty jesteś, że żądasz od właściciela serwisu usprawiedliwiania swoich decyzji? Nawet nie tyle usprawiedliwiania decyzji, co przekonywania ciebie, że to co zrobił, zrobić miał prawo. Człowieku, bądź poważny! Mnie ten tekst zniesmaczył - byłem za jego usunięciem. Ale ty masz odmienne zdanie, więc Draker postąpił źle. Fakt faktem, sprawa trudna do rozstrzygnięcia - co jednych gorszy, innych nie rusza. Dlatego wkroczył Draker i zrobił, co uznał za słuszne. Powiedz mi, na jakiej podstawie opierasz przeświadczenie o słuszności swoich argumentów. Tylko dlatego, że to są TWOJE argumenty?

Powtórzę: bądź poważny, kieruj się logiką - jest sprawa sporna? Głos decydujący ma właściciel. To jego serwis, on za niego odpowiada i jeżeli uznał, że ten tekst należało cofnąć, miał do tego prawo. I nie musi każdemu osobno tłumaczyć się ze swojej decyzji. To takie trudne do zrozumienia? Jak do twojego domu przychodzą goście, to też się tłumaczysz, dlaczego wybrałeś taki, a nie inny kolor tapety?

Jeśli o treść chodzi, postaram się obrazić możłiwie najszersza grupę odbiorców

Tego nawet nie trzeba komentować.
09-06-2009 13:59
JesterRaiin
   
Ocena:
+2
Sorry Malakh, Za długo ALT trzymałem i dlatego mi się Ł zamiast L zrobiło. No ale chyba możesz wybaczyć takie przeoczenie, prawda ?

andrzejlika :
Tekst był zaledwie kilkuzdaniową sugestią, mającą na celu wskazanie aktualnego "hot newsa" o Airbusie jako możliwej inspiracji do KULTu. Wiesz, przekleństwem działu horroru na Polterze jest to, że większości odwiedzających go ludzi brakuje pomysłów do spłodzenia czegokolwiek sensowanego. Źródeł zatem trzeba szukać gdzie popadnie - choćby w informacji o kraksie samolotu.
09-06-2009 14:25
Lenartos
    JesterRailin
Ocena:
-2
Napisałeś "Kałkuta"?

Celnie :P
09-06-2009 15:19
Kastor Krieg
   
Ocena:
-12
09-06-2009 15:19
Lenartos
    Aethan
Ocena:
0
Stalin akurat był kurduplem i kazał się fotografować a'la Mortensen w scenach z Rhys-Daviesem i Woodem :) Za to Adolf H. był normalnego wzrostu (czyli, jak na Ubermenscha, też kurdupel :)).

Sprawdź fakty, zanim coś napiszesz :P
09-06-2009 15:21
Feniks
   
Ocena:
0
Kastor Krieg, Szydencer proszę, nie dolewajcie paliwa do tego sztucznie podtrzymywanego flejmu. Nie chce mi się kasować ale mam jeszcze tydzień urlopu więc mogę tu 24h na dobę siedzieć i kontrolować. :P

09-06-2009 15:33
JesterRaiin
   
Ocena:
+3
Kastor : Uaj so sirius ?
09-06-2009 15:35
kilroy
   
Ocena:
+2
Kastor, komentarz to nie wypracowanie czy artykuł, nie musi być idealny ;p
09-06-2009 16:23
Aethan
   
Ocena:
0
Andrzejliko: przeczytałem :P

Szydencer: duży plus :P

@malakh

Rozumiem, że to ostatnie to nie do mnie, bo ja czegoś takiego nie pisałem :)

A co do pierwszego: czytaj. Napisałem coś o prawie i etyce i dobrym smaku. Mam się za użytkownika, który korzysta z możliwości komentowania i wyrażenia własnego zdania. I tyle. To jest moje zdanie, tak samo jak twoje zdanie zawarte jest w twoim komentarzu.

Moje argumenty oparte są na przedstawionym wcześniej zdaniu, zacytowanej przeze mnie karcie etycznej mediów oraz mojej wiedzy (zaraz kończę prawo, to akurat na tym się znam). Dyskusja polega na przedstawieniu swoich argumentów i zbijaniu argumentów interlokutora lub przyznaniu mu racji.

Niektórzy widzę za bardzo emocjonalnie reagują na krytykę ich serwisu. Mi się zdjęcie tekstu nie podobało i to wyrażam. A niektórzy wzniecają flejmy niepotrzebne, zamiast rzeczowo odpowiadać. Do tej pory zostałem dwa razy oskarżony o ingorancję (Szydencera nie liczę :P, ale było dobre;), raz o megalomanię a przez niektóre posty (hehehe słowo klucz) zostałem urażony. Tylko się tym za bardzo nie przejmuję:P

Trochę mniej emocji a trochę więcej dystansu życzę, bo w końcu:

(ciach przez tętnice) Why so serious? :)
09-06-2009 18:14
Feniks
   
Ocena:
+2
Bóbr Bojowy, zostawię dla potomnych, żeby mogli zobaczyć jak nisko można upaść. BTW Czy uważasz, że jak dozorca zamalowuje ścianę z obraźliwym wyrazem, lub z jakimś bezsensownym tekstem to też występuje przeciwko wolności słowa?
09-06-2009 19:00
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
Feniks, to moi wierni fani, przepraszam (hint -> mój nick).
09-06-2009 19:05
Aethan
   
Ocena:
+1
Feniks: napisy hui i koffam efkę"na ścianie ją szpeci, chyba nie twierdzisz, że komentarze użytkowników szpecą poltera?
09-06-2009 19:22
Feniks
   
Ocena:
0
Niektóre jednak szpecą.
09-06-2009 19:24
~Stefan 666

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
malakh: Mnie ten tekst zniesmaczył - byłem za jego usunięciem.

jakis ty wrażliwy człowieku. Jakby wszystkich tak ruszały bluzgi codziennie słyszane na ulicy i nie myci od tygodnia ludzie w komunikacji miejskiej to Polska była by pięknym krajem
Właściciel ma prawo robic co chce a my mamy prawo powiedzieć wbrew nadwrazliwym pseudocenzorom dbającym o powszechna moralność i ład że nam się to nie podoba.
09-06-2009 20:24
JesterRaiin
   
Ocena:
0
Ja tak tytułem ostatniego słowa, bo mi zupka z krwi stygnie i Mistrz dzwonił, że nadprogramową admirację Charlesa Mansona urządzamy w klubie, a nie chcę się spóźnić...

Proszę o zerknięcie tu :
http://wiadomosci.onet.pl/1986759, 12,zabila_ciezarna_by_miec_dziecko,i tem.html

i tu :
http://wiadomosci.onet.pl/1986820, 12,17_latek_oskarzony_o_gwalt_i_mord erstwo_na_osmiomiesiecznym_dziecku,i tem.html

A następnie o odpowiedzenie sobie...
Na jakim wy świecie żyjecie, pod jakim kloszem, że tak trywialne sprawy jak mój tekścik wciąż was ruszają ?
Why so serious ?
Why ?
09-06-2009 21:37
Ezechiel
   
Ocena:
+3
@ Aethan

1) Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że zdjęcie tekstu oznacza, że redakcja działa źle.

2) Zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że wycofanie tego tekstu oznacza, że redakcja Horror popełniła błąd.

3) Błędy zdarzają się zawsze, również serwisom większym i lepszym niż Polter.

a) AFAIK GW czy Polityka reagują na wtopy tak samo jak zareagował Draker: Cofnięcie tekstu i przeprosiny.

4) Wskaż proszę miejsce, w którym serwis określa się jako profesjonalny.

5) Pozostawienie tekstu również byłoby w sprzeczności z zasadą szacunku i tolerancji. Dlaczego? Bo godziło w kilkoro konkretnych Czytelników.

6) Mnie ten tekst trochę uraził. Też piszę na Poltera i nie lubię, gdy moje teksty leżą obok takich, które uznaję za kiepskie. Nie mam nic przeciwko cięższym tematom, ale kontrowersyjność i aktualność nie powinny być ich jedynym atutem.

Reasumując: Mam wrażenie, że rozdmuchujemy problem. Tekst został zdjęty, przeprosiny poszły. Jeśli autor się zgodzi, będzie on dostępny na forum.

Dalsze wnioskowania (o złej działalności CAŁEJ redakcji, inwazji politycznej poprawności itp.) uważam za zbyt daleko idące. Skasowana wieść stanowi mniej niż 8% dziennej ilości newsów i mniej niż 1% w skali całego miesiąca. Z całym szacunkiem - ale trudno uznać poziom działu Horror za reprezentatywny dla całego serwisu.

@ JesterRaiin

1. Nie zależy mi na tym, aby Polter był Onetem.
2. Problem nie polega na tym, że tekst był kontrowersyjny.

Problem polega na tym, że jakość tekstu nie wynagradzała ryzyka związanego z jego publikacją.

"Why so serious ?
Why ?"

Może dlatego, że taki news mógł nadwyrężyć wizerunek działu planszówek. Od półtora roku otwieram dział na gry familijne, część naszych Czytelników wchodzi z RSSa ogólno serwisowego.

Wybacz, ale wolę nie sprawdzać wrażliwości miłośników Superfarmera na Twoich tekstach.

A urażony Aethan, Jester czy Icon są dla mnie mniej ważni niż miłośnicy planszówek.

Pozdrawiam
Ezi
09-06-2009 22:20
Aethan
   
Ocena:
0
@ Ezechiel

Co do 1-3:
Samo wycofanie tekstu nie oznacza błędu. Tutaj zgoda, zaś wycofanie tekstu bez powodu (a według mnie nie było powodu), jest moim zdaniem błędem. Druga sprawa: fakt, że inne redakcje (duże, mniejsze, całkiem małe) właśnie w ten sposób reagują na nieodpowiednie teksty. Załóżmy więc przez chwilę, że tekst był nieodpowiedni. Treść tekstu jest taka sama. Tekst był nieodpowiedni przed publikacją i po publikacji. Nic się nie zmieniło przez czas, od kiedy tekst wpłynął do redakcji do momentu jego opublikowania, tragedia Airbusa zdarzyła się przecież wcześniej. Ergo, ktoś się pomylił i pozwolił na to, żeby tekst mogący kogoś urazić został opublikowany a następnie zdjęty.

Co do 4: wskazałem powody, dlaczego od tego serwisu wymaga się pewnego poziomu. Czy mam rozumieć, że serwis jest nieprofesjonalny?

Co do 5-6: może by naruszono uczucia kilku osób, prawda. Ale tutaj nie ma zerojedynkowej sytuacji. Moim zdaniem tekst mógł pójść i nie pójść - tak dobrze i tak dobrze. Natomiast moim zdaniem, skoro już został opublikowany, to niech się go nie zdejmuje. Jeśli twoje uczucia zostały urażone, współczuję... Ale jeśli jesteś urażony treścią jako współautor, twórca, publicysta, to jesteś po drugiej stronie barykady, twoja pozycja jest inna niż pozycja użytkownika/czytelnika.

I prawda, rozdmuchujemy problem tekstu już bez sensu. Mi już chodzi tylko o pewne reakcje zaprezentowane w komentarzach, zarówno deklaracje Moderatorów, jak i emocjonalne zachowania użytkowników.

Miło, że można wreszcie z kimś sensownie podyskutować.:)

P.S. nie jestem urażony :)
09-06-2009 22:41
Feniks
   
Ocena:
0
"Co do 4: wskazałem powody, dlaczego od tego serwisu wymaga się pewnego poziomu. Czy mam rozumieć, że serwis jest nieprofesjonalny?"

Myślę, że można spokojnie taką tezę założyć po tym jak popatrzymy się na szkoły pokończone przez redaktorów. Na palcach jednej ręki można policzyć ludzi mających jakikolwiek związek z publikacją tekstów. Dlatego z definicji serwis profesjonalny być nie może.

Może być na wysokim poziomie fanowskim, ale nie ośmieliłbym się postawić moich tekstów z tekstami panów piszących np. dla Polityki.

09-06-2009 22:53

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.