» Wieści » Galmadrin potwierdza wydanie Zewu Cthulhu

Galmadrin potwierdza wydanie Zewu Cthulhu

|

Galmadrin potwierdza wydanie Zewu Cthulhu
Wydawnictwo Galmadrin zapowiedziało na ten rok polskie wydanie szóstej edycji gry fabularnej Zew Cthulhu.

Przypomnijmy, że piąta edycja tego popularnego systemu w konwencji horroru na motywach powieści i opowiadań H. P. Lovecrafta, ukazała się w latach 90. nakładem Wydawnictwa Mag.

W dalszej kolejności Galmadrin planuje publikację gier Ars Magica i Legenda Pięciu Kręgów.

Poniżej pełna treść noty od wydawnictwa:

"Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż chcąc sprostać oczekiwaniom polskich fanów, nabyliśmy wyłączne prawa licencyjne do publikacji w języku polskim kilku ciekawych gier fabularnych.

Jako pierwsza naszym nakładem ukaże się szósta edycja gry sygnowanej marką Call Of Cthulhu (Zew Cthulhu). Wydawca zapowiedział na ten rok światową premierę siódmej edycji, jednak z uwagi na brak potwierdzenia jej dokładnej daty, po konsultacji z nim, zdecydowaliśmy się na jak najszybszą publikację edycji szóstej.

Ponadto nasz partner zapewnia, że w siódmej edycji poza mechaniką, która zostanie zawarta w odrębnym podręczniku nie planuje się większych zmian w samej treści gry. Tym samym zyskaliśmy prawo do publikacji w języku polskim wszystkich dotychczas stworzonych podręczników do gry, oraz tych które zostaną stworzone w przyszłości.

Mamy w planach również wydanie polskich edycji podręczników do gier fabularnych Ars Magica, oraz Legenda Pięciu Kręgów. Więcej informacji na ten temat wkrótce."
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Facebookowa strona wydawnictwa
Tagi: Galmadrin | Zew Cthulhu | Legenda Pięciu Kręgów | Ars Magica


Czytaj również

Komentarze


Cooperator Veritatis
   
Ocena:
0
Nie no, ja Zew kupię (choć zobaczymy, ile sobie zażyczą, bo jeżeli 120zł za jakość, jaką prezentuje 6. edycja, to się zastanowię), bo go nie mam, a z tą "łatwą dostępnością" 5.5 to się nie zgodzę :) A wydano ostatnio Skrót do R'lyeh, wydano kolejne gry nawiązujące do twórczości Lovecrafta, Galakta wreszcie wyda kolejny dodatek do Horroru w Arkham...Jeszcze żeby Cameron wziął się za "W górach szaleństwa" (choć chyba projekt upadł :( ), to są chyba niezłe szanse, by nowy Zew się sprzedał.
14-03-2011 10:19
Kastor Krieg
   
Ocena:
+2
@Radowid
Raczej raczysz ;)

"L5K bardziej jest adresowane do wielbicieli kultury japońskiej" to wierutna bzdura, efekt powielanego memu o tym jak to się na sesjach L5K tylko smaży herbatę z wodorosta i układa żurawie z katan, żeby przekazać Wyelce Wyrafynowaną Y Szalenye Doymuyącą Obelgę.

Może w Polsce, może w 5-10% grup. To nie jest główne modus operandi graczy Legendy. Głównym jest naparzanie się z oni i goblinami oraz spiskowanie niczym na książęcym dworze w Maskaradzie. To jest gra "kimona i katany" plus action-RPG, fantaziak podlany orientalnym sosem.
14-03-2011 10:34
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0
Nie wiem, czy skuszę się na podstawkę do szóstej edycji Zewu, skoro od 5.5 się nie różni, ale już ostrzę sobie zęby na kilka dodatków.
14-03-2011 10:52
Radowid
   
Ocena:
0
Zdecydowanie nie raczę Kastor. ;) Ależ kodeks Bushido, oni, kimona i katany to też część kultury japońskiej. Nawet większa niż herbata z wodorostów. Prywatnie to nawet skopiowałem ideę kamikaze. Snotlingi i gretchiny z przecinakami, młotkami i bombami lotniczymi w leju jako "inteligentna" mina przeciwczołgowa zrobiły w DH i DW u mnie furorę. Niemniej orientalizm mnie nie ciągnie. Chyba że chińskie żarcie. Jeśli Ty odnajdujesz doskonałe wątki fantasy to super. Znajdziesz coś dla siebie w ofercie Galmadrina jeśli wytrzymają. Ja bym skakał z radości gdyby wskoczyli na głęboką wodę i spróbowali wydać najnowszą zapowiedź FFG - WH40K: Dark crusade PL. To by było coś. Dlatego kibicuję wydawnictwu i nawet mam nadzieję ze L5K będzie przebojem choć sam na pewno go nie kupię. Poprostu pragmatyzm każe mi myśleć że jeśli osiągną sukces to doczekam się DH PL, RT PL, a może nawet DW PL czy wzmiankowane DC PL. Niemniej jestem szalenie sceptyczny i twardo szlifuję angielski. :)
14-03-2011 11:28
Headbanger
   
Ocena:
0
Wolał bym Dark Heresy, albo Deathwatch... no ale trudno - może Zew kupię... jednak tak serio to w dostępnym za ok. 40 zł oczyma duszy jest rozdział "HOW TO HORROR FROM BEYOND", więc nie wiem czy chce mi się poznawać zupełnie nowy system po coś co już nie raz prowadziłem na konkurencyjnej (i nomen omen bardziej wszechstronnej) grze. Chyba że będę chciał poznać mechanikę i może coś fajnego stamtąd wyhaczyć do moich domowych rulsów i mechanik.

L5K mnie smali i ziębi, nie lubię za bardzo ani klasycznego fantasy, ani fantasy oblanego sosem orientalnym - więcej niż pewne że nie kupię.
14-03-2011 12:07
nimdil
   
Ocena:
0
WH40K? Jak już ktoś chce grać w Space Fantasy to lepiej uż w Star Wars :>

Zew Cthulhu może być bezpieczny, zwłaszcza jak cena licencji nie jest wygórowana. Bo sprzedaż to jedna bajka, koszty z ich strony drugie.

Ciekawi mnie fraza "tych stworzonych w przyszłości". Czyżby licencja obejmowała prawa do 7ki? :>
14-03-2011 13:10
KFC
   
Ocena:
0
Bardzo możliwe, że licencję mają od jakiegoś czasu, stąd to postawienie na 6ed.
Może okaże się że Zew już się składa i niebawem drukuje, a te prawa do 7 byłyby logiczne.
14-03-2011 13:20
MorfiQ
   
Ocena:
0
ZC to raczej nie mój klimat i pewnie nie nabędę, choć może coś mnie do tego podkusi. Mam jednak nadzieję, że sprzeda się i Galmadrin wyda L5K w naszym języku. To byłoby coś dużego, zwłaszcza, że nic Legendowego nie pojawiło się od dawien dawna.

Co do tego orientalizmu Legendy to nie ma co przesadzać, jest tam bardzo dużo zachodniego spojrzenia, choć rozumiem, że niektórym może sama orientalna otoczka nie przeszkadzać.

Jeśli idzie o kimona, bushido, katany i oni to nie ma tu dużo rozbieżności od "europejskiego" fantasy - Dublety/nogawice, kodeks rycerski, długie miecze i demony. Choć faktycznie dla przeciętnego gracza kimona i katany wyglądają "realniej" (w sensie, że są bardziej zbliżone do realiów Japonii) niż długie czarne płaszcze i trzynastoręczne topory.

@KFC: Jeśli tak by było to wydawnictwo strzeliłoby sobie w stopę i pokazało, że ankieta mająca na celu wybrać najbardziej oczekiwany system była picem na wodę i fotomontażem.
14-03-2011 13:23
~dog

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Co kolwiek by wybrali to każdy mógł by narzekać... sorry Coc ma większe szanse na sprzedaż niż Ars Magika która ma tak nikłą grupe odbiorców że tylko zapaleńcy rozpoznają co to jest
14-03-2011 14:30
~janek

Użytkownik niezarejestrowany
    Z ostatniej chwili:
Ocena:
+7
Galmadrin rezygnuje z wydania gry fabularnej "Zew Cthulhu 6. edycja". Decyzję motywują przewidywaną niską sprzedażą podręcznika głównego. Jak twierdzą właściciele wydawnictwa, w związku z tym, że pięć osób na poltrze ma już podręcznik do poprzedniej edycji, a pozostałe trzy osoby nie są grą zainteresowane, nie ma sensu wchodzić z nowymi pozycjami na tak mocno nasycony rynek.
14-03-2011 15:25
KFC
   
Ocena:
0
@MorfiQ
Ja tam takiej opcji nie wykluczam, jest dość prawdopodobna nawet, gdyż dziwi dość duża przewaga ZC nad pozostałymi oraz tak wysoka pozycja AM... nie mówiąc o 5K ważnych głosów.. ;)

@AdamW.
Imo, jak ktoś ma 5.5 w dobrym stanie, to się nie opłaca brać 6, bo zmiany są minimalne, bodaj w układzie tekstu, czcionkach i kilku grafikach, dopisano zdaje się parę linijek a propos lat 2000 i to chyba tyle.

No chyba że nie ma co się z forsą robić to inna sprawa ;)
14-03-2011 15:39
Shakaras
   
Ocena:
0
lipa, ze nie Warh.
14-03-2011 16:08
Hastour
   
Ocena:
0
Ciekawe, jaka będzie jakość wydania. Bo oryginał jest, prawdę mówiąc, skandaliczny jak za swoją cenę... taki system w miękkiej okładce?
14-03-2011 16:13
KFC
   
Ocena:
0
Była też twarda, szyta, trzyma się b. dobrze mimo tych 13 lat na karku i ja tam skandalu nie widzę żadnego ;)

--
edit: myślałem że mówimy cały czas o polskiej.. ;)
14-03-2011 16:17
Hastour
   
Ocena:
+1
No właśnie, polska edycja była chyba pierwszym porządnie wydanym systemem u nas, mój egzemplarz też trzyma się nieźle, jak na swój wiek.

Natomiast oryginalna szóstka kosztuje 120 zł, a jest klejona i w miękkiej okładce. Tyle samo kosztowało mnie Realms of Cthulhu, w pełnym kolorze itd. Coś tu jest nie halo. Więc mam nadzieję, że Galmadrin postara się bardziej, niż Chaosium.
14-03-2011 16:53
~Chaos Spawn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Szelest napisał: "Nie ma zmartwienia. Przecież wszyscy co głosowali za CoC kupią podręczniki i wydawnictwo chyba wie co robi:) Mają pewnych klientów przecież:)"
Tak Szelest - zwłaszcza głosujący kilkadziesiąt razy Furiath i inni uczciwi respondenci...
14-03-2011 16:54
~mery się nie loguje

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Mundre głowy, które wiedzą co się lepiej sprzeda od czego, niech może własne wydawnictwo zakładają i zbijają miliardy pęgi na "trafionych decyzjach biznesowych"...

Jaki rynek RPG w Polsce jest chyba wszyscy wiedzą. Jednak to CoC ma większe szansę na sprzedaż, bo zarówno pamiętają go starzy gracze, a i nowy narybek coś tam ciekawego słyszał.

Niby w czym L5K ma być lepszą alternatywą zarobkową, skoro krajowa edycja skończyła jak skończyła, grała w nią śladowa ilość osób, a o wielkości nakładu świadczy chociażby fakt, jak łatwo zdobyć dzisiaj te stare wydania...

Ars Magica jest fajną grą, ale to nadal znane tylko garstce IP, które raczej niewielkie ma szansę na sprzedaż będąc, w uproszczeniu mówiąc, kolejnym fantasy...
14-03-2011 17:04
~Anni

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A ja w tym wszystkim zastanawiam się tylko jak szybko splajtują, bo to nieuchronne jest.
14-03-2011 17:11
NikosRpg
    Nieźle
Ocena:
0
Myślałem że RPG w Polsce chyli się ku upadkowi, a tu wchodzi nowe wydawnictwo i robi takie coś. Od dawna miałem ochotę na Zew, ale nie mógłem specjalnie znaleźć podręcznika do 5 edycji, a tutaj 6 będzie :D Przyznam się, oddałem na to głos.
14-03-2011 19:51
Miki Asylum
   
Ocena:
0
Nie ma możliwości trafić we wszystkie gusta. Żeby ocenić jaki system naprawdę opłaca się wydać, trzeba by było przeprowadzić poważne badania rynku, na co raczej żadne małe wydawnictwo pozwolić sobie nie może. Wciąż jestem zdania, że ZC to dobry wybór. Zew to legenda stworzona lata temu, wypromowana przez MiM i posiadająca wielu wiernych fanów. Kupa ludzi, którzy kupią podręcznik i jakiś dodatek choćby z sentymentu, nawet nie głosowali w żadnej ankiecie ;)
14-03-2011 23:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.