» Wieści » Fragmenty polskiej edycji Zewu Cthulhu

Fragmenty polskiej edycji Zewu Cthulhu

|

Fragmenty polskiej edycji Zewu Cthulhu
Na stronie wydawnictwa Galmadrin zamieszczone zostały przykładowe strony z polskiego wydania podręcznika podstawowego do szóstej edycji Zewu Cthulhu. Możemy zobaczyć fragment opowiadania Lovecrafta, początki rozdziałów poświęconych mechanice i światowi gry oraz karty postaci.
Źródło: Wydawnictwo Galmadrin
Tagi: Wydawnictwo Galmadrin | Zew Cthulhu | Zew Cthulhu Ed. 6


Czytaj również

Komentarze


~MWC

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ajaj, widzę, że muszę odtąd zacząć wyrażać się superdokładnie. Twoje wielkie E mnie zmyliło, wybacz. Nie mam zamiaru się jakoś szczególnie zaciekle bronić, bo nie uważam, żebym kogoś szczególnie wprowadzał w błąd. A teraz przez ciebie aż przejrzałem podręcznik. Str. 69, str. 73, tabela broni (magnum zadaje 1k8+1k4 obrażeń), trucizny na str. 53, kolejna na str. 128. Nie ma tego dużo, zgoda, i oczywiście nie trzeba do nich stale zaglądać. Gdyby było trzeba, nie grałbym w "Zew...", szczęśliwie da się właściwie wszystko podporządkować narracji, a kilka rzutów kostkami zaoszczędzić na momenty szczególnie dramatyczne.

No ale - nie o tym jest to wątek, więc skończmy już.
15-07-2011 18:04
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0
@ MWC - wytłumacz mi, proszę Cię uprzejmie, w jaki sposób te tabelki, które wymieniłeś, dyktują rozwiązania?
15-07-2011 18:18
GRAmel
~MWC

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Poddaję się. Tabelki przywołałem tylko w odpowiedzi na post Atuma, chodziło mi przede wszystkim o Tabelę Porównawczą i testy sporne, ale już nic nie mówię, serio.

A tabelki nie dyktują, tylko podpowiadają, sugerują, podsuwają użyteczne narzędzia - wiem, wiem... Na szczęście wychodzę i już się głębiej nie wkopię. Każdemu według potrzeb.

Pokój.
15-07-2011 18:22
~MWC

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@GRAmel
Dzięki, ale zostanę przy swoich k10tkach i uproszczonej do bólu mechanice walki :) Udanego wieczoru.
15-07-2011 18:24
~Malina

Użytkownik niezarejestrowany
    Żenada
Ocena:
+1
Waskiewicz i Kastor,

Dramat. Dramat intelektualny. Macie fundamentalne braki w zakresie języka polskiego, angielskiego również jak widać. Co więcej- szukacie igły w stogu siana. Eksperci za 2 grosze!

Jestem wielką fanką Zewu, już zamówiłam podręcznik podobnie jak moi znajomi. Bardzo cieszę się, że jest nowa edycja podstawki, a to gdzie jest cudzysłów g*wno mnie obchodzi, bo nie jest to błąd merytoryczny. I kto w ogóle powiedział jakie są zasady przekładu? Skoro Chaosium zgodziło się na zmiany, to w czym problem?
Pamiętajcie o ważnej rzeczy- mianowicie jak ktoś ma drzazgę w tyłku, to zawsze się do czegoś przyczepi.

Wiecie co to jest czarny PR? Radzę uzupełnić braki w tym temacie.
15-07-2011 20:13
Malaggar
   
Ocena:
+2
Malino, szykuj się na grożenie pozwem ze strony Kastrola.
15-07-2011 20:22
~Polak Katolik

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No akurat Adam ma trochę racji, nie są to błędy merytoryczne, ale jednak są..
Chaosium zaaprobowało podręcznik po polskiemu, wątpliwa sprawa.. Nikt tu nie robi czarnego PR tylko wychwytuje zauważone blędy panie Maliniak.
15-07-2011 21:18
Vukodlak
   
Ocena:
0
No to wychwyć, że "Pan Maliniak" jest panią. =D

Kładę lasię. Zamówiłem i czekam na mój podręcznik. Ocenę zostawię sobie na później, kiedy już przeczytam całość.
15-07-2011 22:32
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+3
Na wyraźną prośbę wydawnictwa Galmadrin przekazuję poniższą informację:

"Różnice między 5.5 a 6 są może nie drastyczne ale za to bardzo znaczące dla dla rozgrywki. Jeśli ktoś chce poznać szczegóły zapraszamy na Awangardę, tam odpowiemy na wszystkie pytania.

Przez ponad dwa tygodnie organizowane były przez nas testy porównawcze, kilka grup osób grało na zmianę według zasad z 5.5 oraz z 6 i jednoznacznie stwierdzili, że 6 jest bardziej grywalna i zdecydowanie bardziej dopracowana. Wszystkie wątliwe kwestie merytoryczne, któe nie zbyt jasno były opisane w 5.5 zostały przez nas dogłębnie skonsultowane z Chaosium i wyjaśnione. Z tego między innymi wynika obszerność książki - objętościowo ma ona o 48 stron więcej niż oryginał. Częściowo ma na to wpływ zmian czcionki na wygodniejszą do czytania ale także dopiski wyjaśniające niektóre sprawy.

Bardzo zależy mi na tym, żeby tego typu inicjatywy krytyki jakoś łagodnie prostować na bieżąco, dlatego, że nie da się ocenić naszej pracy na podstawie kilku losowo wybranych stron z książki (jasne, mogłem starannie wybrać idealne fragmenty ale to już byłaby manipulacja prawda?). Książka puki co sprzedaje się bardzo dobrze - po pierwszym dniu przedsprzedaży zeszło nam ponad 150 egzemplarzy, jednymi z pierwszych osób które kupiły były osoby biorące udział w testach, co też o czymś świadczy."
15-07-2011 22:36
Kastor Krieg
   
Ocena:
0
O, i o taką odpowiedź mi chodziło. Bardzo fajnie wiedzieć, że podręcznik zawiera 48 stron dodatkowego contentu, skonsultowane z Chaosium różnice merytoryczne i ogólne poprawki. Od razu jest POWAŻNY argument, żeby sobie 6ed sprawić. Nawet paskudny ortograf w liście nie razi na taką wiadomość :P

I teraz mam zgryz, bo na Avie też premiera Neuroshimy Tactics. Oba produkty po stówce, na oba będę musiał się wykosztować. Czemu Galmadrin i Portal mnie nienawidzą?! :_(


:D
15-07-2011 23:02
~ivo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
To Twój pracodawca Cię nienawidzi ;) - poproś o podwyżkę ;)
15-07-2011 23:12
GRAmel
   
Ocena:
+8
Co wy wiecie o nienawisci...
15-07-2011 23:12
ment
   
Ocena:
+2
Ja jednak poczekam sobie na Legendę. Wszystko fajnie, ale jednak CoC nigdy do mnie nie przemawiał, a gram na tyle rzadko, że szkoda mi tracić czas na przekonywanie się do gry, która nie jest pisana pode mnie.

Życzę G. sukcesu jak największego, choć i tak Was nienawidzę (ramel -spodnie z bazaru? ubieram się w tesco, bijacz!) za to, że jednak Legenda musi czekać.
15-07-2011 23:30
Malaggar
   
Ocena:
+2
Niektórzy zamiast siekać gobosy na Wielkim Murze wolą wrzucić wyższy bieg mózgu i cośtam.

Czy jakoś tak.
15-07-2011 23:51
ment
   
Ocena:
+1
Ja tam liczę, że do ceremonii parzenia herbaty w końcu dorzucą instrukcję teabaggingu. :P
15-07-2011 23:52
~Chaos Spawn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
[...] Cthulhu jak też inni Wielcy Przedwieczni
przebudzą się i sprowadzą na świat nieuchronną zagładę w chwili „kiedy gwiazdy znajdą się
w odpowiednim układzie”.

No to już niedługo pośpią Przedwieczni bo gwiazdy pokroju Lisa, Cichopek czy innej Szulim już są w odpowiednim układzie. Razem z Mirem Zbychem i Rychem... :)

Kibicuję Galmadrinowi ze względu na zapowiadane przygody. Podstawka 5.5 oraz Companiony w zupełności zaspakajają moję mechanistyczne wymagania.
Swoją drogą czy wydanie podstawki to podstawowy element każdej licencji? Nie da się od razu wejść w konkretne dodatki?
Podobnie w przypadku książek Gemmela nie można było zakupić tych tomów cyklu drenajskiego które nie ukazały się nigdy po polsku tylko ponownie trzeba było wydać Legendę i zapewne splajtować na tym biznesie bo akurat tą książkę mają wszyscy miłośnicy jego prozy?
16-07-2011 01:22
KFC
   
Ocena:
+1
A co z ludźmi którzy owej podstawki nie mają? Grać na samych dodatkach trochę trudno ;)
16-07-2011 09:24
~Seji z daleka

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Podstawke zamowilem. Ale wspomniane bledy, choc drobne. to nie jest cos. co nalezy olac i cieszyc sie z samego wydania gry. Mam nadzieje, ze zostana one poprawione przed wydaniem podstawki, albo chociaz w dodruku. Hastur nie bedzie zachwycony "Aldebaraną" ;)
16-07-2011 09:47
~Raziel

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
@Chaos_Spawn, może i się da ale był by to ruch głupi i tyle, wydawca zarabia najwięcej na podstawce. Galmadrin w życiu nie zaczął by od wydawania dodatków do starej podstawki która jest ledwo co dostępna i to wydanej przez inne wydawnictwo.

Z tego samego powodu FFG zarżnęło WFRP 2ed. i wprowadziło 3ed.
16-07-2011 10:41

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.