Aktualności

Zew Cthulhu - Unspeakable Words

Zew Cthulhu - Unspeakable Words

14-09-2007 16:10 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Wydawnictwo Chaosium do swojego katalogu produktów dodało nową grę karcianą autorstwa Jamesa Ernesta i Mike’a Selnikera, która powinna przypaść do gustu wszystkim miłośnikom Cthulhu. Przybliżone zasady Unspeakable Words znajdują się na stronie wydawnictwa. Produkt dostępny jest w cenie 20 USD. Warto na tą grę zwrócić uwagę także ze względu na rewelacyjne "Cthulhu pionki", które z powodzeniem można wykorzystać w czasie sesji, jak i grając w Call of Cthulhu CCG.
Zew Cthulhu – nowy pomysł Chaosium

Zew Cthulhu – nowy pomysł Chaosium

14-09-2007 15:54 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 4
Wydawnictwo Chaosium na swoich stronach uruchomiło nowy dział, dostępny dla zalogowanych użytkowników, nazwany Tuesday Terrible. Wszyscy zainteresowani mogą co wtorek pobrać całkowicie bezpłatnie plik w formacie PDF z pomysłami na lokacje, NPCów, przedmioty itp. Aktualnie możecie przeczytać kilka słów odnośnie Lucille Taylor i Vikki Cantfield. Materiały dostępne są pod tym adresem.
Nowa twarz TLC

Nowa twarz TLC

13-09-2007 21:49 | Łukasz 'zara2stra' Respondek
The Last Cycle, największe forum internetowe zrzeszające fanów Kultu z wszystkich zakątków świata, powróciło dziś, po krótkiej przerwie technicznej z nowym wyglądem i kilkoma interesującymi, dodatkowymi funkcjami. » więcej
Kotek - opowiadanie

Kotek - opowiadanie

11-09-2007 01:26 | Rothar
"Lubię ten moment ciszy. Tę krótką chwilę tuż przed wyrwaniem serca. Mierzi mnie to całe krzyczenie, szarpanie, walka. Dzikie spojrzenia zamglone wyłącznie myślą o przetrwaniu."

Józef Orzeszyna, autor opowiadania Kotek, zabierze Was w podróż po umyśle szaleńca. Zapraszamy do lektury. » więcej

Zew Cthulhu – bliższe spojrzenie na magię

06-09-2007 14:10 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Zapraszamy do najnowszej aktualizacji działu Zewu Cthulhu. Tym razem na Stronach Szaleństwa prezentujemy krótki tekst Bartłomieja 'Aduial' Florczaka poświęcony tematyce wykorzystania czarów do znaczącego, acz fabularnego, niszczenia psychiki Badaczy. Nawet Strażnicy, będący przeciwnikami dawania Badaczom możliwości korzystania z magii, w tym artykule znajdą pomysły, które mogą zmienić ich zdanie. » więcej
Trail of Cthulhu - nowa gra Kena Hite

Trail of Cthulhu - nowa gra Kena Hite

03-09-2007 19:21 | Deckard | Komentarze: 14
Na grudzień wydawnictwo Pelgrane Press Ltd. zapowiedziało premierę Trail of Cthulhu, kolejnej gry opartej na mechanice GUMSHOE (poprzednik to The Esoterrorists, którego recenzję znajdziecie w tym miejscu).

Dzięki licencji udzielonej przez Chaosium, gra będzie osadzona w realiach znanych z kart powieści m.in. H.P. Lovecrafta oraz wielokrotnie wznawianego systemu Zew Cthulhu. Autorem gry jest Ken Hite, tutaj zaś możecie obejrzeć kilka ilustracji zdobiących podręcznik.
OCD - artykuł

OCD - artykuł

03-09-2007 13:21 | Rothar
"Nerwica natręctw to, pomimo często niewielkiej szkodliwości, jedna z najtrudniejszych w leczeniu chorób psychicznych. Charakteryzuje się powracającymi wbrew woli myślami i wyobrażeniami oraz przymusowi wewnętrznemu wykonywania tych samych czynności wielokrotnie."

Dział Kultu zaprasza do lektury artykułu OCD autorstwa Jarosława 'Aerhardta' Głaska. » więcej
Kultowa karta postaci PL (1-3 ed.)

Kultowa karta postaci PL (1-3 ed.)

30-08-2007 11:00 | Rothar
W dziale Kult można pobrać pierwszą nieoficjalną polskojęzyczną kartę postaci do tego systemu. Jest ona zgodna ze wszystkimi dotąd wydanymi edycjami gry. Jej autorem jest Łukasz 'zara2stra' Respondek. W dokumencie znajduje się także przydatny słowniczek wszystkich tłumaczeń. Plik w formacie PDF zajmuje 262 KB. » więcej

Zew Cthulhu – nowości do Cthulhu Rising

29-08-2007 10:35 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Na stronach Cthulhu Rising opublikowane zostały materiały pomocnicze do wykorzystania w kampanii, również dostępnej na tej stronie, Dark Harvest. Jednakże The Drakestown Sourcebook, o którym mowa, może okazać się pomocny także dla tych, których owa kampanie nie interesuje, ale mieli okazje rozgrywać sesje Zewu Cthulhu w mrocznej przyszłości. Jeśli więc monografia z cyklu MULA, pod tytułem Cthulhu Rising nie jest Wam obca, zapraszamy do zapoznania się z The Drakestown Sourcebook. Plik można pobrać z tego adresu.

Mityczne: Dziwne zmiany pod powierzchnią Syberii

25-08-2007 23:53 | 5+oP +h3 H8 | Komentarze: 0
"Jakuci nie mogą wyjść ze zdumienia. Zimą termometry nie pokażą mniej niż minus 50 stopni Celsjusza! Korzystają z tego rolnicy, którzy wreszcie mogą uprawiać rośliny poza szklarnią. Ale co zrobić, gdy z powodu rozmiękłej ziemi domy chwieją się w posadach?" » więcej
Zew Cthulhu - Mityczne Chiny

Zew Cthulhu - Mityczne Chiny

20-08-2007 21:38 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z aktualizacją działu Zewu Cthulhu. Tym razem prezentujemy tekst Mityczne Chiny, czyli powrót znanych z newsów pomysłów na sesje czerpanych z wiadomości najnowszych. Tekst, po raz pierwszy w postaci dłuższego artykułu, omawia sześć ciekawostek z Chin wraz z przykładami wykorzystania ich na sesjach.

Miłej lektury i udanych sesji w Państwie Środka. » więcej
Zew Cthulhu – urodziny mistrza

Zew Cthulhu – urodziny mistrza

20-08-2007 19:49 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 10
Równo 117 lat temu, 20 sierpnia 1890 roku, w Providence w Stanach Zjednoczonych na świat przyszedł autor, który odmienił oblicze światowej literatury grozy. Skromny człowiek, który dał początek Mitologii Cthulhu - temu co do dziś intryguje i inspiruje tysiące, jeśli nie miliony osób. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko za to dziękować i życzyć: wszystkiego najlepszego panie Lovecraft.
Aegri somnia - opowiadanie

Aegri somnia - opowiadanie

20-08-2007 19:18 | Rothar
"Sekwencja zdarzeń nigdy nie była tak skomplikowana jak dzisiaj. Stworzenie unoszące się na samym środku sali, w niknącej już poświacie, przypominało nieco ptaka. Wygięte w tył narośla sięgały aż do sufitu, niemal go muskając. Ich końcami stworzenie prawie dotykało szyb zakratowanego okna znajdującego się na przeciwległej ścianie."

Aegri Somnia to opowiadanie utrzymane w ciężkim, onirycznym klimacie. Narratorem jest chory, któremu każda noc w szpitalu przynosi tę samą niepokojącą wizję. Autorem tekstu jest Tymoteusz 'LiAiL' Masiakowski. Zapraszamy do lektury. » więcej
Nowy dział: Inspiracje

Nowy dział: Inspiracje

19-08-2007 13:28 | Rothar
Redakcja działu Kult przygotowała dla czytelników serwisu nowy dział, Inspiracje. Będą trafiały do niego propozycje i recenzje książek, filmów i albumów muzycznych, które mogą stanowić źródło pomysłów dla mistrzów gry. Na sam początek polecamy zbiór literackich kopalni inspiracji, który można znaleźć w odpowiedniej zakładce działu. Zapraszamy równocześnie do pomocy przy rozbudowie projektu. » więcej

Sny o jawie - aktualizacja działu Zew Cthulhu

07-08-2007 15:28 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Zapraszamy do lektury nowego tekstu na Stronach Szaleństwa. Tym razem prezentujemy Sny o jawie autorstwa Bartka '5+op +h3 H8' Gruszczyńskiego. Teoretycznie ten tekst – trzeba przyznać, niełatwy w odbiorze – potraktować można jako opowiadanie. My jednak proponujemy, by spróbować go wykorzystać, po lekkich modyfikacjach, jako materiał do sesji, dla postaci graczy. Jak sobie poradzą Badacze, gdy w ich ręce trafi takowy rękopis? Dobry początek na kolejną intrygująca przygodę. » więcej
Zew Cthulhu – nadchodzą przedwieczne kości

Zew Cthulhu – nadchodzą przedwieczne kości

07-08-2007 11:00 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 6
Wydawnictwo Chaosium podjęło współpracę z polskim producentem kości do gier, spółką Q-Workshop. Efektem tej współpracy będzie unikalna linia kości do gry, przeznaczona specjalnie dla miłośników sytemu Zew Cthulhu. Kości swą premierę maja mieć na tegorocznym Gen Conie, a zaraz potem trafią do sprzedaży.
Zew Cthulhu – zakupy czas zacząć

Zew Cthulhu – zakupy czas zacząć

07-08-2007 10:53 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Jak poinformowało Chaosium katalog produktów na stronie wydawnictwa został już uruchomiony. Nowa, poprawiona wersja, jest już przetestowana, w pełni działająca i nie pozostaje nic innego, jak logować się i ruszać na zakupy. Podręczniki niezbędne każdemu Strażnikowi Tajemnic i wszystkim Badaczom czekają.
Kultowe: Epilepsja przyczyną śmierci?

Kultowe: Epilepsja przyczyną śmierci?

04-08-2007 18:38 | Tymoteusz 'LiAiL' Masiakowski
Kevin Davies był przetrzymywany przez trzech ludzi w charakterze zakładnika przez prawie cztery miesiące aż w końcu zmarł. Co kierowało zbrodniarzami znęcającymi się nad epileptykiem?
» więcej
Zmiany w redakcji Kultu

Zmiany w redakcji Kultu

04-08-2007 09:14 | Rothar | Komentarze: 2
W ostatnich dniach nastąpiły przetasowania w redakcji działu Kult. Pociągnie to również za sobą pewne zmiany tematyki poruszanej na stronie. Tym bardziej zapraszamy do zapoznania się dokładniej z samymi zmianami, jak również z tym, co to dla serwisu oznacza.

Więcej informacji po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Kultowe: 7500 ciał

Kultowe: 7500 ciał

04-08-2007 00:17 | Tymoteusz 'LiAiL' Masiakowski
"Ciało to tylko skorupa" - mówi Stace Owens - "To jedyne co pozostaje po moim życiu". Owens jest jednym z 7500 ludzi, którzy zdecydowali się oddać swoje ciała na wystawę zwłok. Co może kierować takimi ludźmi w momencie kiedy decydują się na coś takiego? » więcej
Wyświetlono rezultaty 321-340 z 503.