Aktualności

Zew Cthulhu - Mityczny Wrzesień

Zew Cthulhu - Mityczny Wrzesień

22-10-2007 16:56 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Zapraszamy do lektury drugiej w tym miesiącu aktualizacji Stron Szaleństwa. Tym razem, zgodnie z obietnicą, prezentujemy kolejny tekst autorstwa Arkadiusza 'Jeremiaha Covenanta' Słowika, zatytułowany Mityczny Wrzesień.

Tak jak w przypadku poprzedniej odsłony cyklu znajdziecie w nim garść pomysłów na przygody do systemu Zew Cthulhu związanych z wrześniowych wiadomości. Są one przeznaczone do wykorzystania w ZC 1990 (współczesnym), choć po niewielkich zmianach można je także zastosować do lat dwudziestych XX wieku. » więcej
Zew Cthulhu – Aktualizacja zapowiedzi

Zew Cthulhu – Aktualizacja zapowiedzi

12-10-2007 15:16 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Wydawnictwo Chaosium na grudzień tego roku zapowiada wydanie pozycji The Strange Cases of Rudolph Pearson. Informacje te pojawiały się już od jakiegoś czasu, teraz jednak zaprezentowano opis zbioru wraz z projektem okładki. Wszyscy zainteresowani maja więc czas pomyśleć i rozważyć, czy taki prezent na gwiazdkę będzie tym, co ich najbardziej ucieszy.
Zew Cthulhu – wiadomość miesiąca

Zew Cthulhu – wiadomość miesiąca

12-10-2007 15:15 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Wydawnictwo Chaosium po negocjacjach z drukarniami przygotowało dodruk kampanii znanej i cenionej przynajmniej tak mocno, jak Horror w Orient Expressie. Szanowni Cthulthyści, na stronach wydawnictwa dostępne jest Beyond the Mountain of Madness!. Podręcznik w twardej oprawie można nabyć w cenie 75 USD, ale Chaosium poinformowało, iż dodruk nie był duży, więc radzimy nie zwlekać z zakupami.
Zew Cthulhu - Sąsiedzi Lonesbury

Zew Cthulhu - Sąsiedzi Lonesbury

11-10-2007 09:35 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
W tym miesiącu pierwsza aktualizacja działu Zew Cthulhu jest lekko spóźniona, ale mamy nadzieję, że zyska ona Wasze uznanie. Mamy przyjemność zaprezentować bowiem grę paragrafową Sąsiedzi Lonesbury autorstwa Obywatela_J, który debiutuje na łamach naszego serwisu. Serdecznie zapraszamy do przeniesienia się do Lonesbury i zmierzenia z czyhającymi tam zagadkami. » więcej
Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - recenzja

Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - recenzja

10-10-2007 19:26 | Łukasz 'Chavez' Maludy
"Gdy myślę o tym teraz, pomysł stworzenia FPSa w realiach lovecraftowskich opowiadań wydaje mi się dość odważny. Strzelanie z dwururki do stworów z mitów brzmi nieco tandetnie. Jak tu utrzymać atmosferę horroru? Gdyby nie rekomendacja znajomego i niska cena, zapewne nie zdobyłbym się na zakup Call of Cthulhu: Mrocznych Zakątków Świata."

Dział gier komputerowych zaprasza do lektury recenzji gry Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata autorstwa Tomasza 'kaduceusza' Pudło. » więcej
Zew Cthulhu – niezbyt obfite święta

Zew Cthulhu – niezbyt obfite święta

05-10-2007 17:29 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Wydawnictwo Chaosium przedstawiło zapowiedzi wydawnicze pozycji, które pojawią się w ofercie do końca tego roku. Wszystko wskazuje na to, że jeśli nie zaskoczą nas żadną niespodzianką, to nie będą to zbyt obfite święta Bożego Narodzenia. Oprócz pozycji, o której już wzmiankowaliśmy (Frontier Cthulhu), w katalogu wydawnictwa pojawi się tylko jedna nowość i niestety nie będzie to żaden podręcznik do systemu Zew Cthulhu. The Strange Cases of Rudolph Person, bo o nim mowa, to zbiór opowiadań autorstwa Williama Jonesa, który powinien być dostępny na przełomie listopada i grudnia w cenie 14,95 USD.
Z kamerą w góry szaleństwa

Z kamerą w góry szaleństwa

03-10-2007 22:48 | Jarosław 'beacon' Kopeć | Komentarze: 6
Guillermo del Toro (reżyser Labiryntu Fauna, Blade II) zapowiedział, że po zakończeniu prac nad Hellboyem 2 ma zamiar zrealizować wraz ze studiem Universal film At the Mountains of Madness na podstawie klasycznego opowiadania Howarda Philipsa Lovecrafta W górach szaleństwa.

Nowela ta, wydana po raz pierwszy w 1931 roku, opowiada o wyprawie geologów w góry na Antarktydzie. Naukowcy natykają się tam na szczątki nieznanych i tajemniczych istot, oraz budzą przedwieczne zło.
Zew Cthulhu – Tuesday Terribles

Zew Cthulhu – Tuesday Terribles

28-09-2007 16:28 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 2
Na stronach wydawnictwa Chaosium są już dostępne kolejne części cyklu Tuesday Terrible prezentującego m.in. opisy miejsc, czy NPCów do wykorzystania przez Strażników Tajemnic w trakcie sesji Zewu Cthulhu. Tym razem zaprezentowany został pewien fenomen z Hillston, w stanie Kolorado oraz postać stróża prawa Gabriela Patersena. Pliki te można, po zalogowaniu, pobrać z tego i tego adresu.
Zew Cthulhu – karty tarota

Zew Cthulhu – karty tarota

28-09-2007 13:21 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 5
Kolejny ciekawy produkt dla poszukujących przedmiotów do wykorzystania na sesjach Zewu Cthulhu został dodany w ostatnim czasie do katalogu wydawnictwa Chaosium. Jeśli po głowie chodzą Wam pomysły o możliwościach wykorzystania jako pomocy dla graczy zestawu kart tarota, specjalnie przygotowanego z myślą o Zewie Cthulhu, Necronomicon Tarot jest tym, co z pewnością spełni Wasze oczekiwania. Bliższe informacje na temat tego produktu, wraz z przykładowymi ilustracjami, dostępne są pod tym adresem. Necronomicon Tarot, w skład którego wchodzi 78 kart oraz 240-stronicowy podręcznik dostępny jest w cenie 26,95 USD.
Zew Cthulhu - Geometria nieeuklidesowa

Zew Cthulhu - Geometria nieeuklidesowa

26-09-2007 16:06 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Niezmiernie miło nam poinformować, iż od września Strony Szaleństwa zmieniają tryb aktualizacji z dwóch na trzy w miesiącu. Będziemy się starali dostarczać Wam jeszcze więcej interesujących materiałów, zarówno do wykorzystania w trakcie tworzenia przygód, jak i ich prowadzenia bądź też po prostu zawierających ciekawe informacje dla miłośników systemu Zew Cthulhu.

Tym razem prezentujemy pierwszy cthulhowy tekst autorstwa Mateusza 'Zsu-Et-Ama' Kominiarczuka, zatytułowany Geometria nieeuklidesowa dla cthulthystów. Serdecznie zapraszamy do lektury. » więcej
Zew Cthulhu – materiały z nowego podręcznika

Zew Cthulhu – materiały z nowego podręcznika

25-09-2007 14:55 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 3
Wydawnictwo Chaosium poinformowało, iż jest już dostępny w sprzedaży podręcznik Secrets of Los Angeles, będący zbiorem informacji na temat Miasta Aniołów w latach ’20 ubiegłego stulecia. Dodatek ten, liczący sobie ponad 180 stron, dostępny jest w cenie 24,95 USD. Jednocześnie z tą informacją wydawnictwo przygotowało dla zainteresowanych 26-stronicowy materiał w pliku PDF, zawierający opis tego dodatku wraz z materiałami dla graczy do wykorzystania na sesjach. Plik, który przyda się z pewnością każdemu Strażnikowi Tajemnic, dostępny jest pod tym adresem.
Zew Cthulhu – śladem lamp gazowych

Zew Cthulhu – śladem lamp gazowych

20-09-2007 15:49 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 2
Ciekawa informacja dla osób zainteresowanych zbieraniem dokumentacji fotograficznej końca XIX wieku, możliwej do wykorzystania na sesjach Zewu Cthulhu. W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w tą sobotę otwarty dla zwiedzających będzie teren Gazowni Warszawskiej. Jest to niepowtarzalna możliwość sfotografowania budynków powstałych właśnie w tym okresie, tudzież obejrzenia zabytków, z pierwszymi warszawskimi lampami gazowymi na czele. Dzień ma zwieńczyć spacer, który zakończy się na Agrykoli, gdzie odpalone zostaną lampy gazowe przez gazownika, oczywiście w stosownym stroju.
Zew Cthulhu – materiał dla czytelników

Zew Cthulhu – materiał dla czytelników

20-09-2007 13:47 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 5
Wydawnictwo Chaosium zaczęło mocno promować zakładanie kont na swojej stronie. Dzięki nim, miłośnicy Zewu Cthulhu mogą bowiem wejść w posiadanie bezpłatnych materiałów. Tym razem zaprezentowany został jeden z tekstów ze zbioru The Spiraling Worm. Opowiadanie The Impossible Object dostępne jest pod tym adresem.
Zew Cthulhu - Mityczny Sierpień

Zew Cthulhu - Mityczny Sierpień

17-09-2007 17:04 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Zapraszamy do lektury aktualizacji Stron Szaleństwa. Tym razem prezentujemy tekst autorstwa Arkadiusza 'Jeremiaha Covenanta' Słowika zatytułowany Mityczny Sierpień. Znajdziecie w nim garść pomysłów z sierpniowych wiadomości na przygody do Zewu Cthulhu. Są one przygotowane do poprowadzenia we współczesnych realiach, choć po niewielkich przeróbkach można je zastosować również w latach dwudziestych XX wieku. » więcej
Zew Cthulhu - Undying Leaders

Zew Cthulhu - Undying Leaders

17-09-2007 14:24 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Do katalogu produktów na stronach wydawnictwa Chaosium dodana została nowa monografia z serii MULA, Miskatonic University Library Association. Undying Leaders to podręcznik, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy na sesjach chcieliby jako przeciwników Badaczy wykorzystać postacie magów parających się nekromancją. Podręcznik autorstwa Jasona Williamsa liczy 80 stron i dostępny jest w cenie 15 USD.
Zew Cthulhu – powrót z otchłani

Zew Cthulhu – powrót z otchłani

17-09-2007 14:23 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 4
Jak poinformował serwis Yog-Sothoth.com, jest całkiem prawdopodobne, iż powróci do czytelników po blisko czteroletniej nieobecności pismo The Whisperer. Odpowiedzialnymi za to mają być Paul Fricker i Mike Mason, którzy zdecydowali się współpracować przy tym przedsięwzięciu. Nowy The Whisperer miałby się opierać w dużej mierze na tekstach zaczerpniętych z forum pisma, tak więc to fani będą mieli znaczący wpływ na to, czy w magazynie znajdzie się to, co ich interesuje i w takiej ilości, jaka im będzie odpowiadać.
Zew Cthulhu - Unspeakable Words

Zew Cthulhu - Unspeakable Words

14-09-2007 16:10 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Wydawnictwo Chaosium do swojego katalogu produktów dodało nową grę karcianą autorstwa Jamesa Ernesta i Mike’a Selnikera, która powinna przypaść do gustu wszystkim miłośnikom Cthulhu. Przybliżone zasady Unspeakable Words znajdują się na stronie wydawnictwa. Produkt dostępny jest w cenie 20 USD. Warto na tą grę zwrócić uwagę także ze względu na rewelacyjne "Cthulhu pionki", które z powodzeniem można wykorzystać w czasie sesji, jak i grając w Call of Cthulhu CCG.
Zew Cthulhu – nowy pomysł Chaosium

Zew Cthulhu – nowy pomysł Chaosium

14-09-2007 15:54 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 4
Wydawnictwo Chaosium na swoich stronach uruchomiło nowy dział, dostępny dla zalogowanych użytkowników, nazwany Tuesday Terrible. Wszyscy zainteresowani mogą co wtorek pobrać całkowicie bezpłatnie plik w formacie PDF z pomysłami na lokacje, NPCów, przedmioty itp. Aktualnie możecie przeczytać kilka słów odnośnie Lucille Taylor i Vikki Cantfield. Materiały dostępne są pod tym adresem.
Nowa twarz TLC

Nowa twarz TLC

13-09-2007 21:49 | Łukasz 'zara2stra' Respondek
The Last Cycle, największe forum internetowe zrzeszające fanów Kultu z wszystkich zakątków świata, powróciło dziś, po krótkiej przerwie technicznej z nowym wyglądem i kilkoma interesującymi, dodatkowymi funkcjami. » więcej
Kotek - opowiadanie

Kotek - opowiadanie

11-09-2007 01:26 | Rothar
"Lubię ten moment ciszy. Tę krótką chwilę tuż przed wyrwaniem serca. Mierzi mnie to całe krzyczenie, szarpanie, walka. Dzikie spojrzenia zamglone wyłącznie myślą o przetrwaniu."

Józef Orzeszyna, autor opowiadania Kotek, zabierze Was w podróż po umyśle szaleńca. Zapraszamy do lektury. » więcej
Wyświetlono rezultaty 301-320 z 499.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.