Aktualności

Zew Cthulhu - Sąsiedzi Lonesbury

Zew Cthulhu - Sąsiedzi Lonesbury

11-10-2007 09:35 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
W tym miesiącu pierwsza aktualizacja działu Zew Cthulhu jest lekko spóźniona, ale mamy nadzieję, że zyska ona Wasze uznanie. Mamy przyjemność zaprezentować bowiem grę paragrafową Sąsiedzi Lonesbury autorstwa Obywatela_J, który debiutuje na łamach naszego serwisu. Serdecznie zapraszamy do przeniesienia się do Lonesbury i zmierzenia z czyhającymi tam zagadkami. » więcej
Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - recenzja

Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata - recenzja

10-10-2007 19:26 | Łukasz 'Chavez' Maludy
"Gdy myślę o tym teraz, pomysł stworzenia FPSa w realiach lovecraftowskich opowiadań wydaje mi się dość odważny. Strzelanie z dwururki do stworów z mitów brzmi nieco tandetnie. Jak tu utrzymać atmosferę horroru? Gdyby nie rekomendacja znajomego i niska cena, zapewne nie zdobyłbym się na zakup Call of Cthulhu: Mrocznych Zakątków Świata."

Dział gier komputerowych zaprasza do lektury recenzji gry Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata autorstwa Tomasza 'kaduceusza' Pudło. » więcej
Zew Cthulhu – niezbyt obfite święta

Zew Cthulhu – niezbyt obfite święta

05-10-2007 17:29 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Wydawnictwo Chaosium przedstawiło zapowiedzi wydawnicze pozycji, które pojawią się w ofercie do końca tego roku. Wszystko wskazuje na to, że jeśli nie zaskoczą nas żadną niespodzianką, to nie będą to zbyt obfite święta Bożego Narodzenia. Oprócz pozycji, o której już wzmiankowaliśmy (Frontier Cthulhu), w katalogu wydawnictwa pojawi się tylko jedna nowość i niestety nie będzie to żaden podręcznik do systemu Zew Cthulhu. The Strange Cases of Rudolph Person, bo o nim mowa, to zbiór opowiadań autorstwa Williama Jonesa, który powinien być dostępny na przełomie listopada i grudnia w cenie 14,95 USD.
Z kamerą w góry szaleństwa

Z kamerą w góry szaleństwa

03-10-2007 22:48 | Jarosław 'beacon' Kopeć | Komentarze: 6
Guillermo del Toro (reżyser Labiryntu Fauna, Blade II) zapowiedział, że po zakończeniu prac nad Hellboyem 2 ma zamiar zrealizować wraz ze studiem Universal film At the Mountains of Madness na podstawie klasycznego opowiadania Howarda Philipsa Lovecrafta W górach szaleństwa.

Nowela ta, wydana po raz pierwszy w 1931 roku, opowiada o wyprawie geologów w góry na Antarktydzie. Naukowcy natykają się tam na szczątki nieznanych i tajemniczych istot, oraz budzą przedwieczne zło.
Zew Cthulhu – Tuesday Terribles

Zew Cthulhu – Tuesday Terribles

28-09-2007 16:28 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 2
Na stronach wydawnictwa Chaosium są już dostępne kolejne części cyklu Tuesday Terrible prezentującego m.in. opisy miejsc, czy NPCów do wykorzystania przez Strażników Tajemnic w trakcie sesji Zewu Cthulhu. Tym razem zaprezentowany został pewien fenomen z Hillston, w stanie Kolorado oraz postać stróża prawa Gabriela Patersena. Pliki te można, po zalogowaniu, pobrać z tego i tego adresu.
Zew Cthulhu – karty tarota

Zew Cthulhu – karty tarota

28-09-2007 13:21 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 5
Kolejny ciekawy produkt dla poszukujących przedmiotów do wykorzystania na sesjach Zewu Cthulhu został dodany w ostatnim czasie do katalogu wydawnictwa Chaosium. Jeśli po głowie chodzą Wam pomysły o możliwościach wykorzystania jako pomocy dla graczy zestawu kart tarota, specjalnie przygotowanego z myślą o Zewie Cthulhu, Necronomicon Tarot jest tym, co z pewnością spełni Wasze oczekiwania. Bliższe informacje na temat tego produktu, wraz z przykładowymi ilustracjami, dostępne są pod tym adresem. Necronomicon Tarot, w skład którego wchodzi 78 kart oraz 240-stronicowy podręcznik dostępny jest w cenie 26,95 USD.
Zew Cthulhu - Geometria nieeuklidesowa

Zew Cthulhu - Geometria nieeuklidesowa

26-09-2007 16:06 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Niezmiernie miło nam poinformować, iż od września Strony Szaleństwa zmieniają tryb aktualizacji z dwóch na trzy w miesiącu. Będziemy się starali dostarczać Wam jeszcze więcej interesujących materiałów, zarówno do wykorzystania w trakcie tworzenia przygód, jak i ich prowadzenia bądź też po prostu zawierających ciekawe informacje dla miłośników systemu Zew Cthulhu.

Tym razem prezentujemy pierwszy cthulhowy tekst autorstwa Mateusza 'Zsu-Et-Ama' Kominiarczuka, zatytułowany Geometria nieeuklidesowa dla cthulthystów. Serdecznie zapraszamy do lektury. » więcej
Zew Cthulhu – materiały z nowego podręcznika

Zew Cthulhu – materiały z nowego podręcznika

25-09-2007 14:55 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 3
Wydawnictwo Chaosium poinformowało, iż jest już dostępny w sprzedaży podręcznik Secrets of Los Angeles, będący zbiorem informacji na temat Miasta Aniołów w latach ’20 ubiegłego stulecia. Dodatek ten, liczący sobie ponad 180 stron, dostępny jest w cenie 24,95 USD. Jednocześnie z tą informacją wydawnictwo przygotowało dla zainteresowanych 26-stronicowy materiał w pliku PDF, zawierający opis tego dodatku wraz z materiałami dla graczy do wykorzystania na sesjach. Plik, który przyda się z pewnością każdemu Strażnikowi Tajemnic, dostępny jest pod tym adresem.
Zew Cthulhu – śladem lamp gazowych

Zew Cthulhu – śladem lamp gazowych

20-09-2007 15:49 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 2
Ciekawa informacja dla osób zainteresowanych zbieraniem dokumentacji fotograficznej końca XIX wieku, możliwej do wykorzystania na sesjach Zewu Cthulhu. W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w tą sobotę otwarty dla zwiedzających będzie teren Gazowni Warszawskiej. Jest to niepowtarzalna możliwość sfotografowania budynków powstałych właśnie w tym okresie, tudzież obejrzenia zabytków, z pierwszymi warszawskimi lampami gazowymi na czele. Dzień ma zwieńczyć spacer, który zakończy się na Agrykoli, gdzie odpalone zostaną lampy gazowe przez gazownika, oczywiście w stosownym stroju.
Zew Cthulhu – materiał dla czytelników

Zew Cthulhu – materiał dla czytelników

20-09-2007 13:47 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 5
Wydawnictwo Chaosium zaczęło mocno promować zakładanie kont na swojej stronie. Dzięki nim, miłośnicy Zewu Cthulhu mogą bowiem wejść w posiadanie bezpłatnych materiałów. Tym razem zaprezentowany został jeden z tekstów ze zbioru The Spiraling Worm. Opowiadanie The Impossible Object dostępne jest pod tym adresem.
Zew Cthulhu - Mityczny Sierpień

Zew Cthulhu - Mityczny Sierpień

17-09-2007 17:04 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Zapraszamy do lektury aktualizacji Stron Szaleństwa. Tym razem prezentujemy tekst autorstwa Arkadiusza 'Jeremiaha Covenanta' Słowika zatytułowany Mityczny Sierpień. Znajdziecie w nim garść pomysłów z sierpniowych wiadomości na przygody do Zewu Cthulhu. Są one przygotowane do poprowadzenia we współczesnych realiach, choć po niewielkich przeróbkach można je zastosować również w latach dwudziestych XX wieku. » więcej
Zew Cthulhu - Undying Leaders

Zew Cthulhu - Undying Leaders

17-09-2007 14:24 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Do katalogu produktów na stronach wydawnictwa Chaosium dodana została nowa monografia z serii MULA, Miskatonic University Library Association. Undying Leaders to podręcznik, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy na sesjach chcieliby jako przeciwników Badaczy wykorzystać postacie magów parających się nekromancją. Podręcznik autorstwa Jasona Williamsa liczy 80 stron i dostępny jest w cenie 15 USD.
Zew Cthulhu – powrót z otchłani

Zew Cthulhu – powrót z otchłani

17-09-2007 14:23 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 4
Jak poinformował serwis Yog-Sothoth.com, jest całkiem prawdopodobne, iż powróci do czytelników po blisko czteroletniej nieobecności pismo The Whisperer. Odpowiedzialnymi za to mają być Paul Fricker i Mike Mason, którzy zdecydowali się współpracować przy tym przedsięwzięciu. Nowy The Whisperer miałby się opierać w dużej mierze na tekstach zaczerpniętych z forum pisma, tak więc to fani będą mieli znaczący wpływ na to, czy w magazynie znajdzie się to, co ich interesuje i w takiej ilości, jaka im będzie odpowiadać.
Zew Cthulhu - Unspeakable Words

Zew Cthulhu - Unspeakable Words

14-09-2007 16:10 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Wydawnictwo Chaosium do swojego katalogu produktów dodało nową grę karcianą autorstwa Jamesa Ernesta i Mike’a Selnikera, która powinna przypaść do gustu wszystkim miłośnikom Cthulhu. Przybliżone zasady Unspeakable Words znajdują się na stronie wydawnictwa. Produkt dostępny jest w cenie 20 USD. Warto na tą grę zwrócić uwagę także ze względu na rewelacyjne "Cthulhu pionki", które z powodzeniem można wykorzystać w czasie sesji, jak i grając w Call of Cthulhu CCG.
Zew Cthulhu – nowy pomysł Chaosium

Zew Cthulhu – nowy pomysł Chaosium

14-09-2007 15:54 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 4
Wydawnictwo Chaosium na swoich stronach uruchomiło nowy dział, dostępny dla zalogowanych użytkowników, nazwany Tuesday Terrible. Wszyscy zainteresowani mogą co wtorek pobrać całkowicie bezpłatnie plik w formacie PDF z pomysłami na lokacje, NPCów, przedmioty itp. Aktualnie możecie przeczytać kilka słów odnośnie Lucille Taylor i Vikki Cantfield. Materiały dostępne są pod tym adresem.
Nowa twarz TLC

Nowa twarz TLC

13-09-2007 21:49 | Łukasz 'zara2stra' Respondek
The Last Cycle, największe forum internetowe zrzeszające fanów Kultu z wszystkich zakątków świata, powróciło dziś, po krótkiej przerwie technicznej z nowym wyglądem i kilkoma interesującymi, dodatkowymi funkcjami. » więcej
Kotek - opowiadanie

Kotek - opowiadanie

11-09-2007 01:26 | Rothar
"Lubię ten moment ciszy. Tę krótką chwilę tuż przed wyrwaniem serca. Mierzi mnie to całe krzyczenie, szarpanie, walka. Dzikie spojrzenia zamglone wyłącznie myślą o przetrwaniu."

Józef Orzeszyna, autor opowiadania Kotek, zabierze Was w podróż po umyśle szaleńca. Zapraszamy do lektury. » więcej

Zew Cthulhu – bliższe spojrzenie na magię

06-09-2007 14:10 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Zapraszamy do najnowszej aktualizacji działu Zewu Cthulhu. Tym razem na Stronach Szaleństwa prezentujemy krótki tekst Bartłomieja 'Aduial' Florczaka poświęcony tematyce wykorzystania czarów do znaczącego, acz fabularnego, niszczenia psychiki Badaczy. Nawet Strażnicy, będący przeciwnikami dawania Badaczom możliwości korzystania z magii, w tym artykule znajdą pomysły, które mogą zmienić ich zdanie. » więcej
Trail of Cthulhu - nowa gra Kena Hite

Trail of Cthulhu - nowa gra Kena Hite

03-09-2007 19:21 | Deckard | Komentarze: 14
Na grudzień wydawnictwo Pelgrane Press Ltd. zapowiedziało premierę Trail of Cthulhu, kolejnej gry opartej na mechanice GUMSHOE (poprzednik to The Esoterrorists, którego recenzję znajdziecie w tym miejscu).

Dzięki licencji udzielonej przez Chaosium, gra będzie osadzona w realiach znanych z kart powieści m.in. H.P. Lovecrafta oraz wielokrotnie wznawianego systemu Zew Cthulhu. Autorem gry jest Ken Hite, tutaj zaś możecie obejrzeć kilka ilustracji zdobiących podręcznik.
OCD - artykuł

OCD - artykuł

03-09-2007 13:21 | Rothar
"Nerwica natręctw to, pomimo często niewielkiej szkodliwości, jedna z najtrudniejszych w leczeniu chorób psychicznych. Charakteryzuje się powracającymi wbrew woli myślami i wyobrażeniami oraz przymusowi wewnętrznemu wykonywania tych samych czynności wielokrotnie."

Dział Kultu zaprasza do lektury artykułu OCD autorstwa Jarosława 'Aerhardta' Głaska. » więcej
Wyświetlono rezultaty 301-320 z 496.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.