Aktualności

Portal wyda Don't Rest Your Head

Portal wyda Don't Rest Your Head

16-01-2009 00:14 | Maciej 'Feniks' Gorczyca | Komentarze: 50
Od pewnego czasu krążyły plotki o tym, że Wydawnictwo Portal zdobyło licencję i przetłumaczyło jakiś zachodni podręcznik RPG. Ignacy Trzewiczek na stronie Portalu potwierdza te informacje. Tą grą jest Don't Rest Your Head nominowana do Indie Award 2006 gra w konwencji surrealistycznego horroru. Zgodnie z zapowiedziami podręcznik powinien trafić do składu z końcem miesiąca.

Jednocześnie przypominamy, że Dział RPG Ogólny serwisu Poltergeist opublikował w 2007 roku recenzję Don't Rest Your Head autorstwa Tomasza 'kaduceusza' Pudło. Zapraszamy do lektury!
Wiedźmiarstwo

Wiedźmiarstwo

09-01-2009 14:07 | Michał 'Furiath' Markowski
"Wiedźmiarz dysponuje niemal nieograniczonymi możliwościami i przed pójściem na całość powstrzymuje go jedynie ryzyko splugawienia. Ciągłe igranie z Ciemnością i wieczna pokusa sięgnięcia po rzeczy niedostępne 'zwykłym' śmiertelnikom, stawia go bardzo wysoko w moim rankingu archetypów."

Po opisie świata, scenie dominowania Ciemności oraz koncepcji walki twórcy Klanarchii przybliżają wiedźmiarstwo – jeden z kilku sposobów rzucania czarów w tym systemie. Przykłady wprost z sesji ukazują makabrę pojedynku z Ciemnością i przybliżają archetyp okultysty wiedźmiarza. » więcej
Kolejny cthulhu-wywiad

Kolejny cthulhu-wywiad

02-01-2009 16:07 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Serwis Yog-Sothoth prezentuje na swoich stronach kolejny wywiad. Tym razem w postaci wideo. Zainteresowanych zapraszamy do zapisu rozmowy z Seanem Branneyem i Andrew Lemanem z H. P. Lovecraft Historical Society, między innymi na temat ich projektów Dark Adventure Radio Theatre oraz filmu The Whisperer in Darkness.
Horror RPG - Wywiad z mistrzem

Horror RPG - Wywiad z mistrzem

31-12-2008 11:06 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 0
Na stronach serwisu Yog-Sothoth, w ramach cyklu Yog Radio Extra opublikowana została rozmowa z jednym najbardziej znanych autorów horrorów. Ponad piętnastominutowy wywiad przeprowadzony został z Brianem Lumleyem. Materiał dostępny jest w formacie MP3.
Trail of Cthulhu - recenzja

Trail of Cthulhu - recenzja

14-12-2008 19:51 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło
"Autor systemu, Kenneth Hite, chce odświeżyć formułę Zewu Cthulhu, dodając do niej nową mechanikę zaprojektowaną specjalnie na użytek sesji detektywistycznych. Pomysł taki wydaje się genialny; wszak wiele cthulhowych scenariuszy to horror lub opowieść przygodowa połączona właśnie z elementami śledztwa. Czy rzeczywiście Trail of Cthulhu okazuje się całkiem nowym sposobem, by oszaleć i zginąć?"

Serwis Poltergeist publikuje obszerną recenzję podręcznika podstawowego do gry Trail of Cthulhu. Jej autorem jest Wojciech 'Gorath' Doraczyński. Zapraszamy do lektury! » więcej
Cthulhu Rising - recenzja

Cthulhu Rising - recenzja

09-12-2008 22:16 | Joanna 'Ysabell' Filipczak
"Ponieważ zielone i paskudne sprzedaje się dobrze (vide Shrek), nic więc dziwnego, że Cthulhu doczekał się kolejnej "egranizacji" – Cthulhu Rising. Tym razem zamiast rozbudowanej gry przygodowej otrzymujemy krótką grę logiczną."

Zapraszamy do lektury recenzji gry planszowej Cthulhu Rising. Autorem tekstu jest Marcin 'Ezechiel' Zaród. » więcej
Sherlock Holmes: Przebudzenie - recenzja

Sherlock Holmes: Przebudzenie - recenzja

03-12-2008 21:01 | Michał 'Freeeze' Krzyżanowski
"Przekleństwo Mumii nie wyróżniało się specjalnie na tle innych gier tego typu, jednak jego kontynuacja (Tajemnica Srebrnego Kolczyka) ujęła mnie znakomitą fabułą i bardzo dobrymi zagadkami. Do Przebudzenia podszedłem ze sporą dozą nadziei – nie liczyłem na wodotryski graficzne ani na nowinki. Oczekiwałem solidnej, klasycznej przygodówki ze sławnym detektywem w roli głównej. Udział Mitów Cthulhu w fabule był tylko dodatkowym atutem."

Dział gier PC zaprasza do lektury recenzji Sherlock Holmes: Przebudzenie. Autorem tekstu jest Marcin 'Ezechiel' Zaród. » więcej
Horror RPG – Ręka Pana

Horror RPG – Ręka Pana

28-11-2008 12:42 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszą się prezentowane na naszych łamach gry paragrafowe, dział Kulthulhu prezentuje Rękę Pana autorstwa Pawła 'Aesandilla' Bogdaszewskiego. Gra nie należy do najdłuższych lub najtrudniejszych, ale jeśli chcecie sprawdzić początkiem czego może być strata okultystycznej księgi, zapraszamy do zapoznania się z materiałem. » więcej
Cthuloide Welten #15

Cthuloide Welten #15

12-10-2008 00:06 | David 'kabuki joe' Duerschlag
Ukazał się nowy numer niemieckiego czasopisma Cthuloide Welten. W tym kwartalniku autorzy przedstawiają dwie całe przygody do Cthulhu Now oraz klasycznego Cthulhu z lat dwudziestych. Pierwsza przygoda zabiera nas do niesamowitej windy jednego z wieżowców Nowego Jorku. Druga przygoda jest zasiedlona w Girnwood Manor, gdzie bohaterzy są zaproszeni na huczne zaręczyny. » więcej
Horror RPG – Mityczny Lipiec

Horror RPG – Mityczny Lipiec

01-09-2008 07:01 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Dział Kulthulhu prezentuje ostatnią odsłonę cyklu Mityczny Miesiąc autorstwa Arkadiusza 'Jeremiaha Covenanta' Słowika. Skazany mag, tajemnicza organizacja, nowy narkotyk, makabryczne znaleziska, czy wreszcie krwawy rytuał – wszystko to znajdziecie tutaj, w materiale, który zawiera pomysły na przygody do rozegrania zarówno w realiach Zewu Cthulhu, Kultu, jak i nWoDu. » więcej
Horror RPG – Dig to Victory

Horror RPG – Dig to Victory

29-08-2008 12:16 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 1
Wydawnictwo Pagan Publishing pracuje nad publikacją, w której znajdzie się między innymi scenariusz Dig to Victory. Bohaterowie przeniesieni w nim zostają prosto w horror I Wojny Światowej i walk pozycyjnych w solidnie umocnionych okopach. Test tego scenariusza odbywał się między innymi na konwencie GenCon 2008. Wszystkim zainteresowanym polecamy ponad pięciogodzinne nagranie audio z tej sesji dostępne pod tym adresem.
Horror RPG – Nadchodzi Shadows of Cthulhu

Horror RPG – Nadchodzi Shadows of Cthulhu

29-08-2008 11:48 | Jacek 'vanderus' Dworzycki | Komentarze: 3
Na ukończeniu są już prace nad Shadows of Cthulhu. System wydawnictwa Reality Deviant Publications, oparty na mechanice True20, właśnie trafił pod ocenę wydawnictwa Chaosium, które udzieliło licencji na prace nad nim. Dodatkowo, pod tym adresem możecie znaleźć kilkunastostronicowy dokument, przybliżający nieco materiał z głównego podręcznika.
Prawie

Prawie "Pogromcy mitów" - artykuł

11-08-2008 18:27 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Artykuł jest zbiorem różnych nietypowych zjawisk. Nie mam zamiaru poruszać ich autentyczności, a możliwie dokładnie przedstawić o czym mowa. Podaję oryginalne daty, nazwiska i nazwy, co przy wprowadzeniu na sesji ma dodać im realizmu, lub ułatwić szukanie dokładniejszych informacji.

Poniższe motywy mogą być zarówno inspiracją do stworzenia własnej przygody, jak i propozycją skonfrontowania graczy z 'prawdziwymi wydarzeniami'. Z założenia mają posłużyć do kroniki w klimacie WoDowych 'Pogromców mitów'."


Dział Świata Mroku ma przyjemność zaprezentować artykuł traktujący o wykorzystaniu współczesnych mitów. Aby się z nim zapoznać, wystarczy kliknąć w nagłówek wieści. » więcej
Antologia Poltera - już jest!

Antologia Poltera - już jest!

05-08-2008 21:12 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło | Komentarze: 17
Zapowiadana miesiąc temu Antologia Poltergeista 2007 ukazała się w dniu dzisiejszym na płycie dołączonej do najnowszego numeru CD-Action. Liczący sobie ponad czterysta pięćdziesiąt stron plik PDF zawiera wybór najlepszych artykułów, które w ubiegłym roku ukazały się na łamach naszego serwisu. Znajdziecie w niej także wpisy blogowe, komiksy, wywiady i opowiadania.

Pod koniec tego miesiąca antologia zostanie też udostępniona do ściągnięcia ze stron serwisu Poltergeist.
Horror RPG – Mityczny Czerwiec

Horror RPG – Mityczny Czerwiec

03-08-2008 16:21 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Dział Kulthulhu z przyjemnością prezentuje lipcowo - sierpniową aktualizację działu, a w niej przedostatnią już niestety odsłonę cyklu Mityczny Miesiąc autorstwa Arkadiusza 'Jeremiaha Covenanta' Słowika. Tajemnicze wypadki w fabryce, starożytny puchar odziedziczony po przodku i historia Dunwich, czyli pięć pomysłów na przygody do rozegrania nie tylko w realiach Zewu Cthulhu.
» więcej
Horror RPG – CthulhuTech

Horror RPG – CthulhuTech

22-07-2008 17:17 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Dział Kulthulhu z przyjemnością prezentuje tekst autorstwa debiutującego w dziale Viniego, będący recenzją niedawno wydanego podręcznika do systemu CthulhuTech. Wszystkich zainteresowanych nabyciem systemu lub po prostu ciekawych zawartości podręcznika zapraszamy do lektury. » więcej

Zew Cthulhu na Savage Worlds

09-07-2008 22:40 | Adam 'iron_master' Janik | Komentarze: 0
Na forum Pinnacle Entertainment Group można przeczytać, że wydawnictwo Reality Burst otrzymało od Chaosium licencję na wydanie gry Realms of Cthulhu opartej na mechanice Savage Worlds. Więcej pod tym linkiem.
Piętnastu na stronie Quentina

Piętnastu na stronie Quentina

05-07-2008 00:45 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Po rozmaitych perturbacjach na stronie Quentina pojawiło się piętnaście scenariuszy nadesłanych na dziesiątą edycję konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Można je pobrać w oryginalnej formie i przeczytać komentarze członków kapituły.

Szesnasty, zwycięski scenariusz już niebawem powinien trafić na serwisy patronackie w wersji deluxe. Więcej na stronie nagrody po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Wielcy Przedwcześni w kawałkach

Wielcy Przedwcześni w kawałkach

04-07-2008 09:10 | Szymon 'neishin' Szweda
Na stronie gry Arkham Horror pojawił się gościnny artykuł rozbijający Wielkich Przedwiecznych na elementy pierwsze. Ich moce, ataki i słabości zostały dokładnie zanalizowane i opisane. » więcej
Horror RPG – Mityczny Maj

Horror RPG – Mityczny Maj

03-07-2008 23:37 | Jacek 'vanderus' Dworzycki
Dział Kulthulhu z przyjemnością prezentuje najnowszą aktualizację, a w niej dziesiątą - jubileuszową - odsłonę cyklu Mityczny Miesiąc autorstwa Arkadiusza 'Jeremiaha Covenanta' Słowika. Zgodnie z obietnicami tym razem materiał mocno rozbudowany, który liczymy, iż będzie przydatny jako inspiracja do horrorowych sesji. Życzymy przyjemnej lektury.
» więcej
Wyświetlono rezultaty 221-240 z 499.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.