» Zeno Clash

Zeno Clash

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Zeno Clash
7.00
7.62
Ocena użytkowników
Średnia z 4 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Zeno Clash
Seria wydawnicza: TopSeller
Producent: ACE Team
Wydawca: Valve Software
Dystrybutor polski: CD Projekt
Data premiery (świat): 21 kwietnia 2009
Data premiery (Polska): 24 lipca 2009
Wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP/Vista
Nośnik: 1 DVD
Strona WWW: www.aceteam.cl/zenoclash
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 39,90 zł

Debiutanckie dzieło studia pochodzącego z Chile, w klimatach Gothic/Punk. Tak pokrótce można opisać Zeno Clash.

Wypada jednak napisać coś więcej. Otóż grze przyjdzie nam się wcielić w niejakiego Ghat'a - wojownika, który został poddany banicji w swoim klanie. Ma jednak tego pecha, że jego byli pobratymcy opuścili go na pełnej niebezpieczeństw pustyni, zwanej Zakazaną. Pierwszym zadaniem, będzie oczywiście przetrwanie. Potem przyjdzie nam realizować osobisty plan zemsty na swoim byłym klanie.

Zwiedzać fantastyczny świat tej produkcji będziemy z perspektywy pierwszej osoby. Gra wykorzystuje znany silnik Source. Mimo wszystko ACE naniosło nań kilka zmian, a mianowicie ulepszyli modele postaci oraz poprawili tekstury otoczenia.

Głównym celem gry jest zemsta, jasne jest zatem, że w grze będziemy sporo walczyć. Rozgrywka ma się skupiać głównie na walkach wręcz. Te nie będą ani trochę nudne - twórcy gwarantują spory wachlarz kombinacji ciosów (combo), co ma wpłynąć na efekt(y/o)wność walk. Mimo wszystko w ręce gracza oddany zostanie szeroki asortyment broni do walki wręcz oraz artefakty, których działanie jest na razie nie określone, ale łatwo się domyśleć, że po prostu na jakiś czas będą poprawiać statystyki (tak, elementy cRPG również będą w ZC obecne).

Wartym wzmianki jest fakt, że pustynia nie będzie tylko dzikim obszarem, na którym napotykać będziemy tylko wrogo nastawione potwory. Znajdziemy na niej również, sporo wsi oraz kilka miast, w których prawdopodobnie będziemy otrzymywać questy poboczne.

Warto pisać o mało znanych tytułach. O tych głośnych, wiemy naprawdę wiele, a o grach takich jak Zeno Clash nie słychać nic. A szkoda, bo niektóre z tych "cichych" produkcji zapowiadają się ciekawiej od tych mocno reklamowanych....
Tagi: Zeno Clash | ACE Team

Filmy

» Teaser
» Corwids Trailer
» Post-Launch Trailer
» The Pit DLC Trailer


Czytaj również

Zeno Clash 2
Powrót do domu
- recenzja
Zeno Clash
Mortal Combat w prehistorii
- recenzja
Zeno Clash
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.