» Wieści » Wywiad z twórcą Test Drive Unlimited 2

Wywiad z twórcą Test Drive Unlimited 2

12-05-2010 19:27 | Paweł 'Alamo' Ścibiorski

Wywiad z twórcą Test Drive Unlimited 2
Test Drive Unlimited 2 jest gorącą grą, w której, jak już wcześniej informowaliśmy będzie można pojeździć na ciepłych hawajskich szosach. Co jeszcze w nim zobaczymy? Na niektóre pytania odpowie Alain Jarniou, dyrektor Eden Studios.Czy ścieżka dźwiękowa będzie zależna od lokacji? Na przykład, czy Ibiza będzie miała muzykę taneczną?

Alain Jarniou: Tak, dokładnie. Mamy stacje radiową na Ibizie nazwaną Ariba, zaś na Hawajach będzie to Kaluha Radio. Na Hawajach będzie muzyka Hawajska i bardziej Amerykańsko Hawajska. Na Ibizie usłyszymy techno i muzykę taneczną.

Kolejne pytanie, czy pojawią się motocykle jak w pierwszej części gry?

Alain Jarniou: Tak, motocykle będą, ale jeszcze nie na dzień obecny. Jak powiedzieliśmy podczas demonstracji, kompletnie przebudowaliśmy model sterowania samochodem, ponieważ nie byliśmy w 100% zadowoleni z pierwszego. Nie jesteśmy jeszcze pewni czy ma być to gra zręcznościowa, czy też symulator, dlatego przemodelowaliśmy całe sterowanie samochodów i chcemy tego samego dokonać z jednośladami. Potrzeba nam trochę czasu by tego dokonać.

Czy ulepszycie jakoś wsparcie dla kierownicy? Podobno gdy używa się 360 stopniowej bezprzewodowej kierownicy są problemy z trzymaniem się prostej trasy?

Alain Jarniou: Tak, nasz zespół już się tą sprawą zajmuje. Będzie lepiej.

Trzeba także poprawić pracę kamery.

Alain Jarniou: Poprawiliśmy pracę kamery, ponieważ to od niej w wielkiej mierze zależą wrażenia i uczucia z jazdy.

Jakie wsparcie dla DLC pojawi się w grze?

Alain Jarniou: Zajmujemy się głównie przebudową silnika gry, tak by wspierać wszelkie aktualizacje i DLC. Jeśli chodzi o zawartość rozszerzeń to możecie liczyć na nowe samochody, tryby gry i inne dodatki. Będzie tego bardzo dużo.

Czy nagrody od pasażerów NPC będą większe, niż tylko kupony do sklepów?

Alain Jarniou: Tak

Czy gra będzie posiadać podział trybów gry na łatwy i dla hardcorowców?

Alain Jarniou: Nie. Tym razem nie chcemy klasyfikować dynamiki samochodów w jednej kategorii. Będą samochody łatwe w prowadzeniu i takie w których opanowanie wszystkiego będzie bardzo ciężkie. Pojawią się różne auta i będą miały różne poziomy trudności. Jak ktoś zechce trudniejszej jazdy to wystarczy, że wyłączy "wspomaganie" dla pojazdu. Nie chcemy klasyfikować całej gry na normalną i dla hardcorów.

Wczoraj potwierdzono, że grze pojawią się Hawaje. Czy wraz z DLC pojawią się kolejne wyspy?

Alain Jarniou: Jest to możliwe. Szczerze mówiąc, jest to jednak dużo pracy, co nie oznacza, iż tego nie zrealizujemy. Jeżeli pojawi się wiele opinii według których przydałaby się nowa wyspa to zapewne się pojawi.

Wyjaśni pan o co chodzi z jachtem? Informacja o nim to wielki szok dla wielu ludzi, którzy nie spodziewali się go ujrzeć w tej grze. Czy będzie nim można pływać?

Alain Jarniou: Jacht jest tym co wyobrażamy sobie jako najlepszy końcowy dom w TDU2. Wiesz, że trzeba będzie korzystać z lotniska by przedostać się na drugą wyspę? Do tego samego można będzie wykorzystać jacht. Będzie to alternatywny sposób przemieszczania się pomiędzy wyspami.

Powiedział Pan wczoraj, że można będzie wysiąść z samochodu? Jaki będzie to miało wpływ na grę?

Alain Jarniou: Można wysiąść z samochodu tylko w określonych miejscach. Nie można tego zrobić wszędzie. Kiedy prowadzisz lub jedziesz z innym graczem nie możesz nagle wysiąść na środku ruchliwej jezdni bo dojdzie do wypadku. Jeśli jednak jesteś w domu w garażu lub na starcie bądź mecie wyścigu, zamiast menu i lobby masz realne miejsce gdzie możesz z kimś pogadać. Ale jesteś w bańce, która Cię ochrania. Nie możesz stawać na drodze samochodom i się z nimi zderzać.

Ostatnie pytanie: czy będzie demo?

Alain Jarniou: Teraz chcemy zrobić otwarta bete TDU2. Problemem z demem jest fakt, że wyspy są ogromne i jest tam wiele danych. To nie jest najlepszy sposób na pokazanie uroku tej gry. Na razie planowana jest beta.

Test Drive Unlimited 2 ukarze się jeszcze tej jesieni na PC, X360 i PS3.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: VG247
Tagi: Test Drive Unlimited 2


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.