» Wieści » World of Warcraft w ofensywie

World of Warcraft w ofensywie


World of Warcraft w ofensywie
Zbliżająca się premiera najnowszego rozszerzenia do popularnego MMORPG World of Warcraft stała się doskonałą okazją do kilku analiz (m.in. w wykonaniu serwisu GamesIndustry.biz) oraz rozmów o dotychczasowych sukcesach i przyszłości 6-letniego już produktu Blizzarda.

Mike Morhaime z Blizzard powiedział, że mijający rok był bardzo dobry dla World of Warcraft. W rozmowie z inwestorami prezes i współzałożyciel dawnego Silicon & Synapse chwalił się, że całkowita sprzedaż w roku 2010 była wyższa niż rok wcześniej, ale odmówił podania konkretnych liczb. Premiera Wrath of the Lich King w Chinach miała być "ogromnym sukcesem" i pomogła w podniesieniu liczby abonentów World of Warcraft do ponad 12 milionów.

Morhaime jest również optymistycznie nastawiony do nadchodzącego dodatku. "To rozszerzenie jest wyjątkową pozycją w porównaniu do poprzednich. Cataclysm przynosi nie tylko radykalne zmiany w świecie Azeroth w postaci nowych stref, nowych questów, dwóch nowych grywalnych ras, poważnych zmian w klasach i możliwości awansu na 85 poziom, ale ma również za zadanie nakłonić do powrotu dawnych abonentów, którzy zrobili sobie dłuższą przerwę od gry." Czyżby wyniki sprzedaży nie były tak do końca zadowalające?

Cataclysm jest obecnie w fazie beta, premiery została ustalona na 7 grudnia bieżącego roku.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: GameZone
Tagi: World of Warcraft | Blizzard | Cataclysm


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.