» Artykuły » Materiały promocyjne » Windows 8.1 sprawia graczom problemy

Windows 8.1 sprawia graczom problemy


wersja do druku

Windows 8.1 sprawia graczom problemy

Materiał promocyjny

17 października odbyła się premiera najnowszej wersji systemu operacyjnego od Microsoftu. Okazuje się jednak, że Windows 8.1 nie nadaje się dla wielu graczy, z powodu na duże problemy z opóźnieniami pracy myszki oraz przeskakiwaniem kursora, co jak można się domyśleć nie sprzyja czerpaniu radości z grania.

Wydawałoby się, że tak olbrzymia firma jak Microsoft, będzie wydawał na rynek tylko produkty przetestowane pod każdym możliwym kątem i całkowicie wolne od jakichkolwiek wad. Tymczasem niestety jest wprost przeciwnie, o czym na doskonale przekonali się nabywcy najnowszego systemu 8.1, gdy okazało się, że długo oczekiwany nowy system powoduje poważne problemy w grach komputerowych.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Jak wiadomo aktualizacje systemu operacyjnego Microsoftu nie zawsze przebiegają bezproblemowo ze względu na sporą ilość podzespołów sprzętowych, z którymi Windows musi dobrze współpracować. Z tego też powodu w pierwszych dniach po wprowadzenia nowego wydania okienek można spodziewać się jakiś problemów i Windows 8.1 nie jest wyjątkiem.

Gracze po aktualizacji systemu do Windows 8.1 odkryli, że w niektórych tytułach występują pewne problemy z obsługą myszy, które uniemożliwiają normalną rozgrywkę. Wskaźnik spowalnia i reaguje z opóźnieniem na polecenia graczy. Zapewne związane jest to ze zmianami, jakie wprowadza najnowszy system Microsoftu. Przedstawiona sytuacja ma miejsce w przypadku gier nie wspierających technologii Raw Input oraz DirectInput.

Problem pojawia się w takich tytułach, jak: Deus Ex: Human Revolution, S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci, Metro 2033, oraz serii Call of Duty. Najbardziej narażone są na wystąpienie problemu osoby korzystające z myszy wspierającej wysokie DPI.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Microsoft oczywiście obiecał udostępnienie poprawki, która powinna graczom ograniczyć występowanie problemu. Dlatego na razie, jeśli chcecie grać w wyżej wymienione produkcje i nie musicie instalować Windowsa 8.1, to po prostu tego lepiej nie róbcie. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać na poprawkę. Jeśli jednak aktualizacja została już przez Was wykonana rozwiązać problem może uruchomienie gry w trybie kompatybilności z systemem Windows 8 i wybraniu opcji “Wyłącz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI” oraz “Uruchom ten program jako administrator”.

Źródło: pliki.pl

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę