» Artykuły » Materiały promocyjne » Windows 8.1 sprawia graczom problemy

Windows 8.1 sprawia graczom problemy


wersja do druku
Autor:
Windows 8.1 sprawia graczom problemy

Materiał promocyjny

17 października odbyła się premiera najnowszej wersji systemu operacyjnego od Microsoftu. Okazuje się jednak, że Windows 8.1 nie nadaje się dla wielu graczy, z powodu na duże problemy z opóźnieniami pracy myszki oraz przeskakiwaniem kursora, co jak można się domyśleć nie sprzyja czerpaniu radości z grania.

Wydawałoby się, że tak olbrzymia firma jak Microsoft, będzie wydawał na rynek tylko produkty przetestowane pod każdym możliwym kątem i całkowicie wolne od jakichkolwiek wad. Tymczasem niestety jest wprost przeciwnie, o czym na doskonale przekonali się nabywcy najnowszego systemu 8.1, gdy okazało się, że długo oczekiwany nowy system powoduje poważne problemy w grach komputerowych.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Jak wiadomo aktualizacje systemu operacyjnego Microsoftu nie zawsze przebiegają bezproblemowo ze względu na sporą ilość podzespołów sprzętowych, z którymi Windows musi dobrze współpracować. Z tego też powodu w pierwszych dniach po wprowadzenia nowego wydania okienek można spodziewać się jakiś problemów i Windows 8.1 nie jest wyjątkiem.

Gracze po aktualizacji systemu do Windows 8.1 odkryli, że w niektórych tytułach występują pewne problemy z obsługą myszy, które uniemożliwiają normalną rozgrywkę. Wskaźnik spowalnia i reaguje z opóźnieniem na polecenia graczy. Zapewne związane jest to ze zmianami, jakie wprowadza najnowszy system Microsoftu. Przedstawiona sytuacja ma miejsce w przypadku gier nie wspierających technologii Raw Input oraz DirectInput.

Problem pojawia się w takich tytułach, jak: Deus Ex: Human Revolution, S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci, Metro 2033, oraz serii Call of Duty. Najbardziej narażone są na wystąpienie problemu osoby korzystające z myszy wspierającej wysokie DPI.

Microsoft oczywiście obiecał udostępnienie poprawki, która powinna graczom ograniczyć występowanie problemu. Dlatego na razie, jeśli chcecie grać w wyżej wymienione produkcje i nie musicie instalować Windowsa 8.1, to po prostu tego lepiej nie róbcie. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać na poprawkę. Jeśli jednak aktualizacja została już przez Was wykonana rozwiązać problem może uruchomienie gry w trybie kompatybilności z systemem Windows 8 i wybraniu opcji “Wyłącz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI” oraz “Uruchom ten program jako administrator”.

Źródło: pliki.pl

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę