» Wieści » Wiedźmin 3 w przyszłym roku

Wiedźmin 3 w przyszłym roku

|

Wiedźmin 3 w przyszłym roku
Nie ma już żadnych wątpliwości. Tajemniczy projekt dark fantasy, nad którym pracuje studio CD Projekt RED, to trzeci Wiedźmin. Ujawnił to dzisiaj magazyn Game Informer, w którego marcowym numerze znajdzie się ekskluzywna zapowiedź gry. Już dziś znamy jednak sporo szczegółów.

W Wiedźminie po raz pierwszy w serii dostaniemy w pełni otwarty świat. Większy od całego Skyrim i 30 razy większy niż grywalny obszar w "dwójce".

Jeszcze mocniejszy nacisk ma zostać położony na istotę wiedźmińskiego fachu – tropienie potworów i precyzyjne przygotowanie do ich eksterminacji. Sama walka także zostanie rozwinięta, by jeszcze lepiej oddać specyfikę "tańca w ciemności". Fabuła dotyczyć będzie zarówno międzynarodowych intryg politycznych (zakończenie W2 nie pozostawia wątpliwości jakich), nadnaturalnych tajemnic (podtytuł trzeciej części to Dziki Gon), jak i starań Geralta, by wreszcie ułożyć swoje skomplikowane drugie życie i odłożyć miecz. To te osobiste kwestie mają się wysunąć na pierwsze miejsce.

Wśród lokacji, które odwiedzimy w grze, znajdą się między innymi oblana huczącymi wodami wyspa, rozrywany wojną las czy wielkie miasto w stylistyce dark fantasy.Warto zwrócić uwagę na udostępniony szkic koncepcyjny, który znajdzie się na okładce Game Informera. Geraltowi towarzyszy tajemnicza postać. Jej twarz skrywa kaptur, jednak widzimy kosmyk jasnych włosów i wiedźmiński miecz. Skojarzenia są oczywiste – czy wreszcie znajdzie się miejsce dla Ciri w tytule CD Projektu?

Jeszcze więcej informacji można zlaleźć na forum NeoGAF. Przejechanie konno przez całą szerokość świata zajmie 30–40 minut. Bardzo ważne będzie tworzenie własnych przedmiotów, chociaż także gotowe będzie można znaleźć. Całkowicie przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników i zmieniono drzewka umiejętności. Pozostanie podział na walkę, magię i alchemię, jednak każdy Znak będzie miał dwa tryby użycia (tak jak w "jedynce"). Niektórych na pewno ucieszy zachowanie możliwości zmiany fryzury Geralta.

Wiedźmin 3: Dziki Gon na sklepowych półkach pojawi się w 2014 roku na wszystkie dostępne platformy najnowszej generacji. Bardzo możliwe, że nie będą to wyłącznie te platformy, na których gramy dzisiaj.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Game Informer
Tagi: The Witcher | The Witcher 3: Wild Hunt | Wiedźmin 3: Dziki Gon


Czytaj również

Komentarze


Aure_Canis
   
Ocena:
+1
Wyzima była nudna. Ale fakt, Wyglądała lepiej. Szkoda, że nie poszła za tym grywalność.

Pierwszy Wiedźmin jest fajny w akcie pierwszym, potem długo, długo nic, świetny akt IV i dobry V + epilog.
05-02-2013 20:25
gower
   
Ocena:
0
Mi się dużo bardziej niż pierwszy podobał drugi, zwłaszcza wątek śledztwa. Czwarty jest genialny, a piąty nudnawy ze względu na niebędącą żadnym wyzwaniem walkę. Się idzie i się rzuca Igni, C'mon;)
05-02-2013 21:35
Aure_Canis
   
Ocena:
+1
A walka kiedy w Wiedźminie jest wyzywająca? Na normalu tylko przy k10-u sytauacjach. Ale w akcie V jest przynajmniej fajna fabuła i to, co niektórzy zwą "klimatem". Acz ja grupuję akt V z epilogiem, wręcz nie bardzo rozumiem ich rozdzielenie przez twórców. A epilog w Wiedźminie jest super, zwłaszcza osoba głównego złego.
05-02-2013 21:39
gower
   
Ocena:
0
Fabularnie jest oczywiście super, a to w tej grze najważniejsze w sumie. Ale walka w V akcie i epilogu to klikanie na pałę prawego przycisku myszy, jeśli ma się dobrze rozwinięte Igni. Przeciwnicy stanowili zagrożenie w I i II akcie – zwłaszcza ci z imionami. Potem było tylko klik, klik, klik;)
05-02-2013 22:26
Aure_Canis
   
Ocena:
0
Nie lubię grać magami, więc i w Wiedźminie nie bawiłem się znakami. Ale walka wręcz jest tam niewiele ciekawsza: dobiera się jeden z trzech stylów i patrzy na ikonkę. Klikasz co żółtą plamkę. Zabawa? ; )

Jak drugi raz grałem w Wiedźmina, miałem problemy z walką może trzy, pięć razy. W tym dwa w akcie pierwszym. Gdy natrafiłem na bossa żółtych psów, myślałem, że to żart - tak potężny. Spróbowałem drugi raz i wbiłem na stylu grupowym randomowego kryta - umarł w ciągu dziesięciu sekund i tyle było wyzwania. ; )

Wiedźmin mógł być tak świetną grą. Aż żal patrzeć. : (
05-02-2013 22:33
gower
   
Ocena:
+3
Dlatego dużo bardziej lubię system walki z "dwójki". Bardziej angażuje człowieka:) Szkoda tylko, że zniknęły piruety i salta i Geralt się turla, jak głupi:P Jakby połączyć akrobacje z W1 z systemem W2 byłoby naprawdę super.
05-02-2013 22:53
KFC
   
Ocena:
0
Ponoć ma to być ostatnia część, bo Gerard ma skończyć jak prawdziwy mężczyzna.
06-02-2013 00:07
gower
   
Ocena:
+1
Siman
   
Ocena:
+4
Otóż wcale niekoniecznie.

http://forsal.pl/artykuly/678304,c d_projekt_sprzedal_5_mln_sztuk_gry_ w iedzmin.html

Jak czytamy:
„Trzecia część będzie zamknięciem trylogii, ale franszyza będzie kontynuowana" – zaznaczył prezes spółki.
06-02-2013 01:43
~MarianOpania

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Lubię newsy na - niby konkrety, fajnie fajnie, człowiek się zainteresuje, że gra się ładnie zapowiada, a tu się okazuje, że jednym z najważniejszych wypuszczonych info jest... możliwośc zmiany fryzury Geralta. TERAZ NA PEFNO F TO ZAGRAM I BENDE SIEDZIAU U FRYZJERKA
06-02-2013 17:58
gower
   
Ocena:
+1
Recepta na komentowanie w sieci:
  • Przeczytaj ostatnie zdanie w przedostatnim akapicie zaczynające się od "Niektórych na pewno ucieszy".
  • Nazwij to jedną z najważniejszych informacji.
  • Oburzaj się, na czym ten świat stoi.
06-02-2013 18:14
~MarianOpania

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Well, ja wiem, że tu jest kółko wzajemnej adoracji i w ogóle, ale raczej chodziło mi o informacje wypuszczane przez developerów niż to, co przepisujecie z sieci (czy skądkolwiek), zatem bez spiny. Ot, był to taki rant na to, co się sprzedaje i co twórcy uważają za istotne informując graczy o swoich produkcjach. Zwyczanie uważam, że przez tych 'niektórych' więcej wysiłku poświęca się na takie nieistotne bajery niż na to, co uważam za sedno komputerowych RPGów, czyli story ;* love
12-02-2013 12:36
Scobin
   
Ocena:
0
Well, ja wiem, że tu jest kółko wzajemnej adoracji i w ogóle

Oczywiście, o flejmach na Polterze nie słyszano, zwłaszcza ostatnio. ;-)
12-02-2013 14:01

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.