» Wieści » Wiedźmin 3 bez DRM-u

Wiedźmin 3 bez DRM-u

31-10-2013 16:37 | Jan 'gower' Popieluch

Wiedźmin 3 bez DRM-u

Po ogłoszeniu, że za dystrybucję Wiedźmina 3 w Europie Zachodniej odpowie Namco Bandai, pojawiły się wątpliwości graczy, co do zabezpieczeń dzieła CD Projekt RED. Obawy wynikały między innymi z tego, że za zdjęcie zabezpieczeń z drugiej części Namco pozwało polskiego dewelopera do sądu. Dlatego też Marcin Iwiński, założyciel CD Projektu, dobitnie oświadczył, że Dziki Gon od dnia premiery nie będzie miał żadnych zabezpieczeń DRM – Zero. Zip. Nada.

Iwiński napisał na oficjalnym blogu studia:

Hej! W związku z naszym niedawnych ogłoszeniem umów dystrybucyjnych w Europie i Ameryce Północnej pojawiły się obawy dotyczące zabezpieczeń DRM i poprzednich problemów prawnych z Wiedźminem 2. Zobaczyliśmy wiele komentarzy w różnych miejscach w sieci i chcielibyśmy włączyć się do rozmowy.

Chciałbym powiedzieć to głośno i wyraźnie: wersja PC Wiedźmina 3 od startu nie będzie miała żadnego DRM-u. Zero. Nic. W ogóle. Nie ma znaczenie, czy zdecydujecie się kupić na GOG.com i wesprzeć nas bezpośrednio, czy też kupicie grę w wydaniu pudełkowym, wciąż otrzymacie w 100% wolne od DRM doświadczenie. I dotyczy to całego świata.

Bawiliśmy się z DRM-em w przeszłości (Oh boy! Jacy młodzi i naiwni byliśmy;)) i wystarczy. Nauczyliśmy się z tego.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Powiedziawszy to, chciałbym podziękować za Wasze nieustające wsparcie. Kupiliście sześć milionów kopii Wiedźminów do tej pory. Whoo-hoo! Świętujmu. Proszę, weźcie ciastko!

Później informacja została uzupełniona o fragment dotyczący Steama:

Wiedźmin 3 będzie na Steamie; zespół na pewno nie wykluczy tej społeczności. Gracze będą mieli wybór, gdzie chcą kupić grę, ale wszędzie tam, gdzie CDPR ma kontrolę – jak GOG.com – nie będzie żadnego DRM-u.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Oficjalny blog studia RED
Tagi: Wiedźmin 3: Dziki Gon | Wiedźmin 3 | The Witcher 3: Wild Hunt | The Witcher 3 | The Witcher | Namco Bandai | CD Projekt RED


Czytaj również

Komentarze


R.G
    To źle czy dobrze?
Ocena:
0

Tzn. to jest źle czy dobrze? Jak rozumiem twórcy pokładają dużą nadzieję w budowę społeczeństwa obywatelskiego, albo wykalkulowali sobie, że i tak się nie opłaca zakładać zabezpieczeń, które i tak ferajna przełamie.

04-11-2013 23:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.