» Wieści » Więcej o komiksie wiedźmińskim z Dark Horse

Więcej o komiksie wiedźmińskim z Dark Horse

13-10-2013 00:23 | Jan 'gower' Popieluch

Więcej o komiksie wiedźmińskim z Dark Horse

Wydawnictwo Dark Horse wyda w przyszłym roku serię komiksów osadzonych w świecie Wiedźmina. Scenariusz stworzył Paul Tobin (Eisner Award za Bendette), ilustracje – Joe Querio (Lobster JohnsonB.P.R.D.), natomiast okładkę przygotował Dave Johnson (100 Naboi). Premiera pierwszej części przewidziana jest na 19 marca.

Opis fabuły:

Podróżując na skraju Czarnego Lasu, położonego na ziemiach Angren, łowca potworów Geralt napotyka na swojej drodze wdowca, którego martwa i żądna krwi żona zamieszkuje opuszczoną posiadłość zwaną Domem ze Szkła. Niekończące się korytarze gdzie przerażające niebezpieczeństwa czają się za każdym rogiem sprawią, że Geralt będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich wiedźmińskich umiejętności, aby rozwiązać zagadkę skrywaną przez tajemnicze domostwo.

Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED, mówi:

Bardzo cieszymy się, że rozpoczęliśmy współpracę z Dark Horse Comics, który jest jednym z największych i najciekawszych wydawców komiksów na świecie. Tym bardziej, że dla wielu z nas znaczek Dark Horse jest legendarny i od razu kojarzy nam się z ulubionymi bohaterami jak np. Hellboy czy Usagi Yojimbo. Ogromne znaczenie ma dla nas także to, że po raz kolejny rozszerzamy uniwersum Wiedźmina.

Natomiast Nick McWhorter, dyrektor Dark Horse ds. projektów na zamówienie, skomentował:

Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą współpracy z CD Projektem RED nad Wiedźminem. Dzięki bogatemu światu, jaki stworzyli, i fascynującej postaci Geralta, czujemy, że Wiedźmin jest gotowy do opowiedzenia poprzez komiks zniewalającej historii.

Poniżej możemy zobaczyć dwie grafiki okładkowe:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Oficjalne forum gry Wiedźmin
Tagi: Wiedźmin 3: Dziki Gon | Wiedźmin 3 | The Witcher 3: Wild Hunt | The Witcher 3 | The Witcher | Wiedźmin | CD Projekt RED | Dark Horse


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.