» Wieści » W Polsce już się nie piraci

W Polsce już się nie piraci

11-05-2010 23:25 | Tomasz 'arakin' Czajka

W Polsce już się nie piraci
Serwis Wiadomości w portalu Gazeta.pl poinformował, że z Polaków została zdjęta etykieta piratów komputerowych. Skreślono nas z niechlubnej Watch List. Oficjalnie.

Informację tę podał w Brukseli minister kultury, Bogdan Zdrojewski. Przypominał on, że podczas kilkuletnich starań o usunięcie nas ze wspomnianej listy, udało się zamknąć Stadion Dziesięciolecia, a ponadto na sukces miały wpływ rozmaite akcje policji wymierzone w piratów.

Wiadomość ta dotyczy nie tylko gier, ale również filmów czy muzyki. W związku z tym, "Polska ma teraz ułatwione zadanie w kwestii organizacji masowych imprez z udziałem popularnych artystów" - zauważa Zdrojewski. "Wcześniej niektóre zespoły omijały nasz kraj szerokim łukiem, ze względu na obecność na Watch List" - wyjaśnia. Jest również nadzieja na obniżenie cen biletów, dzięki możliwości pozyskania większej liczby sponsorów.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Gram.pl
Tagi: piractwo


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~Sławomir Lach

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Zespoły nie omijały naszego kraju, gdyż one nie mają zysku ze sprzedaży płyt z muzyką. To koncerny fonograficzne starały się, by w Polsce nie było koncertów. Zespoły właśnie zarabiają na koncertach.
13-05-2010 19:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.