» Wieści » Tokyo Game Show w Polsce

Tokyo Game Show w Polsce

15-09-2010 15:19 | Szymon 'neishin' Szweda

Tokyo Game Show w Polsce
No to mamy wielkie zaskoczenie. Można podziwiać targi Tokyo Game Show w Polsce. Na kanale Hyper przez trzy dni będzie można oglądać, co dzieje się w stolicy Japonii, która na tę małą chwilę staje się stolicą konsolowych rozgrywek. Poniżej pełna informacja prasowa oraz konkurs.

INFORMACJA PRASOWA

Tokyo Game Show na antenie Hypera!

Jak wyglądała i kiedy powstała pierwsza konsola Sony? Co jest główną atrakcją Super Potato, najsłynniejszego w Japonii sklepu retro? Kanał Hyper szykuje prawdziwą gratkę dla sympatyków japońskiej kultury i gier wideo. Już w piątek, 24 września, o godzinie 21:00 pierwsza relacja z tegorocznych targów Tokyo Game Show, a w niej mnóstwo ciekawostek prosto z Japonii.

Tokyo Game Show to największe – obok amerykańskiego E3 i niemieckiego GamesCon – targi gier wideo na świecie. To także jedyna w swoim rodzaju okazja do poznania japońskiej kultury i azjatyckiego podejścia do wirtualnej rozrywki. Pierwszy raz impreza odbyła się w 1996 roku, a w tym roku przypada jej okrągła, dwudziesta edycja. Z tej okazji kanał Hyper szykuje wyjątkową emisję. Oprócz relacji z ogromnego kompleksu Mahukari Messe, gdzie zjedzie ponad 180 wystawców i niemal 200 000 gości z całego świata, widzowie zobaczą najbardziej charakterystyczne zakątki Tokio, Narodowe Muzeum Nauki i Super Potato – najsłynniejszy retro sklep w Japonii dla maniaków gier!

"Game goes to another chapter" - zapowiadają organizatorzy. Jakie będą najważniejsze wydarzenia tegorocznych targów? Czym zaskoczą najwięksi producenci gier wideo? Dwa pierwsze dni, otwarte tylko i wyłącznie dla producentów, pozwolą na wymianę myśli i poglądów nad przyszłością wirtualnej zabawy. Zdecydowanie lżejsze tematycznie i otwarte dla wszystkich dwa kolejne dni targów upłyną pod znakiem dobrej zabawy. Cosplayerzy, czyli miłośnicy mangi przebrani za swoje ulubione postaci, zmierzą się w specjalnych konkursach. Podczas Tokyo Game Show odbędzie się także międzynarodowy turniej "Tougeki – Super Battle Opera", w którym gracze z całego świata zmagać się będą o miano mistrza wirtualnych bijatyk. Zwiedzający wystawę wezmą także udział w testach najnowszych tytułów gier.

Jaką część atrakcji pokaże w tym roku kanał Hyper? Na pewno poza relacją z Mahukari Messe kanał zaprezentuje wiele niespodzianek, w tym wizytę w Sega Game Center, wywiady z graczami oraz konkurs z cennymi nagrodami ufundowanymi przez Sony Computer Entertainment Polska.

Tegoroczna edycja Tokyo Game Show zapowiada się wyjątkowo. Na relację z targów z wielką dozą japońskiej kultury w tle, kanał Hyper zaprosi już 24, 25 i 26 września o godzinie 21:00. Więcej informacji na temat tegorocznej edycji oraz konkurs dla wielbicieli japońskiej kultury na stronie www.konkurs.hyper.pl
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Tokyo Game Show | Hyper


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.