» Wieści » The Thaumaturge: nowa polska gra cRPG przełożona na 2024

The Thaumaturge: nowa polska gra cRPG przełożona na 2024

|

The Thaumaturge: nowa polska gra cRPG przełożona na 2024

Na grudzień tego roku zapowiedziano The Thaumaturge, najnowsza produkcja od polskiego studia Fool’s Theory, które obecnie pracuje także nad odświeżoną wersją pierwszego Wiedźmina. Dziś twórcy opublikowali jednak oficjalną informację, że podjęto decyzję o przełożeniu premiery swojego nadchodzącego erpega z akcją osadzoną w Warszawie z początku XX wieku.

 Jak się okazuje, The Thaumaturge ostatecznie trafi do sprzedaży na PC dopiero 20 grudnia 2024 roku.

Później na rynku ukażą się także wersje gry przeznaczone na PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X, ale konkretne daty póki co nie zostały podane.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 The Thaumaturge to izometryczna, rozbudowana fabularnie gra RPG z unikalnym podejściem do turowej walki, systemu rozwoju postaci i mechanik śledztw, stawiająca przed Tobą niejednoznaczne moralnie wybory i osadzona w świecie przepełnionym tajemniczą mocą i obecnością eterycznych istot zwanych Salutorami.Mamy rok 1905. Warszawa żyje pod ciężarem jarzma caratu. Jej mieszkańcy tworzą wymieszaną grupę o różnych korzeniach, poglądach i wierzeniach, a także często sprzecznych interesach. To rosyjscy żołnierze, żydowscy kupcy, polscy mieszczanie choć nie tylko. Pomimo zaistniałych okoliczności, miasto stanowi tętniącą życiem metropolię, w której można odwiedzić zapierającą dech w piersiach imprezę wyższych sfer, by po niej zostać obrabowanym w jednym z ciemnych zaułków Pragi. Warszawa to miasto wielkich nadziei i marzeń z jednej strony i mrocznych pragnień z drugiej.Taumaturg to cudotwórca noszący jednocześnie dar i brzemię. Dotyczy to również Wiktora Szulskiego, tytułowego bohatera gry, którego na burzliwe ulice XX-wiecznej Warszawy na powrót sprowadzają sprawy rodzinne. Taumaturgia również powiązana jest z rodzinnym, przekazywanym przez przodków dziedzictwem. Ów mistyczny dar znacząco kształtuje życiową drogę Wiktora, które poświęca on na pogoń za nieziemskimi bytami i ich posiadaczami. Skoro jednak tylko taumaturg może ujarzmić owe byty – znane nielicznym jako Salutory – i wykorzystywać ich mistyczne zdolności do odkrywania tajemnic ukrytych w ludzkich duszach i rozmów z ciemnością, nikt tak jak Wiktor nie rozumie, że w istocie każdy ma swoje własne demony.

Kluczowe elementy:

  • Kształtuj swoją historię – to pełnoprawna gra RPG pozwalająca dostosować swe wybory do biegu wydarzeń i radzić sobie z ich następstwami.
  • Rozwijaj swoją postać – stworzenie własnego Taumaturga pozwoli ci poszukiwanie rozwiązań na różne sposoby.
  • Weź udział w wyjątkowych starciach i pokonuj wrogów za pomocą ludzkich ataków i umiejętności, a także psychicznych ciosów wyprowadzanych przez Salutorów.
  • Wpływaj na temperamenty innych postaci i manipuluj nimi, aby dostosować ich wolę do własnych upodobań.
  • Okiełznaj moc Salutorów – wykorzystaj unikalny zestaw ich umiejętności, aby zyskać przewagę podczas eksploracji świata i by rzucić swych wrogów na kolana.
  • Zobacz świat, który bezpowrotnie przeminął – poznaj niecodzienny, intensywnie zbadany przez twórców historyczny okres Warszawy początku XX wieku, gdzie przestępczość i luksus to często dwie strony tego samego medalu. Poznaj rzeczywiste postacie i ich rolę w biegu historii.
  • Gra stworzona w Unreal Engine 5 w celu dostarczenia szczegółowego i pięknie wykreowanego świata.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Steam
Tagi: The Thaumaturge | Fool's Theory


Czytaj również

Komentarze


Wolfang
   
Ocena:
0

Strasznie szkoda, bo liczyłem, że zagram sobie w te świeta

15-11-2023 21:57

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.