» The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Dodał: Tomasz 'Zolf' Rajca

The Elder Scrolls IV: Oblivion
8.13
Ocena użytkowników
Średnia z 34 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 18
Obecnie grają: 2

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: The Elder Scrolls IV: Oblivion
Seria wydawnicza: Super$eller
Producent: Bethesda Softworks
Wydawca: Take 2 Interactive
Dystrybutor polski: Cenega Poland
Data premiery (świat): 20 marca 2006
Data premiery (Polska): 7 lipca 2006
Wymagania sprzętowe: Procesor 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB, 4.6 GB HDD, Windows 2000 lub XP
Nośnik: 1 DVD
Strona WWW: www.elderscrolls.com
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 49,90 zł

Oblivion to kwintesencja RPG kolejnej generacji i następny krok w rozwoju gier komputerowych. Wkrocz w najbardziej dopracowany i tętniący życiem świat gry, jaki do tej pory powstał. Najnowszy rozdział niezwykle udanej sagi Elder Scrolls wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologii, aby gracz mógł w pełni zatopić się w unikatowych realiach. Potężna mieszanka wolności wyboru i niepowtarzalnej grafiki pozwala na wykonywanie głównej ścieżki fabularnej tak, jak życzy sobie tego gracz. Po tajemniczej i przedwczesnej śmierci Imperatora, tron Tamrielu pozostaje pusty. Podczas gdy Imperium powoli chyli się ku upadkowi, wrota Oblivion zostają otwarte i na świat przedostają się siejące spustoszenie demony. Aby zapobiec wiecznej ciemności, musisz odszukać zaginionego następcę tronu i odkryć złowrogi spisek, który grozi zniszczeniem całego Tamriel.
  • Przeżyj drugie życie w innym świecie - stwórz i wciel się w postać, którą sam zaprojektujesz. Zostań dumnym wojownikiem, złowrogim skrytobójcą albo natchnionym magiem.
  • Grafika następnej generacji - efekty pixel shader i wysoka rozdzielczość tworzą niepowtarzalny wizualnie świat. Fotorealistyczne miasta, lochy oraz lasy po prostu zapierają dech w piersiach.
  • Walka magiczna i wręcz w perspektywie pierwszoosobowej - zupełnie nowy system walki i zaklęć wynosi walki w grach typu RPG na zupełnie nowy poziom. Poczuj intensywność starć w każdym zadanym ciosie.
  • Sztuczna inteligencja postaci - przełomowe procedury SI narzucają bohaterom Oblivion dwudziestoczterogodzinny plan dnia i dają możliwość decydowania na podstawie wydarzeń dziejących się wokół nich. Postacie w grze jedzą, śpią i dążą do własnych celów.
  • Wiarygodne postacie - w Oblivion występuje ponad 1000 niezwykle realistycznych bohaterów, którzy posiadają własne animacje twarzy, głosy i role. Mogą nawet wziąć udział w rozmowie, która nie została z góry zaplanowana.
  • Dowolność rozgrywki i dodatkowe zadania - ogromny świat Oblivion pozwala Ci odkrywać tajemnice we własnym tempie, a zadania dodatkowe urozmaicają przygodę. Walcz z bandytami, twórz magiczne napoje i przekonuj przyjaciół, aby ruszyli z Tobą do boju.

Galeria

Elder Scrolls IV: Oblivion, The
Elder Scrolls IV: Oblivion, The
Elder Scrolls IV: Oblivion, The
Elder Scrolls IV: Oblivion, The
Zobacz wszystkie »
Tagi: The Elder Scrolls IV: Oblivion

Filmy

» Trailer
» Elder Scrolls IV Oblivion Trailer 2
» Oblivion Video Interview
» The Making of Oblivion (Documentary) | Part 1 of 4
» The Making of Oblivion (Documentary) | Part 2 of 4
» The Making of Oblivion (Documentary) | Part 3 of 4
» The Making of Oblivion (Documentary) | Part 4 of 4
» The Elder Scrolls IV: Oblivion - Storyline Interview


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

    Oblivion i modding
Ocena:
0
W notce nie ma nic o programie Construction Set oraz moddingu, a warto o tym napisać co nieco.

Sama gra może nie jest wybitna, choć można znaleźć w niej kilka ciekawych sub-questów, a główny wątek fabularny na pewno nie jest tak tragiczny jak w Fallout 3 (który chodzi na silniku GameBryo, podobnie jak Oblivion). Gra ta jednak zasługuje na uwagę ze względu na swą nadzwyczajną podatność na modyfikowanie. Dzięki modom ma się wpływ na niezliczoną ilość elementów, poczynając od wyglądu świata i UI, aż po samą mechanikę rozgrywki, nie wspominając o wielogodzinnych nowych przygodach, jakie tworzą fani.

Jak dla mnie jest to jedna z najlepszych gier na PC pod względem moddingu. Ponadto, liczba kilkunastu tysięcy modów świadczy o tym, że podobne zdanie mam nie tylko ja. :P Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jeśli ktoś uważa tę grę za dno, powtarzając slogany publikowane przez niektóre portale i społeczności, to nigdy nie spróbuje jej moddingu, nawet gdyby bardzo chciał zacząć działać w światku twórców modułów do gier. Cóż... Dużo wtedy straci, ale jego wybór. Oby nie wpadł na jakąś bardzo "oporną" grę i nie zniechęcił się.

[tak na marginesie:
Modding gry Morrowind uważam za równie stary, jak samą grę. "Stary" w sensie bardziej frustrujący ze względu na ograniczenia, przestarzały engine itp. - w porównaniu do gry Oblivion.]
09-06-2009 21:06
Aftar2
    stare vs nowe
Ocena:
0
Tak jak Gothica 3 uważam za dużo gorszego od poprzedniczek, tak i Obliviona za mniej grywalnego i przyjemnego od Morrowinda.....

Nie mam na myśli technologii i grafiki, ale "wiedzący" wiedzą o co chodzi.....
14-08-2009 23:51

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.