» Wieści » Sześć nowych gier CD Projektu RED

Sześć nowych gier CD Projektu RED

|

Sześć nowych gier CD Projektu RED

CD Projekt RED zapowiedział dzisiaj sześć nadchodzących tytułów: pięć z uniwersum Wiedźmina i jeden osadzony w świecie Cyberpunka

Piotr Nielubowicz, członek zarządu spółki, zapowiedział, że studio jest teraz gotowe rozwijać dwa projekty segmentu AAA równocześnie. Całkowite plany wydawnicze studia na najbliższe lata to jednak sześć gier, filmy i seriale oraz rozwój całkowicie nowego IP.

Pierwszym z zapowiedzianych projektów, ukrywającym się pod kryptonimem Orion, jest kolejna odsłona Cyberpunka. Gra będzie rozwijana przez nowopowstą gałąź CD Projekt RED North America. Drugi – kryptonim Polaris – to początek nowej trylogii wiedźmińskiej, której kolejne części mają się ukazywać na przestrzeni sześciu lat.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Zapowiedziano również dwie produkcje tworzone przy współpracy z innymi podmiotami. The Molasses Food, zakupione w zeszłym roku przez CDPR, a znane między innymi z The Flame in the Flood, zajmie się grą o kryptonimie Sirius – przedstawiającą świat Sapkowskiego szerszemu odbiorcy i łączącą rozgrywkę jednoosobową z trybem multiplayer.

Ostatni tytuł otrzymał oznaczenie Canis Majoris. To pełnowymiarowa gra wiedźmińska, niezależna od trylogii zapoczątkowanej przez Polaris, tworzona przez zewnętrzne studio deweloperskie przy współpracy CDPR. Nazwa studia nie została ujawniona, ale wiemy, że pracują w nim projektanci zaangażowani w dotychczasowe gry wiedźmińskie.

Pod kryptonimem Hadar ukrywa się praca koncepcyjna nad całkowicie nową marką, która ma być rozwijana w całości wewnątrz studia RED.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Kanał CD Projekt RED na Youtubie
Tagi: CD Projekt RED | Wiedźmin | The Witcher | Cyberpunk 2077


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.