» Wieści » Streaming Cyberpunka bez części muzyki

Streaming Cyberpunka bez części muzyki

23-11-2020 18:57 | Jan 'gower' Popieluch

Streaming Cyberpunka bez części muzyki

Cyberpunku 2077 znajdzie się specjalna opcja pozwalająca wyłączyć ze ścieżki dźwiękowej utwory objęte prawami autorskimi zewnętrznych wykonawców. Ma to umożliwić streamerom bezpieczne publikowanie rozgrywek na YouTubie czy Twitchu.

Ścieżka dźwiękowa zapowiedzianego na 10 grudnia erpega będzie składała się zarówno z kompozycji stworzonych w studiu RED, jak i z utworów innych wykonawców. Do tej drugiej kategorii ma należeń ponad 150 piosenek towarzyszących naszemu pobytowi w Night City. I chociaż CD Projekt otwarcie zachęca do publikowania streamów, "Let's Playów" czy wideoporadników, wydawnictwa muzyczne posiadające prawa do pojawiających się w soundtracku utworów mogłyby demonetyzować czy nawet usuwać materiały zawierające kawałki ich wykonawców.

Takie procesy są często dokonywane automatycznie w oparciu o systemy rozpoznające chronioną muzykę. Późniejsze przekonywanie, że użycie utwory mieści się w obszarze objętym prawem cytatu czy innym dozwolonym użytkiem, zajmuje dużo czasu i otateczny rezultat jest często nieprzewidywalny.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Dlatego deweloperzy przygotowali specjalną opcję "Wyłącz muzykę chronioną prawem autorskim", która pozwoli bezpiecznie udostępniać fragmenty rozgrywki, nie bojąc się o potencjalne konsekwencje prawnoautorskich naruszeń.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Oficjalna strona gry
Tagi: Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.