» Wieści » Steam zmienia politykę recenzji

Steam zmienia politykę recenzji

|

Steam zmienia politykę recenzji

Steam ogłosił, że zmienia sposób wyliczania średniej oceny dla danej gry. Od teraz nie będzie ona uwzględniała opinii uznanych przez zespół Steama za review bombing, czyli masowe dodawanie niskich ocen z niemerytorycznych powodów.

Zarządzająca platformą firma Valve zbudowała automatyczne narzędzie, które ma wykrywać anomalie w strukturze recenzji danej gry. Informacja o potencjalnym problemie jest następnie przesyłana do zespołu, który analizuje sytuację i decyduje, czy faktycznie ma miejsce proces masowego dodawania niemerytorycznych recenzji. Za niemerytoryczne będą uznawane także oceny dotyczące nie zawartości gry, ale kwestii takich jak zabezpieczenia DRM czy zmiany w umowie licencyjnej. Tak naprawdę jednak motywacje stojące za konkretną recenzją nie będą miały znaczenia – do wykluczenia z ogólnej oceny wystarczy, że zostanie dodana w okresie zakwalifikowanym jako review bombing. Steam nie będzie analizował każdej recenzji z osobna, a jedynie wykrywał masowe kampanie zaniżające ocenę tytułu.

Użytkownicy, którym nowa polityka nie przypadnie do gustu, mogą zmienić sposób wyświetlania ogólnej oceny gry w ustawieniach konta. W części Preferencje sklepu -> Review score setting można wybrać, czy chcemy widzieć ocenę uwzględniającą recenzje uznane za dodane w okresie zalewu negatywnych opinii, czy też nie.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Steam
Tagi: Steam | Valve


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.