» Wieści » Steam zaatakowany przez hakerów

Steam zaatakowany przez hakerów

11-11-2011 13:08 | Paweł 'Alamo' Ścibiorski

Steam zaatakowany przez hakerów

Gabe Newell, szef Valve potwierdza, że w ostatnich dniach hackerom udało się uzyskać dostęp nie tylko do forum usługi Steam, ale także do samej platformy, gdzie przetrzymywne są wszystkie nazwy użytkowników, zakodowane hasła, adresy email i dane kart kredytowych.

"Bardzo mi przykro z powodu tego co się stało i przepraszam za tę niedogodność" - mówi Newell w oświadczeniu. "Nasze forum zostało zaatakowane 6 listopada, przeprowadziliśmy śledztwo które wykazuje, że włamanie wykracza poza samo forum."

"Dowiedzieliśmy się, że intruzi uzyskali dostęp do bazy danych Steam, gdzie przechowywane są nazwy użytkowników, zakodowane hasła, kupione gry, adresy email i zaszyfrowane dane kart kredytowych."

"Nie mamy dowodów na to, że zaszyfrowane numery kart kredytowych lub danych osobowych zostały zdobyte przez intruzów ani że ochrona kart kredytowych lub zaszyfrowane hasła zostały złamane i wykorzystane. Ciągle prowadzimy śledztwo w tej sprawie."

Od użytkowników forum będzie się wymagać zmian haseł, gdy zostanie przywrócone, ale zaleca się także poprawienie zabezpieczeń wszystkich kont użytkowników, zwłaszcza, jeżeli wszędzie używają tego samego hasła.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: VG247
Tagi: Valve | Steam


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.