» SpaceCom

SpaceCom

Dodał: Jan 'gower' Popieluch

SpaceCom
5.5
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: SpaceCom
Seria wydawnicza: Gamebook
Producent: Flow Combine
Wydawca: 11 bit Studios
Dystrybutor polski: CDP.pl
Data premiery (świat): 17 września 2014
Data premiery (Polska): 27 marca 2015
Wymagania sprzętowe: System operacyjny: Windows Vista SP2/ Windows 7 SP1 / Windows 8; Procesor: dwurdzeniowy 1,8 GHz lub lepszy; Pamięć RAM: 2 GB; Dysk twardy: 300 MB wolnego miejsca; Karta graficzna: min. 256 MB VRAM, NVIDIA GeForce 9400M lub lepsza; Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX Mac System operacyjny: OS X 10.6 lub nowszy; Procesor: dwurdzeniowy 2,2 GHz lub lepszy; Pamięć RAM: 2 GB; Dysk twardy: 300 MB wolnego miejsca; Karta graficzna: min. 256 MB VRAM, NVIDIA GeForce 9400M lub lepsza
Strona WWW: www.11bitstudios.com/games/18/space...
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 39,99 zł.

SpaceCom został stworzony przez ekipę Flow Combine i powstał po godzinach pracy. Szybko przeistoczył się w prototyp, który błyskawicznie dostał zielone światło od społeczności Steam Greenlight Community. Z pewnością popularny serwis Rock Paper Shotgun miał powód, żeby zauważyć grę na liście tytułów Greenlight. Z początkiem 2014 roku twórcy z Flow Combine połączyli siły z 11 bit launchpad i rozpoczęli prace z Markiem Ziemakiem. W ten sposób SpaceCom trafił na Steam i inne platformy cyfrowe.

Kuba Stokalski – głównodowodzący produkcją SpaceComa – podsumowuje swoją grę tak:

SpaceCom to skupienie na myśleniu, planowaniu w strategii czasu rzeczywistego. Nie chodzi o szybkie klikanie, ale tworzenie planów i skuteczne ich egzekwowanie.

Marek Ziemak (były producent gameplayu w Wiedźminie) jako Senior Producer nadzorował produkcję gry. Warto zaznaczyć, że Flow Combine to ekipa zrzeszająca więcej byłych twórców gier o Geralcie z Rivii. Są to Maciej Czerwonka (programowanie), Maciej Miąsik (produkcja) oraz Adam Kozłowski (grafika).

SpaceCom to gra strategiczna o prostych zasadach i niesamowicie wciągającej rozgrywce, gwarantującej dużą dawkę emocji i mnóstwo satysfakcji z wygranej. Dowodzisz w niej kosmiczną armadą i dążysz do dominacji w każdym systemie planetarnym. W grze nie ma miejsca na przypadek ani szczęście – o zwycięstwie decyduje tylko Twoja umiejętność strategicznego myślenia oraz szybkiego reagowania na działania przeciwnika. Skup się więc na planowaniu i taktyce w czasie rzeczywistym.

Stosuj manewry, niczym sławni dowódcy w historii... albo wymyśl własny plan. Używaj podstępów, staraj się zmylić przeciwnika, urządzaj zasadzki, poświęcaj swoje jednostki i bezlitośnie uderzaj w kluczowe systemy planetarne wroga. Bystry umysł, spryt, przemyślane decyzje – tego będziesz potrzebował najbardziej.

W grze o kosmiczną dominację sprawdź swoje umiejętności w kampanii dla jednego gracza stawiającej przed Tobą nietrywialne zagadki taktyczne. Eksperymentuj z nowymi strategiami w meczach przeciwko AI, a gdy dowodzenie wejdzie Ci w krew, zmierz się nawet z 5 innymi graczami w wymagającym trybie multiplayerSpaceCom to wszechświat, w którym walczą ze sobą dowódcy, ale wygrywają wyłącznie najlepsi stratedzy!

Najważniejsze cechy SpaceCom:

  • kampania dla jednego gracza, która sprawdzi Twoje taktyczne umiejętności
  • wymagający tryb multiplayer – zmierz się z aż 5 innymi graczami na jednej mapie!
  • najważniejsze jest stworzenie planu i jego skuteczna realizacja. Szczęście czy zbieg okoliczności Ci nie pomogą!
  • udźwiękowienie przygotowane tak, aby wspierać proces strategicznego myślenia
  • minimalistyczna warstwa wizualna inspirowana wojskową technologią.
  • gra, w której strategiczne myślenie jest ważniejsze niż szybkie palce.

Źródło: Opis dystrybutora

Tagi: Flow Combine | SpaceCom


Czytaj również

SpaceCom
Kreski, kółka i trójkąty
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.