» Wieści » Solid Snake skończył 22 lata

Solid Snake skończył 22 lata

13-07-2009 14:49 | Arkadiusz 'cascad' Ogończyk

Solid Snake skończył 22 lata
Wczoraj minęły 22 lata od pojawienia się najsłynniejszego komandosa gier video – Solid Snake’a. Dokładnie 12 lipca 1987 roku ruszył na swą pierwszą misję na komputerze klasy MSX2.

Przez ten czas Snake'owi udało się stworzyć gatunek zwany dziś „stealth games” oraz wywindować swego twórcę – Hideo Kojimę na szczyt panteonu projektantów gier. Mimo iż najbardziej oczywiste jest skojarzenie tej postaci z platformami Sony to tak naprawdę nasz komandos ratował świat zarówno na PlayStation jak i na komputerach osobistych oraz sprzętach Nintendo (GameBoy’a nawet zwiedził) i Microsoftu.

Sprzedaż wszystkich gier z serii przekracza 26.5 miliona egzemplarzy. Fani zakochani w uniwersum Metal Gear Solid, bawiący się przetwarzanie go na przeróżne rodzaje sztuki (malarstwo, muzyka, fanfici, cosplay, nawet tatuaże) sprawiają, że nie ma wątpliwości co do tego, że Snake - zarośnięty, introwertyczny, palący papierosy człowiek walczący w wielkimi robotami stanowi jeden z fenomenów kultury naszych czasów. 100 lat Snake!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: examiner.com
Tagi: Solid Snake | Metal Gear Solid | Metal Gear | Konami | Hideo Kojima


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~Mati9319

Użytkownik niezarejestrowany
    Popieram
Ocena:
0
Podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Nie zapominajmy jednakże o Naked Snake'u ^_^
19-07-2011 19:26

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.