» Wieści » Rusza beta-test Steama na Linuksie

Rusza beta-test Steama na Linuksie

|

Rusza beta-test Steama na Linuksie
Informacja o planach rozszerzenia oferty Steam na kolejny system operacyjny pojawiała się od kiedy Microsoft ogłosił własny sklep z aplikacjami w Windows 8. Valve w trosce o "otwartość platformy PC" (oraz niewątpliwie w obawie o własne zyski) rusza do ofensywy. Dziś ogłoszono oficjalnie start testów platformy a na chwilę obecną dostępnych jest ponad dwadzieścia tytułów, w tym najlepsza darmowa strzelanka studia Valve – Team Fortress 2.

Bazując na odzewie społeczności do testów wybrano na początek 60 tysięcy użytkowników Ubuntu, najpopularniejszej obecnie dystrybucji Linuksa. Testy mają stopniowo obejmować inne dystrybucje w zależności od liczby zgłoszeń. By wziąć udział w teście należy oczywiście posiadać komputer z Linuksem, konto Steam i wypełnić ankietę. Potem pozostaje cierpliwie czekać na zaproszenie.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Steam
Tagi: Steam | Linux | Team Fortress 2 | Valve


Czytaj również

Komentarze


Specu
   
Ocena:
0
Przecież nie ma żadnego problemu żeby uruchomić steama na linuksie. To samo tyczy się 95% gier dostępnych przez tę platformę (jedynie WH40K Dawn of War 2 nie chciał mi ruszyć, bo coś przy wczytywaniu dowolnej mapy szalał).

IMO zamiast bawić się w partactwo na własną rękę, powinni nawiązać współpracę z ludzmi co się znają na tym systemie i stworzyć typowy port. Jakby się dogadali np. z GameTree było by lepiej :)
07-11-2012 08:07
Llewelyn_MT
   
Ocena:
0
Jeśli miała by to być wyłącznie redystrybuja emulowanych gier to szkoda zachodu. Oby jak najwięcej gier było po prostu uruchamianych natywnie.
07-11-2012 09:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.