» Resident Evil 5

Resident Evil 5

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Resident Evil 5
9.00
8.06
Ocena użytkowników
Średnia z 9 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 7
Obecnie grają: 1

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Resident Evil 5
Producent: Capcom
Wydawca: Capcom
Dystrybutor polski: Cenega Poland
Data premiery (świat): 14 września 2009
Data premiery (Polska): 18 września 2009
Wymagania sprzętowe: Core 2 Quad 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista
Nośnik: 1 DVD
Strona WWW: www.residentevil.com/5/
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 99,90 zł

Survival horror, którego pierwotna, japońska nazwa brzmi Biohazard. W Polsce znane są również filmy stworzone na podstawie tej gry. O jakiej grze mowa? Oczywiście o Resident Evil, które doczekało się właśnie piątej części.

Akcja gry toczy się 10 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Co ciekawe, tym razem zamiast Racoon City, zwiedzić nam przyjdzie Afrykę. Dlaczego akurat tam? Ponieważ jest to miejsce w którym powstał tajemniczy wirus T. Nasz bohater, Chris Redfield, podejmie się rozwiązania tej zagadki. Towarzyszyć mu będzie kobieta o imieniu Sheva Alomar. Uzbrojenie grze będzie dość szerokie i tak przyjdzie nam postrzelać m.in. z shotguna czy też pistoletu maszynowego.

Teraz, zamiast oglądać wydarzenia z kamery statycznej, gra stanie się TPP - wydarzenia oglądać będziemy z za pleców bohatera. Zmieni się również z otoczenie w jakim będziemy działać - Racoon było gęsto zabudowanym miastem, a Afryka to przecież głównie pustynie i małe osady.

Jako, że gra kierowana jest również na konsole nowej generacji, grafika stać będzie na wysokim poziomie. W lokacjach, które przyjdzie nam zwiedzić, zaobserwować będziemy mogli szczegółowe otoczenie, efektowne światła oraz cienie. Na dodatek zmienne będą warunki atmosferyczne. Szczegółowe mają być również postaci, w szczególności ich twarze i dzięki temu dostrzec będziemy mogli np. podkrążenie oczu.

Dostępny będzie również tryb kooperacji, w którym drugi gracz wcieli się we wcześniej wspomnianą Shevę.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Resident Evil 5

Filmy

» Resident Evil 5 - TGS '08 (Game Trailer)
» Resident Evil 5 - E3 2008 Trailer
» Resident Evil 5 Trailer


Czytaj również

Resident Evil 5
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.