» Wieści » Quo vadis CDP?

Quo vadis CDP?

08-10-2010 15:15 | Michał 'shergar' Tronina

Quo vadis CDP?
Ostatnio sporo się działo wokół CDP Investment: wejście na parkiet, wyprzedaż akcji czy zamieszanie wokół GOG. Niewiele czasu upłynęło, a mamy kolejną wieść. Założyciele CDP postanowili odejść z firmy! Michał Kiciński (prokurent Optimusa) i Marcin Iwiński (członek zarządu CDP) oficjalnie zrezygnowali z pracy. Kiciński już nie pracuje w CDP, a Iwiński ma dotrwać do końca grudnia 2010.

Oto co usłyszeliśmy od Michała Kicińskiego:

"Prowadziliśmy firmę przez 16 lat. Ostatnie dwa lata były szczególnie intensywne. Restrukturyzowaliśmy grupy CD Projektu, równocześnie pochłonęła nas transakcja z Optimusem. Oba procesy zakończyły się w III kwartale. Po prostu jesteśmy zmęczeni i chcemy odpocząć.

Deklaruję, że zmiany kadrowe nie będą miały negatywnego przełożenia na biznes. Firma jest doskonale zorganizowana. Wszystkie piony, w których działamy, czyli dystrybucja gier, serwis Gog.com i produkcja Wiedźmina 2, mają swoich szefów, którzy od dawna byli przygotowywani do przejęcia pełnej odpowiedzialności."


Po odejściu Kicińskiego i Iwińskiego w CDP pozostanie tylko jeden członek zarządu - Adam Kiciński. Według statutu spółki, zarząd musi być co najmniej dwuosobowy, co tak komentuje Michał Kiciński:

"Decyzja, kto wejdzie do zarządu, zostanie podjęta do końca roku."

Odejście członków zarządu nie wzbudziło paniki wśród udziałowców spółki, akcje Optimusa spadły zaledwie o 1,74%. Pozostaje nam życzyć byłym już członkom CDP Investment powodzenia i ustabilizowania się sytuacji w spółce.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: parkiet.com
Tagi: CDP Investment | CDP RED | CD Projek | CD Projekt RED


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.