Outpost 2
» Artykuły » Publicystyka » Przegląd premier - kwiecień 2010

Przegląd premier - kwiecień 2010

Przegląd premier - kwiecień 2010
Marzec 2010 roku okrzyknięto najlepszym miesiącem ostatnich paru lat, jeśli chodzi o premiery gier. Czy kwiecień powtórzy ten sukces? Nie, ale również będzie ciekawie.
Battlefield Online - 02.04.2010


W sieci aż roi się od darmowych shooterów. Takie pozycje jak Quake Live czy Battlefield Heroes świadczą dobitnie, że ten segment jest poważnie traktowany przez wydawców. Już 2 kwietnia przyjdzie nam zagrać w kolejną tego typu produkcję od EA DICE. Battlefield Online, bo o nim tu mowa, to nieznacznie zmieniony Battlefield 2, który odejdzie od taktyki i realizmu na korzyść dobrej, nieskrępowanej taktyką zabawy.Gra zaoferuje nam dwie strony konfliktu: armię amerykańską oraz rosyjską. Obie frakcje posiadają różne plusy i minusy ze względu na ich wyposażenie, a także inne militarne aspekty. Do starć twórcy oddają nam przede wszystkim broń palną, pojawią się również maszyny – helikoptery i czołgi, wszystkie znane z pierwowzoru. Walczyć przyjdzie nam zarówno na zupełnie nowych mapach, jak i tych dobrze znanych (m.in. Karkand i Zatar). Jednocześnie w potyczce będzie mogło uczestniczyć nawet 64 graczy.

Styl rozgrywki bazuje na tym znanym z Battlefielda 2. Jedyną istotną zmianą będzie przyśpieszenie rozgrywki oraz jej ułatwienie, co ma za zadanie stworzyć bardziej widowiskowe i dynamiczne starcia. Gra prezentuje się przez to bardziej zręcznościowo, niż to było w przypadku pierwotnej produkcji.

Grafika ulegnie uproszczeniu względem oryginału. Objawi się to w niższej jakości tekstur, ale za to Battlefield Online będzie miał niższe wymagania niż „dwójka”, dzięki czemu produkcja będzie mogła działać na starszych komputerach jak i średniej klasy laptopach.


Mass Effect 2: Kasumi's Stolen Memory - 06.04.2010


Kasumi's Stolen Memory to już drugie oficjalne DLC do drugiej części Mass Effect. Tym razem rozszerzenie wzbogaci grę o nową postać – Kasumi Goto. Goto jest złodziejką, która została wynajęta przez korporację Cerberus, by pomogła Shepardowi w jego misji. Dzięki swoim umiejętnościom, stanowi cenny nabytek dla załogi dowodzącego Normandią. Specjalnie dla tego DLC BioWare przygotowało całe ścieżki dialogowe i animacje postaci na potrzeby interakcji z Kasumi, a obejmują one nie tylko misje, o którą produkcję wzbogaca dodatek, ale także przygody z podstawowej wersji gry.

Nowa postać włada specjalną umiejętnością, o nazwie „shadow strike” - wykorzystuje ona aktywny kamuflaż zamontowany w jej zbroi. Goto używa tej zdolności, by stać się niewidzialną dla przeciwnika, a następnie zadać mu śmiertelny cios w plecy.

W ramach dodatkowej misji komandor wraz ze swoją załogą będą musieli zinwigilować znanego kryminalistę – Davana Hocka. Złodziej jest znany ze swojej słabości do rzadkich i wyrafinowanych dzieł sztuki. By pochwalić się najnowszą kolekcją, organizuje przyjęcie na planecie Bakenstein, na którą oczywiście się udamy. W pierwszej części misji naszym zadaniem będzie wychwycenie słabych punktów systemu bezpieczeństwa. Następnie spróbujemy ukraść dane znajdujące się w skarbcu, a należące do jednego ze współpracowników Kasumi. Wszystko to oczywiście pod przykrywką gości przyjęcia.


Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City - 16.04.2010GTA IV to bezdyskusyjny hit. Świadczy o tym chociażby 15 milionów sprzedanych kopii. Już 16 kwietnia przyjdzie nam znowu przybyć do Libery City i zanurzyć się w świat pełen przemocy, narkotyków i rozrywki. Już na samą myśl serce raduje.

Episodes from Liberty City to tak naprawdę zestaw dwóch DLC, które rok po premierze na konsolach, trafiają na PC. W dwóch rozszerzeniach będziemy mieli okazję wcielić się w znane z podstawowej wersji gry postacie: Johnny'ego Klebitza (The Lost and Damned) oraz Luisa Lopeza (The Ballad of Gay Tony). Historia tego pierwszego opiera się na wojnie między członkami gangów motocyklowych, a w przypadku Luisa będziemy musieli, jako ochroniarz Tony'ego Prince’a, wyciągnąć naszego przełożonego z tarapatów - a czyha na niego mafia włoska oraz rosyjska.


Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction - 27.04.2010


Zawirowań wokół najnowszych przygód Sama Fishera było mnóstwo. Zaczynając od całkowitego skasowania prac i rozpoczęcia ich na nowo, na fabule kończąc. Mimo tego wszystkiego, gra zmierza pewnie do premiery, a co ważniejsze, zapowiada się rewelacyjnie.

Historia piątej odsłony kręci się wokół Anny Grimsdottir, która jest szefową programistów w organizacji Third Echelon. Gdy Fisher dowiaduje się o czyhającym na kobietę niebezpieczeństwie, wstępuje w szeregi swoich dawnych pracodawców i wykonuje dla nich szereg misji. Jednak komórce daleko do lat świetności, czego Sam doświadcza otrzymując błędne informacje oraz wadliwy sprzęt. Niedługo potem odkrywa, że największym niebezpieczeństwem dla Anny jest sama organizacja Third Echelon. Agent odłącza się od swojego pracodawcy i już jako zbieg próbuje zapobiec tragedii.

Nowy Splinter Cell stanowi przełom dla serii. Odchodzi od skradankowych motywów oraz eliminowania wrogów po cichu (co było cechą charakterystyczną poprzednich części), na rzecz bardziej „otwartej” rozgrywki. Teraz nasz agent będzie poruszał się często za dnia i wśród tłumu. Mimo zmian, gracz będzie zmuszony do kierowania Fisherem w taki sposób, by nie wzbudzał on podejrzeń patrolujących policjantów, ani przechodniów. Kiedy jednak to się nie powiedzie, Sam może wywołać panikę wśród przemieszczających się mas, a sam, korzystając z chaosu, odejść bez podejrzeń z miejsca zdarzeń.

Conviction zaoferuje nam zupełnie nowe podejście do walki. Zyskamy możliwość wykorzystania każdego przedmiotu, znajdującego się dookoła naszego bohatera. Ponadto AI przeciwników będzie dążyła w każdym przypadku do uzyskania nad Fisherem przewagi i to na różne sposoby. Poza tym, oprócz standardowego trybu single player, twórcy zaoferują nam cooperative, w którym wraz z drugim graczem będziemy mogli poprowadzić dwóch agentów przez pięciogodzinną historię, stanowiącą wprowadzenie do głównego wątku.


Saw: The Video Game - 04.2010


Saw: The Video Game to gra akcji/TPP, osadzona w klimatach znanych z serii filmów o tym samym tytule. Produkcja przepełniona jest nawiązaniami do kinowej sagi. Tym razem wcielimy się w postać Davida Trappa, detektywa, którego życia zostało zniszczone przez tajemniczego psychopatę, Jigsawa. Po zabiciu partnera naszego bohatera, Jig zamknął Trappa w szpitalu psychiatrycznym, gdzie czekać na niego będzie kilkadziesiąt niebezpiecznych pułapek.

Akcja gry ma miejsce pomiędzy pierwszą a drugą częścią filmowej sagi. Na potrzeby produkcji wszystkie łamigłówki zostały przedstawione w formie przyjemnych minigierek, a smaczkiem dla prawdziwych fanów będzie na pewno obecność zagadek, znanych bezpośrednio z kinowego ekranu. Poza logicznymi i moralnymi wyborami przyjdzie nam stoczyć walkę ze sługusami Jigsawa za pomocą znalezionej po drodze broni.

W grze spotkamy kilka osób pracujących przy obrazach kinowych, jak np. aktor Tobin Bell - odtwórca roli psychopatycznego Jigsawa. Oprawa graficzna została opracowana w bardzo mrocznej i przerażającej stylistyce, która zapewne spodoba się graczom. Produkcja jest dość brutalna i często jesteśmy raczeni mocnymi scenami, ale przecież z tego znana jest filmowa seria.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.