» Artykuły » Publicystyka » Przegląd premier - czerwiec 2010

Przegląd premier - czerwiec 2010

Przegląd premier - czerwiec 2010
Czerwiec – ten miesiąc kojarzy się przede wszystkim z wakacjami, a dokładniej ich początkiem. Więcej czasu oraz luzu, przydałoby się więc w coś zagrać. Niestety, jak to zazwyczaj w połowie roku bywa, nie ma w co, bo tegoroczny „szósty” prezentuje się naprawdę marnie.


Blur - 02.06.2010


Bizzare Creations kojarzy się przede wszystkim ze świetną serią wyścigów o tytule Project Gotham Racing, które cieszyły jedynie posiadaczy zarówno Xboxa jak i jego młodszego brata, okraszonego cyfrą 360.

Blur to wyścigi skoncentrowane na totalnym zniszczeniu i anihilacji przeciwników. Twórcy oddali nam do dyspozycji kilkanaście różnorodnych tras, które zostały ulokowane w takich metropoliach, jak Tokio, Nowy Jork, Londyn czy San Francisco. Udostępnionych zostało kilkanaście różnorodnych pojazdów, które różnią się wieloma współczynnikami, jak ciężar, przyśpieszenie czy maksymalna prędkość. Warto zaznaczyć, że wszystkie auta są licencjonowanymi dziełami największych światowych producentów.

Jak już wcześniej wspomniałem, Blur stawia na rywalizację totalną, czyli daleką od zasad fair play. Kierowcy poza mocą silników swoich mechanicznych bestii wykorzystywać będą także masę bonusów, które znajdą na trasie. Superprzyśpieszenie czy wyzwolenie fali elektromagnetycznej, to tylko niewielka część z całego arsenału.

Wielki rywal Split Second: Velocity znajduje się na półkach od 2 czerwca.


The Sims 3: Kariera - 04.06.2010


The Sims - gra, której nienawidzi sporo ludzi, a uwielbiają miliony. Tym razem nasi simowie zagłębią się w świat pracy. Trzeci z kolei dodatek bowiem całkowicie skupia się na tym elemencie gry - elemencie, który do tej pory był uznawany za jeden z najnudniejszych. Twórcy dodali kilka nowych zawodów, a te znane już z poprzednich odsłon znacząco urozmaicili.

Nasi podopieczni będą mogli spróbować swoich sił między innymi jako strażacy, architekci, pogromcy duchów czy lekarze. Główną atrakcją związaną z zawodami będzie dokładne odwzorowanie miejsc pracy. Poprowadzimy w nich naszego sima przez szereg wyzwań oraz obowiązków stricte dopasowanych do wybranego przez nas zajęcia.

Karierę zaczniemy już 4 czerwca.


Theatre of War 2: Kursk 1943 - 18.06.2010


Bitwa na Łuku Kurskim w 1943 roku to największa pancerna batalia wszechczasów. Twórcy ze studia Battlefront.com pozwoli nam bezpośrednio wpłynąć na wynik tej historycznej bitwy. Pod nasze dowództwo oddane zostaną dwie strony konfliktu – Trzecia Rzesza (Dywizja Zmechanizowana, którą powiedzie do boju m.in. Walter Hoerlein) oraz Związek Radziecki (Trzeci Korpus Zmechanizowany Ivana Chistyakova).

Naszym zadaniem będzie odpowiednie zaplanowanie ataków na stronę przeciwną, przy uwzględnieniu zarówno naszych zdolności militarnych, liczebności wojsk, jak i wydolności naszych węzłów zaopatrzeniowych. Często zmuszeni zostaniemy do natychmiastowych reakcji w związku z wydarzeniami na polu bitwy. Nasze sukcesy bądź porażki w jednej misji będą oddziaływać na następne. Jeżeli odniesiemy znaczne straty w danej operacji, to w następnej otrzymamy dodatkowe wsparcie w postaci ostrzału artylerii albo ataku lotniczego.

Do naszej dyspozycji zostanie oddanych około 40 realistycznych pojazdów. Do boju poprowadzimy tak znane konstrukcje jak radziecki T-34, niemiecką Panterę, ale także te mniej znane maszyny. Poza pojazdami znajdziemy dziesiątki rodzajów broni ręcznej, a wszystko to przetestujemy zarówno w trybie single, jak i multiplayer.

Na Łuk Kurski udamy się 18 czerwca.


Disciples III: Odrodzenie - 24.06.2010


Disciples III: Odrodzenie to kontynuacja jedynej realnej konkurentki serii Heroes of Might and Magic. Trójka jest bezpośrednim sequelem drugiej odsłony, zatytułowanej Dark Prophecy.

Cele rozgrywki dalej pozostały niezmienione, aczkolwiek twórcy zaimplementowali parę nowych rzeczy. Wciąż będzie to strategia turowa, a naszym zadaniem będzie doprowadzenie jednego z baronów do władzy absolutnej w świecie znanym jako Nevendaar. Uczynimy to zbierając odpowiednie surowce , rozbudowując twierdze oraz wygrywając potyczki. W grze znajdziemy pięć ras, ale zaledwie trzy będą grywalne: The Empire (Imperium), The Legions of the Damned (Legiony Potępionych), oraz Noble Elves (Szlachetne Elfy).

Najistotniejszą zmianą jest przejście w całkowity trójwymiar. Dzięki zastosowaniu silnika Virtual Dream studia .dat, będziemy mogli wpływać nie tylko na wygląd naszego bohatera, ale także na umalowanie naszych wojsk czy kształt pola bitwy.

Do mrocznego Nevendaaru udamy się 24 czerwca.


Sniper: Ghost Warrior - 25.06.2010


City Interactive wypływa na szerokie wody. Sniper: Ghost Warrior będzie taktyczną grą akcji, w której gracz przejmie kontrolę nad doświadczonym snajperem, rzuconym do walki przeciw politycznemu reżimowi wyspiarskiego państwa Isla Trueno.

Gra zostanie podzielona na kilka etapów, które skoncentrują się na pokazaniu najważniejszych zalet naszego bohatera. Będziemy zatem wspierać ogniem atakujących rebeliantów, wykonywać misje infiltracyjne czy zadania skradankowe, a na sam koniec weźmiemy udział w otwartej walce. Realizacja konkretnych założeń będzie zależna całkowicie od wyborów gracza, których będzie od groma ze względu na charakterystykę terenów wyspy. Twórcy szczególny nacisk położyli na wierne oryginałowi odwzorowanie warunków pracy snajpera - na przykład przed wykonaniem strzału musimy wziąć poprawki na siłę czy kierunek wiatru.

Snajpera do boju poprowadzimy 25 czerwca.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze

string(15) ""

Vermin
   
Ocena:
0
Nie tak znowu marnie :D Disciples 3 oraz Ghost Warrior prezentują się bardzo ciekawie. Szkoda tylko że będą wydane z końcem miesiąca.
07-06-2010 12:01
Cubuk
   
Ocena:
0
A co z Księciem Persji?
07-06-2010 15:34
27383
   
Ocena:
0
Premiera Disciples (chyba najbardziej oczekiwana przeze mnie gra tego roku, no może oprócz nowego Pro Evo) i chudy miesiąc? Oo
08-06-2010 08:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.