» Wieści » Prokuratura potwierdza zawiadomienie studia RED

Prokuratura potwierdza zawiadomienie studia RED

09-06-2017 16:15 | Jan 'gower' Popieluch

Prokuratura potwierdza zawiadomienie studia RED

Studio CD Projekt RED poinformowało wczoraj, że jest szantażowane wykradzionymi materiałami z gry Cyberpunk 2077. Ponieważ pojawiły się spekulacje kwestionujące prawdziwość ataku, poprosiliśmy o komentarz prokuraturę.

W Los Angeles rozpoczynają się w przyszłym tygodniu targi E3 – największe i najważniejsze coroczne wydarzenie w branży w gier wideo. Opublikowanie ogłoszenia o ataku w takim momencie spowodowało, że w sieci zaroiło się od komentarzy sugerujących, że cała sprawa może być elementem kampanii reklamowej Cyberpunka. Tym bardziej, że hakerski atak na międzynarodową korporację idealnie wpisuje się w cyberpunkową tematykę. Aby ostatecznie wyjaśnić te wątpliwości, poprosiliśmy rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga o potwierdzenie, czy jest prowadzone postępowanie w sprawie opisywanej przez polskiego dewelopera. Na nasze pytanie, w zastępstwie rzecznika, odpowiedziała prokurator Renata Mazur:

Do prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ wpłynęło dzisiaj zawiadomienie o przestępstwie od CD Projekt RED. Za wcześnie na jakiekolwiek informacje.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja własna
Tagi: Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.