Outpost 2
» Wieści » Premiera Rage przesunięta na 2011 rok

Premiera Rage przesunięta na 2011 rok

05-05-2010 14:13 | Michał 'Charger' Mularski

Premiera Rage przesunięta na 2011 rok
Rage to pierwszy od 14 lat autorski projekt id Software tworzony na własnym kodzie - id Tech 5. Co więcej, gra stanowi tak naprawdę, pierwszy, duży, samodzielny projekt studia od czasów wydanego w 2004 roku Doom III. Oczekiwania spoczywające tak na tytule jak i na programistach, są więc ogromne. Autorzy nie śpieszą się jednak z premierą, woląc maksymalnie dopracować projekt przed wydaniem. Dlatego właśnie Tim Willits, oficjalnie ogłosił, iż Rage pojawi się dopiero w przyszłym roku.

Wydawca przygotował także specjalną konferencję dla przedstawicieli prasy, na której pojawiło się sporo nowych informacji. Posiadacze konsol mogą liczyć na to, że tytuł będzie działał na Xbox 360 i PS3 równie płynnie jak na najmocniejszych PeCetach. Świat w grze nie będzie do końca otwartą przestrzenią. Nie dostaniem pełnej swobody działania znanej chociażby z TES IV:Oblivion. Nasze działania będą "ukierunkowane", a od głównej linii fabularnej dociągać nas będą jedynie misje poboczne. Pewne są liczne elementy RPG, jednak raczej nie zdominują one zabawy. Rage to przede wszystkim post apokaliptyczny shooter, co odróżnia go chociażby od Fallout 3.

Na naszej drodze spotkamy nie tylko mutantów ale także gangi. Co ciekawe, każdy z nich będzie miał swoje własne logo i prezentował odmienne zachowanie i styl walki. Arsenał będzie pokaźny i wykroczy poza standardowe pozycje. Jedną z ciekawszy broni wydaje się chociażby kusza miotająca elektryczne pociski. Do tego wszystkiego dojdzie użycie pojazdów, prawdopodobnie również z elementami walki.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: 1UP
Tagi: RAGE | id Software


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.