» Wieści » Premiera Cyberpunka 2077 przesunięta

Premiera Cyberpunka 2077 przesunięta

27-10-2020 18:00 | Jan 'gower' Popieluch

Premiera Cyberpunka 2077 przesunięta

CD Projekt RED poinformował, że Cyberpunk 2077 nie ukaże się – jak pierwotnie planowano – 19 listopada, ale 10 grudnia. Problemy dotyczą testowania na wszystkich dziewięciu platformach przy pracy zdalnej większości zespołu.

Pełna informacja od deweloperów:

Cześć wszystkim!

W dniu dzisiejszym podjęliśmy decyzję o przesunięciu premiery Cyberpunka 2077 o 21 dni. Aktualna data premiery to 10 grudnia.

Z całą pewnością wzbudzi to u Was wiele emocji i wywoła liczne pytania, a więc na początek – proszę, przyjmijcie nasze gorące przeprosiny.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Najpoważniejszym wyzwaniem, z jakim musimy się obecnie zmierzyć, jest jednoczesna premiera gry na konsole bieżącej generacji, konsole nowej generacji oraz PC, co oznacza konieczność przygotowania i przetestowania aż dziewięciu odrębnych wersji (Xbox One/X, wersji kompatybilnych Xbox Series S|X, PS4/Pro, wersji kompatybilnej z PS5 oraz PC i Stadia) – i wszystko to musimy zrobić, pracując z domu. Biorąc pod uwagę fakt, że w toku produkcji Cyberpunk 2077 zaczął być traktowany niemal jak gra dedykowana na nową generację konsol, musimy upewnić się, że wszystko działa jak należy. Wiemy, że – biorąc pod uwagę skalę i złożoność projektu – 21 dni może się wydawać krótkim okresem, ale zaufajcie nam, wystarczającym.

Niektórzy spośród Was mogą zastanawiać się, jak dzisiejszy komunikat ma się do informacji, że gra już jakiś czas temu osiągnęła status "gold". Zakończenie procesu certyfikacji – równoznaczne z osiągnięciem statusu "gold" – oznacza, że gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość. Nie oznacza natomiast, że zaprzestaliśmy prac związanych z podnoszeniem jej jakości. Wręcz przeciwnie – na tym koncentrują się wysyłki, które doprowadzą do wydania tzw. Day 0 patcha w dniu premiery. To właśnie ten etap projektu został przez nas niedoszacowany.

Wierzymy, że Cyberpunk 2077 to fantastyczna gra i jesteśmy gotowi podjąć każdą decyzję – choćby najtrudniejszą – by w Wasze ręce trafiła gra, którą pokochacie.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Adam Badowski & Marcin Iwiński

Oczywiście uwadze graczy nie uciekła niedawna obietnica RED-ów, że nie będzie już więcej opóźnień. Osoba odpowiedzialna za media społecznościowe warszawskiego studia zareagowała błyskawiczną autoironią:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona Cyberpunk 2077 na Facebooku
Tagi: CD Projekt RED | Cyberpunk 2077


Czytaj również

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0

Zrozumiała decyzja – jak gra zaraz po wydaniu nie spełni bardzo wysokich oczekiwań, firma może mieć duży problem. Większość graczy też pewnie bardziej się ucieszy grając nieco później, ale w lepszy produkt.

28-10-2020 06:00
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

W ogóle to kiedy pierwotnie miała być premiera CP? I który to raz została przełożona?

31-10-2020 11:37
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

Pierwotnie to bodajże w 2015.

31-10-2020 12:06
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Przepraszam nie doprecyzowałem - chodziło mi o pierwotna tegoroczną datę premiery i ilość przesunięć. Z tego co kojarzę  raz premiera była przesuwana przez zamieszki wywołane przez aktywistów BLM.

31-10-2020 12:13
Exar
   
Ocena:
0
Teraz przesunęli o 21 dni.
31-10-2020 15:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.