» Wieści » Powstaną gry na podstawie Piekary

Powstaną gry na podstawie Piekary

|

Powstaną gry na podstawie Piekary

Wrocławskie studio The Dust ogłosiło podpisanie umowy z Jackiem Piekarą na grę wideo osadzoną w świecie Cyklu inkwizytorskiego. Produkcja o nieznanym jeszcze tytule ma ukazać się w ciągu kilku lat na PC i konsolach.

The Dust to zespół, który do tej pory zajmował się produkcjami mobilnymi (Galaxy Soldier, Last Run: Dead Zombie Shooter) i grami reklamowymi (kampanie Kubusia i Tymbarka). Nowy projekt będzie więc ich pierwszym zmierzeniem się z poważnymi grami wideo i według zapowiedzi ma być skierowany do starszej młodzieży i dorosłych. W tej chwili trwają prace koncepcyjne i kompletowany jest zespół. Jacek Piekara ma brać aktywny udział w projektowaniu gry. Sam pisarz tak mówi o ogłoszonym projekcie:

W świecie, w którym "ludzie widzieli już wszystko", chcemy im pokazać: nie, tego jeszcze nie widzieliście. Chcemy im powiedzieć: zaprowadzimy was do miejsc, w których przeżyjecie unikalne przygody i w którym spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe, będziecie myśleli jako o wrogach albo przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło!

Cykl inkwizytorski Jacka Piekary jest osadzony w alternatywnej wersji Europy, 1500 lat po tym, jak Chrystus zszedł z krzyża i przejął władzę w Imperium Rzymskim. Bohaterem serii jest inkwizytor Mordimer Madderdin. Do tej pory ukazało się 12 tomów.

Więcej informacji twórcy mają zdradzić na konferencji prasowej w pierwszej połowie czerwca.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: cykl inkwizytorski | Mordimer Madderin | Jacek Piekara | The Dust


Czytaj również

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

Henryku, tak z ciekawości - popierasz równość małżeńską?

31-03-2019 20:32
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Czyli?

31-03-2019 21:45
Kaworu92
   
Ocena:
0

No cóż, słowa "równość małżeńska" mają tylko jedną definicję, czyż nie? Znaczy wybacz, nawet nie wiem o co pytasz w tym momencie... 0_O

31-03-2019 22:09
Łodzianin
   
Ocena:
+2

Nie każdy obraca się w środowiskach, które stosują takie wyrażenia (gdybym tego nie słyszał wcześniej to pomyślałbym, że chodzi o podział obowiązków w małżeństwie albo coś jeszcze innego). Napisz po ludzku, że pytasz go o uznawanie przez państwo "małżeństw" homoseksualistów.

31-03-2019 22:35
Kaworu92
   
Ocena:
0

Myślę, że jeśli do dyskusji wtrącił się znany homofob Łodzianin piszący o małżeństwach jednopłciowych w cudzysłowiu, to zmywam się stąd. Nie wiem co gorsze - jawna ignorancja odnośnie powszechnie przyjętego terminu czy jeszcze jawniejsza homofobia.

31-03-2019 23:15
Łodzianin
   
Ocena:
0

znany homofob Łodzianin

Czas płynie, ale ludzie (i Polter) się nie zmieniają. Kto był homofobem, homofobem pozostanie, a kto miał cienką skórę, ten ma ją nadal. Moja reputacja (pomimo długiego okresu nieaktywności) dalej mnie wyprzedza. :)

Ale na poważnie; o wiele przyjemniej by się dyskutowało gdyby ludzie na pytanie o znaczenie danego terminu po prostu go wyjaśniali (choćby w kilku słowach, nie wyczerpując tematu) zamiast udawać, że nie wiedzą o co chodzi.

31-03-2019 23:37
gower
    Komunikat adminstracji
Ocena:
0

@Kaworu92
Po raz kolejny w tym wątku ostrzegam – bez ataków ad personam. Bo zaraz otworzę worek z banami.

EDIT: Wszystkie następne komentarze rażąco nie na temat (czyli o prywatnym światopoglądzie komentujących) będę usuwał, to nie jest dobre miejsce na te dyskusje.

31-03-2019 23:58
Henryk Tur
   
Ocena:
+1

Hejże, nie było niczego ad personam. Ktoś zapytał - odpowiadam. A po co zapytał - jego pytaj :)

01-04-2019 00:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.