» Wieści » PolterTV poszukuje grafika!

PolterTV poszukuje grafika!

16-08-2010 17:14 | Bartek 'Dante' Dudek

PolterTV poszukuje grafika!
Redakcja PolterTV poszukuje grafika! Szczególnie mile widziane są osoby z umiejętnością tworzenia animacji oraz grafiki 2D. Z naszej strony oferujemy umieszczenie imienia i nazwiska autora w creditsach filmów, możliwość włączenia pracy do swojego portofolio, stałą pracę nagradzaną dużymi ilościami punktów, a jeżeli z prac będziemy szczególnie zadowoleni, to autorowi ufundujemy ciekawą nagrodę.

Wasze oferty i zgłoszenia możecie wysyłać na mail: [email protected]

Komentarze

string(15) ""

Ninetongues
   
Ocena:
+1
Hej. A lektora nie szukacie? Bo obecny... Cóż. ^^' To na pewno fajny gość, ale... przyjmijmy, że brakuje mu "talentów retorycznych". A jeśli sam sobie pisze te teksty, to także i pisarskich. ^^'

Sorry...!
16-08-2010 22:21
Dante
   
Ocena:
0
Proszę ze swojej strony o nie podważanie kompetencji naszego lektora, pracujemy w tej branży od niedawna i każdy musi nabrać doświadczenia, zrozumcie to.

Pewnie. Jak chcesz spróbować to zapraszam do mnie na gadu-gadu (numer masz w stopce redakcyjnej) i możemy Cię sprawdzić. Priorytetem jednak są graficy.
16-08-2010 23:04
Ninetongues
   
Ocena:
+4
Naprawdę nie chodziło mi o podważanie kompetencji. ^^'

Znam pracę lektora, zarówno radiowego, telewizyjnego i pracującego "na żywo" i chodzi mi po prostu o to, żeby brać sprawę na poważnie a nie "Zenek nagra, bo jest pod ręką" (z całym szacunkiem dla Zenka). Nic więcej.

Ja rozumiem - początek, doświadczenie itp. Ale głosu Zenek nie zmieni. Głos albo się ma, albo się nie ma. Co najwyżej możecie mu zafundować kurs dykcji, retoryki i emisji głosu, albo podbudować go chociaż kursem lektorskim.

Jeśli Zenek mieszka w Warszawie - chętnie się tego zadania podejmę. Dużo, dużo taniej niż na w pełni profesjonalnym kursie.

I, wybacz, ale tworząc telewizję musicie być otwarci na krytykę, bo inaczej skończycie po roku. A nie tylko ja jeden "podważam kompetencje lektora". :)

Pozdrawiam!

PS: Żeby nie było - kwalifikacje do nauczania rzeczy, o których napisałem - mam. Ukończony kurs lektorski, ukończone Warszataty Teatralne 2-go stopnia, 2 lata prowadzenia warsztatów teatralnych w gimnazjum i ogólny perfekcjonizm dykcyjny. ;)
17-08-2010 01:11
~Hekatonpsychos

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Nine ma rację. Przed kolegą lektorem sporo ciężkiej pracy i nauki. Dość poważna wada wymowy (na szybko: problem z "sz", "k" i "ch" i "r" i zbitki "dc", "dch", "ść" itd. o innych głoskach nie piszę, bo wpadki przy nich zdarzają się przy nich losowo). Przydałoby się też lepsze przygotowanie tekstu przed nagraniem. Może warto naczytać go jeszcze kilka razy albo jakoś zaznaczać co cięższe fragmenty na kartce (tak, początkującym lektorom duuuużo lepiej czyta się z kartki).
Pozdrawiam.

@Nine - jak Ty biedaku łączysz lektorską dykcję z teatralnymi zapędami? Chętnie bym posłuchał ;-)
17-08-2010 10:39
kaduceusz
   
Ocena:
0
nine
> A lektora nie szukacie?

Dokładnie to samo pomyślałem.

17-08-2010 12:55
Morus
   
Ocena:
0
@nine

Jak słusznie zauważyłeś brak mi jakiegokolwiek wykształcenia w tym kierunku. Nie oznacza to jednak, że przestane lektorować filmy. Będę się starł robić to jak najlepiej i pewnego dnia końcu się nauczę. Jeśli znasz kogoś kto chce lektorować filmy dla Poltera z chęcią ustąpię mu miejsca, ale jeśli niema takiego, to oznacza, że jestem jedynym lektorem tutaj. Skoro jesteś po szkole i kursach może zrobisz coś dobrego dla portalu? A może stać Cię na wynajęcie profesjonalnego lektora? Serwis będzie wdzięczny.

@Hekatonpsychos

Na pewno masz dużo racji, ale po raz setny napiszę, że brak odpowiedniego sprzętu bardzo pogarsza jakość głosu. W dodatku wrzucając na YT też się traci i to co na komputerze brzmi całkiem nieźle to na yt jest do kitu. Tekst np Zrzutu jest korekcie merytorycznej, oraz językowej. Czytam go po parę razy. Odsłuchuje nagrań. Bywa, że jedne akapit nagrywam po 15 razy.

19-08-2010 10:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.