» Wieści » Polskie czołgi w World of Tanks

Polskie czołgi w World of Tanks

31-08-2018 19:03 | Jan 'gower' Popieluch

Polskie czołgi w World of Tanks

Do pecetowej wersji World of Tanks trafiło jedenaste drzewko technologiczne – Polska. Premierze nowej zawartości towarzyszy także polska mapa Studzianki oraz współpraca muzyczna z O.S.T.R.

Polskie drzewko technologiczne to łącznie 12 maszyn, w tym dwie typu premium. Wybór zaczyna się od lekkich czołgów 4TP, 7TP, 10TP i 14TP. W średniej kategorii znajdziemy 25 TP KSUST II oraz 40TP i 45TP, które zaprojektował Edward Habich – od 1933 roku kierownik działu pojazdów specjalnych Biura Studiów Państwowych Zakładów Inżynierii. Stawkę zamykają projekty odnalezione w archiwach polskich instytutów naukowych, badawczych i technicznych: 53TP Markowskiego, 50 TP Tyszkiewicza i 60TP Lewandowskiego. W kategorii premium dostępny będzie prototyp 50TP oraz Pantera "Pudel" zdobyta przez Powstańców Warszawskich. Cechą charakterystyczną dla polskiej linii ma być wysoka odporność na pojedynczy strzał oraz dobra depresja dział, czyli możliwość opuszczenia lufy poniżej płaszczyzny horyzontu.

Przy okazji premiery polskiego drzewa studio Wargaming podzieliło się również statystykami. W tej chwili w grze zarejestrowanych jest ponad 3,5 mln kont z Polski, co stanowi prawie 10% populacji naszego kraju. Na 16 września zaplanowano natomiast spotkanie miłośników World of Tanks. 16 września w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie na odwiedzających czekać będą upominki, pokaz czołgu 7TP, darmowe zwiedzanie muzeum czy konkursy z nagrodami. W trakcie wydarzenia odbędzie się również koncert zespołu Żywiołak.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: informacja prasowa
Tagi: World of Tanks | Wargaming


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.