» Wieści » Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu z niespodzianką!

Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu z niespodzianką!

|

Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu z niespodzianką!
Już niedługo premiera długo wyczekiwanej gry o losach dawnej Rzeczypospolitej - Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu. Główny wydawca gry - Cenega Polska, informuje o kolejnych dodatkach, które będą dołączone do gry. Jednym z nich będzie film - Dawno temu w Iłży.

"Dawno temu w Iłży" jest opowieścią przygodową, z elementami romansu rycerskiego, rozgrywającą się w XIII wiecznej Polsce.


Nastały mroczne czasy rozbicia dzielnicowego. Rozdarty wewnętrznymi konfliktami kraj, pogrążony jest w chaosie. Kochający wolność i niezależność Piotr zwany Waskiem, rycerz - rozbójnik zamieszkujący na zamku w Iłży,
postanawia ożenić się z córką ruskiego kniazia. Układ ten ma zapewnić mu silnego sojusznika w walce z każdym, kto by chciał go sobie podporządkować.

Biskup krakowski - sędziwy dostojnik kościelny, uważa go za wichrzyciela i awanturnika, którego za wszelką cenę należy poskromić. Piotr jako jedyny odmówił złożenia mu hołdu lennego. Wysłanie przeciw niemu wojska nie przyniosło pożądanego rezultatu. Postanawia więc działać inaczej.

Dowiedziawszy się o planowanym ślubie, wysyła swojego najlepszego człowieka, który porywa młodą księżną, podczas podróży. Jej miejsce zajmuje zaś tajna agentka biskupa. Bezwzględna kobieta, której zadanie polega na wyeliminowaniu szlachcica z gry. Przypadek jednak sprawia, że młody rycerz
Maćko, który eskortował kniaziównę, przeżywa napad na konwój i na własną rękę postanawia odbić księżną z rąk porywaczy. Kolejny, krwawy konflikt zbrojny wisi na włosku.



Film jest produkcją całkowicie offową, zrealizowaną, amatorskimi środkami, za bardzo skromny budżet, jednak jest fabułą o niespotykanym w kinie amatorskim rozmachu. Było to możliwe dzięki bezinteresownej pomocy i pasji wielu ludzi ze środowiska rekonstrukcyjnego, oraz spoza niego. Realizacja, od pierwszego klapsa, do ukończenia postprodukcji, trwała cztery i pół roku.




Skąd pomysł?



Jako że w większości jesteśmy ludźmi mocno związanymi z tzw. Ruchem Rycerskim, czyli z organizacjami zajmującymi się odtwarzaniem wojskowości oraz kultury materialnej średniowiecza, mamy na codzień dostęp do strojów, uzbrojenia oraz wszelkiego wyposażenia, będącego wiernymi rekonstrukcjami tego sprzed kilkuset lat. Dodatkowo ludzie, którzy zaangażowani są w organizację imprez historycznych, pełni są energii i pomysłów i co za tym idzie, chętni do współpracy przy najrozmaitszych, szalonych projektach.

Stwierdziliśmy więc, że grzechem byłoby nie wykorzystać tej sytuacji i nie uwiecznić nas wszystkich w formie fabularnej opowieści. Zwłaszcza, że tego typu tematyka nie jest zbyt popularna, wśród twórców kina niezależnego.



W rolach głównych:



Rycerz Maćko - Maciej Zapaśnik

Księżna lena - Paula Piechowska

Roderyk - Marcin Bąk

Dobrosława - Joanna Bocheńska

Piotr zwany Waskiem - Piotr Wasek.



Twórcy:



W znakomitej większości jesteśmy ludźmi nie mającymi na codzień związku ze światem filmu. Mimo to głęboko wierzymy w sukces projektu, w imię zasady, iż amatorzy zbudowali arkę Noego a profesjonaliści Titanica.

Michał Drzewiecki - Scenariusz, reżyseria, zdjęcia, kierownictwo produkcji

Janusz Bocian - Drugi reżyser, zdjęcia, montaż, efekty specjalne

Elżbieta Markowska - Konsultant

Michał Anioł - Oświetlenie, efekty pirotechniczne

Piotr Musiał - Muzyka

Julia Nalepa - Udźwiękowienie

Rafał Wiszowaty - Dźwięk

Klementyna Walczyna - Dźwięk

Aldona Zawada - Charakteryzacja

Ali Kosoian - Charakteryzacja

Tomasz Mleczek - Ewolucje kaskaderskie

Aleksander Mindżija - Ewolucje kaskaderskie
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Cenega Polska
Tagi: Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.