» Planescape: Torment

Planescape: Torment

Dodał: Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik

Tytuł: Planescape: Torment
Seria wydawnicza: eXtra Klasyka Gold
Producent: Black Isle Studios
Wydawca: Interplay
Dystrybutor polski: CD Projekt
Data premiery (świat): 10 grudnia 1999
Data premiery (Polska): 31 maja 2000
Wymagania sprzętowe: Procesor Pentium II 233 MHz (lub kompatybilny), 32 MB RAM, 4MB karta graficzna zgodna z DirectX, Windows 95/98
Nośnik: 2 CD
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 29,99 zł

Witamy w Sigil - "Mieście Drzwi". W miejscu gdzie możesz znaleźć bramy do wszystkich istniejących światów, pod warunkiem, że masz odpowiedni klucz. To neutralny grunt, w którym spotykają się istoty ze wszystkich zakątków wieloświata. Nad wszystkim rozciąga się cień Pani Bólu, enigmatycznej władczyni miasta. To miejsce gdzie słowo potężniejsze jest od miecza, gdzie wiara ma siłę kształtowania światów i zmiany praw fizyki. Tak oto przedstawia się świat, w którym toczy się gra Planescape: Torment. Jest to jedna z najbardziej kultowych gier RPG na komputery PC. Nowa edycja jest teraz dostępna w ramach Platynowej Kolekcji. Mimo faktu, że po raz pierwszy gra ukazała się na rynku jakiś czas temu, po dziś dzień stanowi łakomy kąsek dla prawdziwych miłośników RPG. Wielowątkowa, trzymająca w napięciu fabuła, znakomita grafika oraz tworząca klimat tajemniczości muzyka tworzą wspaniałą całość, która przez wiele godzin nie pozwala odejść od komputera.
  • Jedna z najlepszych gier RPG, zarówno dla wielbicieli gatunku jak i całkowitych nowicjuszy. Planescape: Torment został stworzony przez autorów innych świetnych gier: Baldur`s Gate i Fallout.
  • Znakomita i niezwykle wciągająca fabuła, świetna animacja, bogate efekty świetlne oraz niezwykle klimatyczna oprawa dźwiękowa.
  • Doskonała polska wersja językowa, opracowana przy współudziale znanych aktorów (m.in. Adrianna Biedrzyńska, Gabriela Kownacka, Wiktor Zborowski) przez zespół firmy CD Projekt.
Tagi: Nowa eXtra Klasyka | Planescape: Torment

Filmy

» Planescape: Torment Trailer
» Planescape Torment Trailler


Czytaj również

Komentarze


Onslo
    O żesz...
Ocena:
+2
Chyba mamy rekordzistę w rankingach :) I to zresztą słusznego rekordzistę :)
30-12-2008 08:19
DraxMustHurt
    ...
Ocena:
+1
Słusznego, słusznego, aż dziw że nie ma średniej 10.0 :)
18-05-2009 20:26
Behalior
   
Ocena:
+1
Jedyna taka ...
24-10-2011 13:06
Agrafka
   
Ocena:
+1
najlepsza gra cRPG ever. I będę to powtarzać jak mantrę.
09-03-2013 19:52

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.