» Wieści » Piraci w sidłach piractwa

Piraci w sidłach piractwa

29-04-2013 15:58 | Jan 'gower' Popieluch

Piraci w sidłach piractwa
Wczoraj swoją premierę miała gra Game Dev Tycoon. W produkcji studia Green Heart Games pokierujemy studiem deweloperskim, by doprowadzić je do sukcesu na rynku elektronicznej rozrywki.

Równocześnie z premierą twórcy sami udostępnili piracką wersję gry na torrentach. Z małym haczykiem – po kilku godzinach rozgrywki w darmowej edycji zaczynały się problemy z piractwem, co doprowadzało kierowane przez gracza studio do bankructwa.Na forach internetowych błyskawicznie pojawiły się zapytania związane z tym komunikatem. Piraci zastanawiali się, czy jest możliwość wprowadzenia w swoich grach DRM-u (sic!) lub innego zabezpieczenia się przed stratami.

Z jednej strony, to zabawna anegdotka i okazja do śmiechu. Z drugiej jednak – to poważny problem, przed którym stają dzisiaj deweloperzy, także ci najmniejsi. Gra Game Dev Tycoon kosztuje 8 dolarów i jest pozbawiona zabezpieczeń. Tymczasem, zgodnie z danymi zgromadzonymi przez twórców, na 214 legalnie zakupione kopie przypadły 3104 spiracone wersje. To więc ponad 93% wszystkich egzemplarzy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Green Heart Games
Tagi: Game Dev Tycoon | piractwo


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Agrafka
   
Ocena:
0
pomysł zabawny, w praktyce zawsze wychodzi tak samo - ostatecznie to posiadacze oryginałów muszą się męczyć ze wszystkimi zabezpieczeniami - a pirat dostaje wersję już przygotowaną, z crackiem i w świętym spokoju odpala grę. A my się wściekamy.
19-05-2013 17:15

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.