» Wieści » Piraci nie piracą? Trzeba to zmienić!

Piraci nie piracą? Trzeba to zmienić!

13-05-2010 15:33 | Mariusz 'autofocus' Baczyński

Walka z piractwem, jak wszyscy wiemy, to walka z wiatrakami i to jeszcze takimi, o których każdy słyszał, lecz na oczy żaden nie widział. Studio Rockstar Games postanowiło zawalczyć z piratami ich własną bronią.

Popularna niegdyś grupa piracka Myth walczyła z oryginałami, wypuszczanymi przez mocarne firmy, ale uległa rozsypaniu i słuch o niej zaginął. Jej produkty jednak ciągle przewijały się w sieci. Studio Rockstar postanowiło jednak, że walka z piractwem jest najskuteczniejsza gdy... Publikuje się w cyfrowej dystrybucji grę z pirackim kodem.

Odkrycia tego dokonał jeden z graczy, który hobbystycznie analizuje gry zamieszczane w sieci. Dokonał tego odkrycia dzięki temu, iż w pliku maxpayne2.exe (uruchamiającym grę Max Payne 2 w trybie Steam) znalazł logo powyższej grupy pirackiej.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Interia
Tagi: piractwo | błąd rockterstars games | maxpayne 2


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Cybrasty
   
Ocena:
0
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia o czym mowa w tym newsie. Coś te newsy z interii kiepskawe są...
Co z tego że znalazł to logo, jakie są tego skutki - czy to rockstar wrzuciło tam i jeśli tak - to w jaki sposób to zwalcza piractwo...
13-05-2010 21:11
autofocus
   
Ocena:
0
Cały news, prawie cały trzeba rozumieć przez pryzmat ironii. konkretnie Rockstar użyło pirackiej wersji gry w dystrybucji internetowej(konkretnie pracującej w trybie Steam) news ma na celu pokazania zarówno brak profesjonalizmu studia jak i sam fakt odkrycia go.
13-05-2010 22:36
Szczur
    Naprawdę
Ocena:
+3
kiepsko napisany news.
14-05-2010 00:15
Sapcio_Zalabski
   
Ocena:
0
Zaiste nie do skuamania O_o
22-07-2010 16:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.