» Wieści » Paszport Polityki dla twórcy We. The Revolution

Paszport Polityki dla twórcy We. The Revolution

|

Paszport Polityki dla twórcy We. The Revolution

Tygodnik Polityka przyznał wczoraj swoją nagrodę w kategorii "Kultura cyfrowa" Dawidowi Ciślakowi ze studia Polyslash za grę We. The Revolution.

 W We. The Revolution wcielamy się w sędziego Trybunału Rewolucyjnego w trakcie rewolucji francuskiej, który sumienie i przekonania musi regularnie konfrontować z naciskami przeróżnych stronnictw i obawą o własne życie. W uzasadnieniu nagrody napisano:

Za pokazanie na przykładzie rewolucji francuskiej mechanizmów korumpo­wania i zastraszania sędziów oraz – dzięki błyskotliwemu wykorzystaniu potencjału interaktywnego medium – za zmuszenie odbiorcy do konfrontacji z własnym sumieniem.

Michał Gembicki, członek zarządu wydającego grę Klabatera, powiedział:

W imieniu całego Klabatera gratuluję Dawidowi tego wielkiego osiągnięcia. Paszporty Polityki to najbardziej prestiżowa nagroda kulturalna w naszym kraju, jesteśmy dumni, że mogliśmy być zaangażowani w ten projekt jako wydawca. We. The Revolution od początku zwracała uwagę swoim ambitnym podejściem i głębokim przesłaniem – dlatego zdecydowaliśmy się ją wydać i wesprzeć promocyjnie. Gra okazała się hitem jakościowym i sprzedażowym wzbudzając zainteresowanie na całym świecie, m.in. we Francji gdzie doceniły ją największe media mainstreamowe i gdzie zorganizowano nawet konferencję naukową na jej temat pod patronatem francuskiego Ministerstwa Kultury. Teraz ten potencjał docenił zespół Polityki, z czego bardzo się cieszymy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Polityka
Tagi: Paszporty Polityki | We. the Revolution


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.