» Wieści » Ordery Odrodzenia Polski dla CD Projektu

Ordery Odrodzenia Polski dla CD Projektu

|

Ordery Odrodzenia Polski dla CD Projektu
Z okazji obchodzonego dzisiaj Święta Narodowego 3 Maja na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń. Prezydent uhonorował Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego – założycieli firmy CD Projekt oraz Adama Badowskiego – szefa studia CD Projekt RED. Powodem wyróżnienia były "wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości polskiej".Nagrodzeni napisali w specjalnym liście do Bronisława Komorowskiego:
"Kiedy prawie 20 lat temu, jako pełni odważnych planów, nieco szaleni młodzi ludzie zaczynaliśmy działalność gospodarczą, a potem rozpoczynaliśmy pracę nad serią gier Wiedźmin, nie myśleliśmy nawet, że przyjdzie nam kiedyś znaleźć się w tym miejscu i w takim charakterze. Chcieliśmy po prostu robić w życiu to, co było nasza pasją i dzisiaj wierzymy, że to właśnie nasza pasja doprowadziła nas tutaj".
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: CD Projekt RED
Tagi: Adam Badowski | CD Projekt | CD Projekt RED | Marcin Iwiński | Michał Kiciński | The Witcher | Wiedźmin


Czytaj również

Komentarze


earl
   
Ocena:
+4
Trzecie odznaczenie pod względem ważności w Polsce - nic tylko pogratulować.
05-05-2013 09:12
gower
   
Ocena:
0
"Trzecie odznaczenie" to określenie wprowadzające nieco w błąd:) Order Odrodzenia Polski dzieli się na klasy, więc panowie otrzymali szóste (jeśli pominiemy Virtuti Militari, które można otrzymać tylko w czasie wojny lub 5 lat po niej za zasługi bojowe) lub jedenaste (jeśli uwzględnimy VM) odznaczenie w hierarchii.
05-05-2013 23:10
earl
   
Ocena:
0
Zgadza się, Chodziło mi natomiast o samą rangę orderu: OOB, VM i OOP. Kiedyś za te trzy dostawało się jakieś dodatki emerytalne, ciekawe czy nadal to obowiązuje.
05-05-2013 23:52
Nivellen89
   
Ocena:
0
Hmm... Jeśli nadal są dodatki emerytalne to ciekawe kto je tutaj dostanie? Obecny prezes, przyszły prezes czy może każdy z pracowników ;)
06-05-2013 00:19
gower
   
Ocena:
0
Odznaczenia dostały konkretne trzy osoby, jest przecież wyraźnie napisane.
06-05-2013 01:53
earl
   
Ocena:
0
Dostali ci, co ponosili odpowiedzialność za działalność studia.
06-05-2013 17:29

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.