» Operation Flashpoint 2: Dragon Rising

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising
8.50
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Operation Flashpoint 2: Dragon Rising
Producent: Codemasters Software
Wydawca: Codemasters Software
Dystrybutor polski: Codemasters Software
Data premiery (świat): 6 października 2009
Data premiery (Polska): 8 października 2009
Wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP SP2/Vista
Nośnik: 1 DVD
Strona WWW: www.codemasters.com/flashpoint/
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 119,90 zł

Akcja sequela będzie rozgrywać się w Azji, na niewielkiej wyspie Skira. Przyjdzie nam wcielić się w żołnierza armi amerykańskiej, która jak zwyklę będzie starać się o kolejne terytorium zaopatrzone w złoża ropy naftowej. Nie przyjdzie to łatwo, ponieważ wspomnianą wcześniej wyspę okupuje Chińska armia...

Pomysł twórców jest prosty - to samo co w Cold War Crysis, tylko w lepszej oprawie - zarówno graficznej jak i dźwiękowej. Zatem gra nie utraci nic ze swojego realizmu z części pierwszej, a dodatkowo otrzymamy piękne krajobrazy i mniej sztywnych kompanów. Warto wspomnieć, że każdy element mapy może zostać zniszczony - i podobnie jak w przypadku Company of Heroes zostanie do końca kampanii w gruzach.
Warto również wspomnieć o wyglądzie żołnierzy - zarazm amerykańskich jak i chińskich. Każdy z żołnierzy ma wyglądać inaczej - brak powtarzalność twarzy, różna budowa ciała itp., co tylko dodatkowo wpłynie na realizm.

W przypadku OF zawsze teren działań był obszerny - tak jest i teraz. Wyspa ma 220 km kwadratowych i nie ma tutaj mowy o żadnych niewidzialnych ścianach. Warto też wspomnieć, że wyspa wzorowana jest na zdjęciach satelitarnych jednej z prawdziwych wysp azjatyckich - na razie nie podano informacji, na jakiej.

Kolejnym aspektem tego tytułu była ilość pojazdów oraz broni. Tym razem również nie będziemy zawiedzeni - panowie z Codemasters oddają w nasze ręce około 70 rodazjów broni ręcznej i mniej więcej tyle samo pojazdów, z których przyjdzie nam skorzystać (od śmigłowców po jeepy wojskowe).

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Operation Flashpoint 2: Dragon Rising

Filmy

» E3: Wywiad + gameplay
» Fear and Anticipation
» Hardcore mode
» Pojazdy
» Sounds of War
» Co-op Mode
» Dragon Rising Intro
» Launch trailer


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.