» Ojciec Chrzestny 2

Ojciec Chrzestny 2

Dodał: Kacper 'Kosik' Kosikowski

Ojciec Chrzestny 2
9.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Ojciec Chrzestny 2
Producent: EA Games
Wydawca: Electronic Arts Inc.
Dystrybutor polski: Electronic Arts Polska
Data premiery (świat): 7 kwietnia 2009
Data premiery (Polska): 10 kwietnia 2009
Wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 9 GB HDD, Windows XP SP2/Vista
Nośnik: 1 DVD
Strona WWW: godfather2.ea.com
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 139,90 zł

Ojciec Chrzestny 2 to druga część egranizacji książki Mario Puzo i filmu Francisa Forda Coppoli.
Pierwsza odsłona gry nie zachwyciła graczy. Potencjalny hit był po prostu średniakiem. Więc czego możemy się spodziewać po jego kontynuacji?

W The Godfather II ponownie odwiedzamy Nowy Jork, ale tym razem zwiedzać będziemy go w otoczce lat 60., czyli kilkanaście lat po wydarzeniach z pierwszej części produkcji Electronic Arts.

Fabularnie gra ma opierać się na wcześniej wspomnianych dziełach, czyli książce Mario Puzo i jej filmowej adaptacji nakręconej przez Coppolę, jednak twórcy zapowiadają zmiany w chronologii wydarzeń. Niewielkie, bo niewielkie, ale zawsze coś.

Jak już się pewnie domyślacie, Nowy Jork opanowany jest przez mafię. Sterowany przez nas bohater na początku jest najmowany przez mafijne rodziny do wykonywania nakazanych przez nie zadań. Czasami będziemy musieli pokazać kto jest szefem przy ściąganiu haraczy, a czasem po prostu kogoś spacyfikować.

Oczywiście po poprawnym wykonaniu zadań zyskujemy wiele w oczach naszych przełożonych. Tym sposobem możemy wspiąć się aż na sam szczyt i zostać Donem, głową rodziny.

I tu zaczyna się nowinka - w nadchodzącej części Ojca Chrzestnego wprowadzony zostanie tzw. Don's View. Przypomina to trochę tryb strategiczny. Dane nam zostanie np. zarządzanie członkami rodziny, więc naszym targetem będzie zbudowanie familii z jak najlepszych najemników i rzezimieszków, niekiedy likwidując tych, którzy są po prostu zbyt słabi. Poza tym, będziemy mogli planować wszelkie akcje, czy posyłać podwładnych do zadań, które wcześniej sami wykonywaliśmy.

The Godfather II to ciągła walka o władzę w Nowym Jorku. Kiedy uda nam się ją zdobyć, nie możemy siąść spokojnie w fotelu i zapalić cygara, pociągając jednocześnie whisky, bo wrogie mafijne rodziny nie pozostają bierne wobec naszych czynów cały czas próbując odbić terytoria im zagarnięte, a nawet te, które nigdy nie były w ich posiadaniu. Tak więc korzystając ze świetnie zapowiadającego się trybu Don's View musimy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich podbijanych dzielnic, obstawiając je adekwatną do zagrożenia ilością ludzi.

Grafika w Ojcu Chrzestnym 2 prezentuje się całkiem nieźle. Patrząc na udostępniane przez Electronic Arts trailery odnieść można wrażenie, że będziemy mieli do czynienia z naprawdę ładną produkcją.

Premiera The Godfather II już niedługo, bo 7 kwietnia gra ukaże się na rynku światowym, a 10 dnia tego samego miesiąca, wpadnie ona w ręce polskich graczy.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: The Godfather II | Electronic Arts | Ojciec Chrzestny

Filmy

» The Godfather 2 - Blackhand Brutality Official Trailer
» The Godfather 2 - Crime Rings Trailer
» The Godfather II - "Key to Success" Trailer
» The Godfather II - Official How I Play Trailer
» The Godfather II - Official Don Control Trailer
» The Godfather II - "Crew" Trailer
» The Godfather II - "Extortion"
» Godfather 2: A Partridge family


Czytaj również

Star Wars: Squadrons
Czy leci z nami deweloper?
- recenzja
Anthem
Kiedy świat staje na głowie
- recenzja
A Way Out
Tworząc więzi
- recenzja
Polterświęta 2017
Fantastyczna choinka
Battlefield 1
Znowu pierwszy
- recenzja
Medal of Honor
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.