» Wieści » Od planszówki do cRPG-a

Od planszówki do cRPG-a

15-05-2020 02:01 | Jan 'gower' Popieluch

Od planszówki do cRPG-a

Tainted Grail – gra wideo oparta na planszówce o tym samym tytule – trafi do Wczesnego Dostępu 25 czerwca. Dostaniemy wtedy trzy pierwsze godziny kampanii oraz tryb roguelike.

Tainted Grail: The Fall of Avalon to gra planszowa, która w zeszłym roku zebrała na Kickstarterze niemal pięć milionów funtów. Została zaprojektowana przez Krzysztofa Piskorskiego (Cienioryt) i Marcina Świerkota (Lords of Hellas). Teraz jej twórcy zamierzają przenieść świat z planszówki na ekrany komputerów w postaci gry RPG.

25 czerwca gra trafi do Wczesnego Dostępu na Steamie oraz do Gier w Opracowaniu na GOG. Twórcy zdecydowali, że w tym pierwszym etapie, w którym gra wciąż będzie intensywnie zmieniana, gracze otrzymają trzy godziny kampanii oraz tryb Conquest pozwalający na niekończącą się rozgrywkę łączącą gatunki RPG i roguelike. Podstawy rozgrywki będą oparte o mechanikę planszówki wzbogaconą o elementy zręcznościowe i rozwój postaci.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Producent Tainted Grail, Kamil Krupiński, mówi:

Przy tworzeniu naszych planszówek kierujemy się jedną, podstawową zasadą – rozgrywka jest królem. Zależało nam więc, żeby odzwierciedlić tę zasadę w cyfrowej wersji Tainted Grail. A jedynym sposobem na doszlifowanie zasad tej rozgrywki jest ścisła współpraca ze społecznością, a w efekcie podjęcie decyzji o Wczesnym Dostępie.

Jednocześnie podejmując tę decyzję byliśmy świadomi wyzwań jakie niesie ze sobą tworzenie RPG-a, kiedy jednocześnie ludzie już w niego grają. Nieustannie dodajemy nowe pomysły, rozwiązania i mechaniki. Wyobraźmy więc sobie, że dodajemy quest poboczny, który jednocześnie uruchamia się tylko po podjęciu określonej decyzji na samym początku rozgrywki. To by oznaczało, że gracze, którzy spędzili już w naszej grze kilkanaście godzin zostaną pozbawieni szansy ogrania tego questa, a więc w pewnym sensie "ukarani" za to, że postanowili nas wspierać. Szukaliśmy więc pomysłu jak uniknąć takiej sytuacji i ostatecznie postanowiliśmy udostępnić graczom nie jedną, ale dwie gry w obrębie tego samego tytułu. Początek kampanii dla pojedynczego gracza tak, żeby było wiadomo jaki kierunek fabularny oraz kierunek rozgrywki chcemy przyjąć. Oraz dodatkowy tryb Conquest będący jedynym w swoim rodzaju połączeniem RPG-a i roguelike’a, w który będzie można grać praktycznie bez końca.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Tainted Grail: The Fall of Avalon | Tainted Grail | Tainted Grail: Conquest | Krzysztof Piskorski | Awaken Realms


Czytaj również

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0

Ciekawe – Krzysiek Piskorski wygrał 19 lat temu Quentina scenariuszem do D&D. Pytanie, czy gra w ogóle będzie miała znaczącą fabułę, czy ten element "RPG" to odniesienie do typu zasad rozgrywki.

15-05-2020 18:18

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.