» Wieści » Nowe oświadczenie EA DICE

Nowe oświadczenie EA DICE

|

Nowe oświadczenie EA DICE

EA DICE wydało dziś kolejne oświadczenie, w którym informuje o czasowym wyłączeniu usługi mikropłatności w Battlefroncie II. Wykup skrzynek z kartami ma być dostępny tylko i wyłącznie przez walutę zdobywaną w grze. Jest to rezultat zarzutów o wprowadzanie modelu pay-to-win.

Od początku tygodnia przez Internet przelała się gigantyczna fala negatywnych emocji związanych z dzisiejszą premierą Star Wars: Battlefront II. Zaczęło się od momentu, w którym do graczy dotarły informacje na temat systemu rozwoju postaci całkowicie opartego na lootboxach, absurdalnej ilości czasu potrzebnego do odblokowania postaci oraz innych blokadach "zachęcających" do korzystania z mikropłatności.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Początkowe próby zapanowania nad sytuacją przez EA i DICE zdawały się mieć odwrotny do zamierzonego efekt, a ich oświadczenie na Reddicie szybko stało się najbardziej negatywnie ocenianym postem w historii portalu. Kolejnym ruchem ze strony giganta Redwood City było obniżenie cen wykupu bohaterów o 75%, niestety wraz z nią obniżono również ilość wewnętrznej waluty otrzymywanej za przejście kampanii. Ten ruch również nie przysporzył twórcom fanów, a jedną z konsekwencji tego był lekki spadek akcji EA na giełdzie.

Cała sytuacja doprowadziła do tymczasowego zawieszenia mikropłatności. Opcja wykupu kryształów ma wrócić w bliżej nieokreślonej przyszłości, po całkowitym przebudowaniu systemu

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Oficjalny kanał EA DICE na Twitterze
Tagi: Dice | EA | Star Wars: Battlefront II | Star Wars: Battlefront | Battlefront


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.