» Wieści » Nominowani do Identyfikatorów: Gry

Nominowani do Identyfikatorów: Gry

|

Nominowani do Identyfikatorów: Gry

Zapraszamy do zapoznania się z listą nominowanych do Identyfikatorów Pyrkonu - wspólnej nagrody konwentu Pyrkon i serwisu Poltergeist - w kategorii Gry. Głosowanie, w którym będzie mógł wziąć udział każdy fan fantastyki, rozpocznie się już 16 lutego. Zwycięzców poznamy 22 marca na Pyrkonie w Poznaniu.

Tagi: Identyfikatory | Identyfikatory Pyrkonu | Poltergeist | Pyrkon | Pyrkon 2014


Czytaj również

Komentarze


Enc
   
Ocena:
0
Trzymam kciuki za Patryka - Q-Workshop to super przykład udanego biznesu związanego z grami. Dziwi mnie kandydatura Darkena - bardziej pasowałby tu TOR lub Trzewik.
14-02-2014 13:26
karp
   
Ocena:
+1

Możecie wrzucić gdzieś info za co są dokładnie przyznawane nominacje, tak dla niezorientowanych  - np. dla mnie? Mają być za rok 2013, dla osób które wydały w nim przynajmniej jedną grę, tak? Czytam komentarze kapituły i wychodzi mi na to, że:

Artur Ganszyniec jest nominowany za Wolsunga (2009), i nowego Wiedźmina (czyli za to co zrobi).

Jacek Gołębiowski za dwie mini gry z 2013 roku, oki.

Patryk Strzelewicz za DICE+, nie jestem w temacie, ale na sieci jest filmik z premiery z marca 2012...

Ja szanuję wszystkich panów za dokonania, chciałbym tylko garści konkretnych informacji.

14-02-2014 15:07
Garnek
    Sprostowanie drobne
Ocena:
+2

Nie robię nic przy nowym Wiedźminie :)

14-02-2014 15:48
Repek
   
Ocena:
0

@karp

Innych uzasadnień nie będzie - takie otrzymaliśmy od członków kapituły. One są tylko dodatkiem i ozdobą, mająca sprawić przyjemność nominowanym i kandydatom, ew. komuś zupełnie zielonemu przybliżyć dane osoby.. Nawet nie były obowiązkowe [część członków kapituły ich nie przysłała].

Przy Garnku masz jeszcze inne aktywności, które wyraźnie wskazują na to, co robił w 2013. To tak jakby nie móc napisać przy Trzewiku, że "autor świetnych gier - Monastyr i Robinson - wydał teraz tytuł XYZ". Analogicznie, byłoby absurdem nie móc w casualowym uzasadnieniu przypomnieć ważnych dokonań Garnka.

DICE właśnie teraz zaczęło odnosić sukcesy. To, co było w 2012, to był o ile pamiętam prototyp prezentowany dziennikarzom.

 

EDIT: @Garnek

Poprawię, żeby było jasne, że chodziło  starego. :)

Pozdrawiam

14-02-2014 15:49
karp
   
Ocena:
+2

Maciek, ale ja się nie czepiam nominowanych, bo każdy z nich ma bez wątpienia swój wkład w rozwój gier, każdego szanuję, jednych projekty lubię bardziej innych mniej - ale to odrębna sprawa. Nie chodzi mi o prezentacje nominowanych, żadnego nie znam osobiście, o każdym słyszałem wiele dobrego nie mam z tym żadnego problemu. tylko co z tą nagrodą, za co ona właściwie jest? No i czytam sobie:

"Celem istnienia nagrody jest wyróżnienie osób, które w szczególny sposób w minionym roku kalendarzowym zapisały się w pamięci miłośników gier i fantastyki."

"W tej kategorii wyróżniamy polskich autorów gier komputerowych, planszowych i fabularnych, którzy wydali w roku 2013 przynajmniej jeden tytuł"

Trzymając się tego jeden juror pisze o Garnku, że za Wolsunga i nowego Wiedźmina (czemu Garnek powyżej zaprzecza :)) . Lucek wspomina o Wolsungu 1,5, Slawii i Puzzle Craft - co prawda pierwsze jest nową edycją gry, drugie ma 10 autorów, a trzeciego nie znam, ale to przynajmniej jest konkret.

Czy DICE+ jest grą? Nie wiem, nie znam się.

Powtórzę raz jeszcze - ja się nie czepiam nominowanych - wielki szacun dla nich, tylko za co właściwie jest na nagroda?

14-02-2014 16:11
Repek
   
Ocena:
0

Daniel,

Za to, co masz napisane i zacytowałeś: dla osób, które zapisały w pamięci fanów w minionym roku. Aby zostały dopuszczone i nie jechały tylko na zasługach, musiałby zrobić w minionym roku coś, co udowadnia, że działają.

"Za co" nie jest w ogóle dobrze postawionym pytaniem. "Co" jest warunkiem bycia kandydatem. Ale nagroda jest dla osoby, czyli "dla kogo". Jeśli szukasz konkretnego, jednego tytułu, rzeczy, wydarzenia, to nie zawsze się to sprawdzi. Gdyby ktoś napisał np. 10 gier, to nie miałoby znaczenia, która jest najlepsza.

Jeżeli to nie jest jasne, pewnie trzeba będzie to doprecyzować w przyszłości.

DICE+ jest narzędziem do grania. Wiadomo, że nie wszystko da się ująć w sztywne ramy - takie produkty jak DICE w ogóle się wymykają kategoryzacji. Ale gdyby np. jakaś polska firma wypuściła nową konsolę, to jej projektant [lub szef firmy] byłby pewnie kandydatem do nagrody. A jak już bliżej szukać analogii - Q-workshop i Strzelewicz te 10 lat temu mógłby zostać np. nominowany za produkcję kostek.

Pozdrawiam

14-02-2014 16:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.