» Wieści » Neverwinter - nowe informacje

Neverwinter - nowe informacje

09-09-2010 10:13 | Michał 'Charger' Mularski

Neverwinter - nowe informacje
Jack Emmert zdradził ostatnio kilka nowych szczegółów odnoszących się do tworzonego przez studio Cryptic nowego RPG. Neverwinter, gdyż o nim mowa, będzie nastawioną na kooperację grą online, wykorzystującą zasady czwartej odsłony Dungeons & Dragons. Według Emmerta nowy projekt będzie swoistym powrotem do korzeni RPG, mimo iż nie będzie oparty na systemie turowym czy izometrycznym ukazaniu rozgrywki.

Twórcy chcą, by rozgrywka opierała się na taktyce i wzajemnej współpracy graczy. Priorytetem jest również wciągający i żywy świat, który sprawia wrażenie autentycznego. Zabawa ma jak najbardziej przypominać sesje 4 edycji D&D. Cryptic zamierza przenieść do świata gry wszystkie możliwe zasady i mechanikę.

W Neverwinter nie zabraknie edytora, który umożliwi fanom tworzenie swoich własnych historii i poziomów. Dzięki temu narzędziu pierwsza odsłona NWN jest żywa po dzień dzisiejszy.

Premiera została wstępnie zaplanowana na czwarty kwartał przyszłego roku.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: vg247
Tagi: Neverwinter | Cryptic


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Nivellen89
    ...
Ocena:
+1
Każda część tej serii została zrobiona przez kogoś innego. Każda na praktycznie innych założeniach. Ciekawy sposób na rozwój serii, ale osobiście wolałbym rasowego, staroszkolnego rpg'a pod nazwą "Neverwinter Nights 3" niż takie co-rpg online. Ale to tylko moje nic nie znaczące zdanie...
10-09-2010 11:39
~Arotis

Użytkownik niezarejestrowany
    anu
Ocena:
0
Też nieco obawiam się tej produkcji. Ogromnie popularne ostatnio zasady jakimi rządzą się wszelkiej maści MMO wchodzą w świat RPG... Boję się, że Cryptic idąc śladami innych twórców nastawionych na MMO wprowadzi jakieś śmieszne mikropłatności i masę DLC.
"Chcesz awansować w klasie prestiżowej Czarny Strażnik? Zapłać 3 Euro" "Chcesz aby twój miecz dwuręczny +4 siekał również chłodem za 2k4? Zapłać 0,5 Euro"... Oj boję się tego. Mam nadzieję, że gra będzie śmigać jak do tej pory na dedykowanych serwerach tworzonych przez graczy i będzie w miarę po staremu.

Śliski strach i zimny lęk biorą się stąd, że przeżyłem kilka mega rozczarowań (jak na przykład Deus Ex pseudo 2 czy Fallout Tactics) i nie chciałbym aby te uczucia wracały do mojego życia :)
18-07-2011 14:40

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.